Hudson-Terraplane-Hansa jillllllfl w/////////^ N.V. Haarlemsche Rijwiel- en Automobiel Mij. Ed. Kimman Co. VAN HET TWEEDE. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 243 en zij hebben dat nooit behoeven te doen. Het Ajax- publiek daarentegen heeft dat vanaf het begin wèl moeten doen en is verplicht dit nog steeds te doen. Daar en daar alleen ligt o.i. de oorzaak van het feit, dat de bordjes „uitverkocht" niet veel talrijker boven de kassa's opgehangen kunnen worden. Een thuiswedstrijd van Ajax levert velen supporters bijna onoverkomenlijke moeilijkheden op, wat betreft de manier hoe ons stadion te bereiken. En dan praten we nog maar niet eens van de lastige problemen, waarvoor men zich na afloop van een wedstrijd gesteld ziet. Deze kwesties gaan helaas geheel buiten de vereeniging zelf om; zou dit niet het geval zijn, dan waren de moeilijk heden we zijn er van overtuigd al lang door ons bestuur opgelost. De gemeente doet echter zoo goed als niets voor de vereenigingen, daar kunnen momenteel alle Water- graafsmeer-clubs over meespreken. Wat de vereeni gingen gezamenlijk noodig hebben is een man, die er nu eens goed zijn schouders onder zet, die er derhalve voor zorgt, dat het bestuurscollege van onze stad de noodzaak inziet van bloeiende sportvereenigingen! We weten en beseffen heusch wel, dat er in deze kommer volle dagen belangrijker dingen zijn, ook en juist voor de overheid. Maar dat de clubbelangen totaal ge negeerd worden, behoeft toch ook weer niet. Gelukkig verkeert Ajax in de omstandigheid steun van overheids wege te kunnen ontbeeren, behalve dan in het „ver- keersvraagstuk". Meer busmateriaal op de lijnen, die in de richting van het Ajax-stadion voeren, is toch waarlijk geen verzoek, dat niet door noodzaak aangetoond is. Materieele „offers" vraagt dit ook al niet, daar de toe loop van het publiek bij een goede service zóó groot zal worden, dat er eventueel zelfs winst gemaakt kan worden. Wij zien dé kwestie zóódat alleen op die manier het publiek in grootere getale dan voorheen onze thuis wedstrijden komt bezoeken. Niet met verschillende attractiesniet door het teruggeven van de inderdaad hoogst genoegelijke promenade voor de overdekte tri bunezullen er meer toeschouwers onze hekken passee- ren, maar slechts door beteregemakkelijkere en gerievelijker verkeersmiddelen AMSTERDAM, STADHOUDERSKADE 100-1 01 TEL. 90964-90975 HAARLEM - ZIJLWEG 35 - TELEFOON 11906 In den wedstrijd van het tweede tegen Blauw Wit 2 is weer duidelijk uitgekomen over welk goed reserve materiaal Ajax beschikt. Door omstandigheden kon dit elftal n.l. niet volledig uitkomen, doch de invallers mochten zeker geen erge verzwakkingen genoemd worden. Jammer was het, dat linksback Jansen reeds na een kwartier wegens een blessure moest uitvallen, waar door de opstelling gewijzigd moest worden. Middenvoor Potharst ging nu back spelen, de linksvleugel schoof een plaatsje naar rechts op, terwijl de junior Theo Brokman op de voor hem vreemde linksbuitenplaats inviel. Daar heeft hij het echter lang niet slecht gedaan; „de appel valt niet ver van de boom", met andere woorden: hij zal het best leeren! In dezen wedstrijd kwamen talrijke goede voorzetten van zijn voet. Hij moet echter niet te spoedig opgeven, als hij door een tegenstander gepasseerd is. Hoewel er niet gedurende den vollen speeltijd even goed gespeeld is, stond het vertoonde spel over het algemeen toch op goed peil. Blauw Wit beschikte ook over een goed elftal en feitelijk is de tegenpartij zelfs iets sterker geweest. Onze achterhoede, waarin Distel brink zich uitstekend weerde, heeft een kranigen wed strijd gespeeld, terwijl Steenhagen Weppner op meer dan voldoende wijze verving. Gespannen heeft het van begin tot eind, vooral toen Blauw Wit er in de tweede helft eindelijk in slaagde de leiding te nemen. Ondanks enkele kansen kon de Ajax-voorhoede maar niet tot doelpunten komen, zoodat we feitelijk nog van geluk mochten spreken, dat de alleszins verdiende gelijk maker uit een strafschop ontstond. In deze opstelling werd de wedstrijd begonnen: Steenhagen Distelbrink Jansen Hordijk Klein v. Deijk Stam Gischler Potharst Nieuwenhuis Leemhuis Van beide kanten was het begin nogal onzeker, maar heel lang duurde het toch niet of men kon zien, dat hier de reserve's der eerste-klassers aan het werk waren. De strijd was het aankijken dan ook ten volle waard. Blauw Wit was vóór de rust wel wat meer in den aan val, maar mede door het werk van Klein konden de Zebra's niet tot doelpunten komen. Zoo verliep de eerste helft doelpuntenloos; wat zou de tweede helft brengen? Ook na de rust was Blauw Wit aanvankelijk wat sterker en vooral de rechtervleugel roerde zich hier geducht. Onze backs verdedigden echter stug en door dat de middenlinie goed te hulp kwam, werd ook onze voorhoede druk aan het werk gezet. Jammer genoeg

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 11