De Westelijke le klasse N.V. De Nederlandsche Lloyd Ongevallen Heerengracht 260-266 AMSTERDAM Ongevallen- en Ziekteverzekering Automobiel en Wettelijke Aansprakelijkheid Het heeft er veel van weg, dat de onzekerheid omtrent het beloop der eerste klasse competities van den K.N.V.B. nóg grooter is dan in vroeger jaren, dat de strijd nóg weer interessanter en feller is. In het bijzonder geldt dit voor de Westelijke eerste klasse, die voor ons dan toch altijd nog de clou is van de Nederlandsche voetbal-com petitie. Wel is er in Afdeeling II reeds na drie ■yvedstrijddagen een favoriet en dat is ontegenzeggelijk de kampioen van Nederland: Feyenoord! Een beetje meer geluk echter j.l. Zondag te Rotterdam en Ajax zou die favoriet geweest zijn. Nu gingen beide punten verloren, hoewel met iets minder tegenspoed de gelijkmaker in de tweede helft niet uitgebleven zou zijn. Maar Anderiesen en zijn mannen voelen zich nog geenszins geslagen en zij zullen er alles opzetten de eindstreep het eerst te passeeren. In deze afdeeling, die kwalitatief ongetwijfeld boven afdeeling I uitsteekt, zijn voor het oogenblik D.H.C. en V.S.V. de ernstigste con currenten en een overwinning van Ajax zou daarom dezen dag van het grootste belang zijn. Maar het gevaar schuilt niet alleen bij de concurrenten van Zondag, doch evenzeer in de ploegen, die thans de staartgroep vormen en waarvan er niet één is, die men als minder sterk zou kunnen kwalificeeren. Het wordt derhalve over de geheele linie een boeiende strijd met wedstrijden, die stuk voor stuk het aanschouwen ten volle waard zijn. Feyenoord 3 3 0 0 73 6 D.H.C3 2 1 0 12—5 5 Ajax- 3 2 0 1 5—2 4 V.S.V3 2 0 1 9—6 4 D.O.S3 1 1 1 7—8 3 D.F.C2 1 0 1 4—6 2 R.F.C3 0 2 1 6—10 2 V.U.C2 0 1 1 3—5 1 Haarlem 3 0 1 2 68 1 't Gooi 3 0 0 3 2—8 0 Ook in de andere Westelijke afdeeling belooft de strijd spannend te worden. Zou de stand hier, zooals deze na drie wedstrijden is, op het einde van het seizoen „onderste boven" staan, dan behoeft men zich heusch niet bovenmatig te verwonderen. Het is voor Amsterdam jammer, dat de beide hoofdstedelijke representanten D.W.S. en Blauw wit momenteel te zwak lijken om kampioen te worden. Gelukkig zijn zij te sterk voor de laatste plaats! J. H. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 10