EEN GUNSTIGE COMPETITIE-START. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 235 Op 18 Sep tember was het aantreden geblazen voor onze vier K.N. V.B.-elftallen. Een fraaier begin was nau welijks denk baar, daar alle vier het maxi mum aantal punten bin nenhaalden, met de geza menlijke doel- cijfers 124. Hoe gaarne men dergelijke successen ook herhaald wilt zien, het was Ons eerste Elftal, zooals het den competitiesstrijd te begrijpen, dat dit niet iederen keer zoo zou gaan en reeds j.l. Zondag moesten wij ons met wat minder tevreden stellen. Het eerste won boven verwachting goed zelfs, het tweede en het derde speelden gelijk, terwijl Ajax 4 een nederlaag te incas- seeren kreeg. Aldus slechts één nederlaag en twee gelijke spelen tegen vijf overwinningen. Het kon slechter, zouden wij zoo zeggen. De kranige start van ons eerste doet natuurlijk alle goeds verwachten voor de rest van het programma en vooral de cijfers, waarmee de steeds zoo lastige uit wedstrijd tegen D.F.C. gewonnen werd, wekt de ver wachting, dat wij weer een zeer ernstigen rol in den strijd om de eerste plaats zullen spelen. Natuurlijk bestaat er nog hoegenaamd geen reden tot juichen, daar de af te leggen weg nog zeer lang en lastig is. Geen enkele tegenstander zal onderschat mogen worden, dat heeft de wedstrijd tegen 't Gooi ook wel bewezen. Ajax was zoo prachtig begonnen door den laatsten oefenwedstrijd tegen D.W.S. met 80 te winnen. Achteraf bezien heeft deze „monsteroverwinning" ook mogelijk een verkeerde zijde gehad, want onbewust hebben de spelers misschien den indruk gekregen, alsof zij 't Gooi wel gemakkelijk konden hebben, terwijl deze tegenpartij daarentegen als een gewaarschuwd man het j veld betrad. De Hilver summers heb ben hun huid dan ook zoo duur mogelijk verkocht. Een pretti ge wedstrijd was het hoe genaamd niet, daar de speel wijze van som mige Hilver summers bij 't ruwe af was. Wij hoorden de meening uiten, dat Ajax met de 10 overwin- inzette met een 1—0 overwinning op 't Gooi. nln9 iets meer Cliché: Revue der Sporten - Sport in Beeld. Boegen had, dan het toe kwam, maar deze meening deelen we absoluut niet. Vooral in technisch opzicht, maar ook in spelop vatting was Ajax zóó de meerdere, dat het o.i. ook uit voetbaloogpunt bezien maar goed was, dat wij met 10 de overwinning behaalden. Wat wij in dezen wedstrijd vooral misten, waren de fraaie lange passes van links achter naar voren op rechts en van rechts naar links, zoodat Blomvliet en Fischer alleen door de trappen van Anderiesen vrij spel konden krijgen. Tegen den wedstrijd te Dordrecht werd wat opge zien, omdat in de eerste plaats D.F.C. sterker dan vorige seizoenen heette te zijn en voorts, omdat Been en Aukema, die onder dienst waren, wegens den ge spannen internationalen toestand geen ,,24-uur" konden krijgen. Eerlijk gezegd viel ons dat wat tegen, niet van de leger-autoriteiten, maar van Ajax. Heeft Ajax in de mobilisatiejaren dan geen ervaringen genoeg opgedaan? Zijn alle toen toegepaste middelen om de spelers op een Zondag weg te smokkelen vergeten? Maar alle scherts ter zijde; beter was het natuurlijk om met invallers uit te komen, dan te riskeeren dat de betrokkenen door hun „disseerteeren" last zouden krij gen. Ajax was werkelijk niet de eenige vereeniging, die de gevolgen der in ons land genomen militaire maat regelen ondervond en sommige elftallen werden hier

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 3