v.s.v. PAG. 220 - A J A X CLUBNIEUWS Voor de 39e maal in de geschiedenis maakt de Ajaxfamilie zich op om den grooten voetbalstrijd te aanvaarden. De eerste schermutselingen zijn in den vorm van tournooien en vriendschappelijke wedstrijden geleverd en weldra zal de ernst voor de deur staan. Want voetbal is tegenwoorig een aangelegenheid waar bij het woordje „ernst" een groote rol speelt! Jaren lange oude tegenstanders, zoo nu en dan verwisseld door zich naar voren dringende opkomende clubs, trachten elkander de groote sportieve eer te betwisten of al strijdende de plaats te behouden, welke in den regel door veel inspanning verkregen werd. Ziet het er dan zoo zwaar uit en mogen wij het in de sportwereld eigenlijk wel zoo zwaar opnemen? Tegen standers van sport en dezen zijn er inderdaad nog, vinden het belachelijk, dat men zich zoo druk maakt over sport in het algemeen en ,,die" voetbalsport in het bijzonder. Doch zij, die zoo redeneeren wijzen op de uitwassen en kunnen niet constateeren, welke weldadige uitwerking een goede sportbeoefening heeft op den jongen menschelijken geest door hem uit de sleur van het alledaagsche te halen en op het menschelijke lichaam door dit fit te houden door een geregelde oefening. Is deze opvatting de onze dan bestaat er geen gevaar om de sportprestatie geleidelijk op te voeren en op een hoog peil te brengen, waarmede dan tevens de ernst betracht wordt. Sport is, naast hare beoefening, een eerezaak en als zoodanig is het vereenigingsleven en haar naam ten nauwste betrokken. Van hare leden wordt de grootste inspanning gevergd om clubnaam en kleuren te ver dedigen en het behoeft nauwelijks gememoreerd te worden, dat zulks van ieder deelnemer, waarbij de naam Ajax betrokken is, verwacht wordt. Mag er voor al onze elftallen voorspeld worden, dat zij een zwaar seizoen tegemoet gaan, omdat gelukkig elke tegenstander er een bijzondere eer in stelt een Ajax-elftal te kloppen. Voor het eerste elftal lijkt ons het programma wel zeer zwaar, getuige de indeeling in Afdeeling II met de volgende clubs: Feyenoord Haarlem R.F.C. 't Gooi D.F.C. D.H.C. D.O.S. V.U.C. Ajax Van het vorig seizoen zullen wij dus nu weer als tegenstanders aantreffen: D.F.C., R.F.C., V.S.V. en V.U.C. Verdwenen zijn derhalve A.D.O., D.W.S., K.F.C., Sparta en Excelsior. En nu doet zich een heel merkwaardig feit voor: alhoewel deze tegenstanders van het vorig jaar niet tot de sterksten behoorden, zijn wij aan hen de meeste punten kwijtgeraakt. Laten wij in de eerste plaats nog even den eindstand van Ajax herhalen: Ajax 18 12 3 3 62—20 27 Van de in totaal geleden 9 verliespunten brachten D.F.C., R.F.C., V.S.V. en V.U.C. er ons 7 toe! Hier uit blijkt wel heel duidelijk, dat de strijd zeer zwaar zal worden en dat er van onderschatting van wie dan ook geen sprake mag zijn. Het zou wel een bijzondere revanche zijn, indien er nu dit seizoen geen punt tegen deze clubs verspeeld zou worden. En om een serieuze kampioenskans te maken mag dat ook feitelijk niet! Als bijzonderheid geven we hier nog eens de uitslagen, die Ajax in het seizoen 1937/1938 be haalde tegen die elftallen, welke ook dit seizoen als tegenpartij zullen fungeeren: AjaxD.F.C. 50 D.F.C.Ajax 00 AjaxR.F.C. 51 R.F.C.Ajax 201 Ajax—V.S.V. 7—1 V.S.V.—Ajax 3—1 Ajax—V.U.C. 4—3 V.U.C.—Ajax 1-hO Zoo men ziet is er voor ons eerste elftal dit seizoen een allesbehalve gemakkelijke taak in het verschiet. Maar juist deze moeilijke opgave stelt een uiteindelijk eervol resultaat op hooger plan. Moge het èn voor onze spelers èn voor onze ver- eeniging een prettig en succesvol seizoen worden. d. J.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 2