WAT ONZE CRICKETERS INI A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 249 Komt er volgend jaar een tweedaagsche match tegen een Engelsche club? In een welhaast ideale temperatuur heeft cricket af scheid van ons genomen; het spel van bat en bal is voor dit seizoen gedaan. Met vreugde denken wij aan de vele prettige uren op het groene veld doorgebracht en wij zouden dien diplomaten, welke nu vele politieke zorgen aan het hoofd hebben, willen toeroepen Speelt cricket!" Het zou hun gedachten en handelingen wel licht zuiverder en menschlievender maken en het spook van den oorlog verdrijven. Wij kunnen nu nog slechts droomen van de vele runs, die wij zouden maken, van de geweldige catches, die wij zouden verrichten en van de wickets, die wij zouden nemen. Nu echter komt King Soccer onze aan dacht wederom vragen en wij volgen weer met belang stelling de verrichtingen van onze voetballers, zoowel van het eerste elftal als die van het laagste adspiranten- elftal. Wij staan nu Zondags weer om 10 uur langs dc lijn, om in gezelschap van diverse vaders en moeders de toekomstige „keien" aan te moedigen. Hoeveel zorgen behoeven deze „keitjes" echter nog voor zij inderdaad „keien" zijn? Ik dwaal echter van mijn onderwerp „cricket" af, maar och, wat is er nog over te schrijven? Natuurlijk is Onze cricketploeg. Dat de Ajax-cricketers zich tijdens een pauze best kunnen vermaken, toont dit plaatje, waarop men bezig is uit te maken, wie de snelste cricketer is. er nog wat te schrijven en wel een zeer belangrijk feit, n.l. niet minder dan dat een Engelsche cricketclub „the Cheltonham Cricketclub" nu reeds gevraagd heeft of zij het volgende seizoen een ééndaagschen of tweedaagschen wedstrijd tegen onze vereeniging kan spelen. Zij gaat dan een toer van een week maken door ons land en als onderdeel staat daarbij een wedstrijd tegen ons team op het programma. Dus cricketers, oefent den ganschen winter door, desnoods op het buffet van uw moeder of vrouw (de schade wordt door mij niet vergoed), maar bewaar Uw vorm voor deze match. Wij hebben deze invitatie in principe aangenomen; dit beteekent voor onze vereeniging niet alleen een prachtige oefening, maar tevens een schitterende pro paganda voor de cricketsport in en buiten onze ver eeniging. Ook op internationaal cricketgebied versaagt „Ajax" niet. Onderstaande cijfers en gemiddelden zullen onze lezers wellicht interesseeren. Zoowel met batten als met bowlen troont Harry Pelser bovenaan en ik zou alle adspiranten en junioren willen toeroepen: „Neemt een voorbeeld aan dezen clubgenoot en gaat het vol gende seizoen het cricketspel beoefenen." Ik hoop, dat deze woorden Harry niet naar het hoofd zullen stijgen, maar dat hij dezelfde bescheiden jongen zal blijven. Aantal gespeelde wedstrijden 12, waarvan gewonnen 4 (1 met innings), verloren 8 (1 met innings). Batten: Hoogste score 173 voor 4, laagste score 33.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 17