WIM ANDEMESEN. Leden en Donateurs! STEUNT onze Adverteerders, zij STEUNEN ook ons mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 248 - A J A X CLUBNIEUWS (Billijkheidshalve moet men bij dezen staat, wat het veldwerk betreft, rekening houden met de plaatsen, waarop de spelers stonden. Uiteraard zal een speler in het verre veld, die over het algemeen veel minder werk krijgt dan een speler in het binnenveld, een hooger veldgemiddelde kunnen hebben. Red.). Verder gelukte het onzen werper om 139 tegen standers op drieslag uit te krijgen, terwijl 54 tegen standers op vierwijd een vrije wandeling kregen. Twee tegenstanders werden door den scheidsrechter uit ver klaard wegens onregelmatig slaan. Op onzen werper werden het geheele seizoen 93 veilige honkslagen ge geven. Door ons werden in totaal gescoord 121 runs, terwijl de verschillende tegenpartijen gezamenlijk 126 runs tegen ons maakten. Voorts speelden wij nog een vriendschappelijken wedstrijd tegen het op zijn sterkst uitkomende Salt Lake City, welke wedstrijd na zeer fraai spel in een 55 gelijk spel eindigde. Slechts na een verlenging, welke zoowel door spelers als publiek ten zeerste werd ge apprecieerd, verloren wij met 6—5. Het tweede negental» Het tweede mocht ook nog eenmaal het zoet der overwinning smaken. Tegen D.W.S. uit werd na span nend spel met klein verschil gewonnen. Doch tegen V.V.G.A. II werd met flinke cijfers verloren, waaraan de onderlinge verstandhouding niet geheel en al vreemd was. De wedstrijd tegen Z.R.C. I zal wegens het ver gevorderde seizoen niet meer worden vastgesteld, daar de uitslag van geen invloed meer kan zijn op het bezetten van de bovenste of onderste plaats op de ranglijst. De juniores. Onze junioren hadden in den beslissingswedstrijd tegen D.W.S.-junioren een volkomen off-day. Angst voor den hard werpenden D.W.S.-pitcher kan het niet alleen geweest zijn, want één onzer spelers zag kans om in de Ajax veld-innings niet minder dan 15 fouten te maken, die onzen jongens 16 punten kostten. Hoe het ook zij, D.W.S. ging met de eer strijken en onze jongens leden een gevoelige nederlaag. Het moet ons nog even van het hart, dat de N.H.B. blijkbaar met het organiseeren van deze jeugd-compe- titie op den verkeerden weg is, of wel dat de vereeni- gingen, die aan deze competitie deelnemen, de bedoeling daarvan niet heelemaal hebben begrepen. Wat te zeggen b.v. van D.W.S., dat er meer heil in zag om het kampioenschap van deze afdeeling binnen te halen, dan het kweeken van jonge spelers. Immers in den beslissingswedstrijd tegen onze jongens stond een werper voor D.W.S. op de plaat, die zonder uitzonde ring geregeld voor D.W.S. I of II uitkwam. Of deze jongeman den vereischten leeftijd overschreden was. weten wij niet, doch ook voor ons was het een klein kunstje geweest om b.v. Beumer, de Koning, van Lobbe- regt en Klarenbeek op te stellen, een paar honkballers die de vereischte leeftijdsgrens nog niet hadden be reikt en die zeer zeker het kampioenschap in onze handen hadden doen overgaan. Hopenlijk zal de N.H.B. het volgend seizoen de bepalingen voor deze competitie iets duidelijker en beter omschrijven. Naar België? Van enkele spelers heb ik nog geen antwoord bin nen op mijn schrijven over ons voorgenomen reisje naar België Of U mee of niet meegaat en of U deel neemt aan het spaarfonds, dien ik zoo spoedig mogelijk te weten. Zend dus per ommegaande antwoord op mijn schrijven. Thans is het honkbalseizoen voor ons weer gesloten; ik hoop jullie het volgend jaar allen weer aan ons mooie spel te zien deelnemen. J. BLOMVLIET. In den op 7 September gespeelden lichtwedstrijd tus- schen het Nederlandsche Bondselftal en Juventus was Wim Anderiesen weer als spil gekozen. Zijn keuze hier voor benevens zijn spel in dezen wedstrijd doen ver moeden, dat hij ook dit jaar weer in alle interlandwed strijden voor ons land van de partij zal zijn. vergeet niet bij het doen van inkoopen even de Advertenties in ons clubblad te raad plegen, ge vindt er beslist het juiste adres bij.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 16