CRICKET, Hudson-Terraplane-Hansa N.V. Haarlemsche Rijwiel- en Automobiel Mij. Ed. Kimman Co. AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 231 Onder begunstiging van welhaast ideaal cricketweer trokken wij naar Haarlem, om de vereeniging van dien naam in eigen home te bestrijden. Bij het vertrek uit Amsterdam bereikte ons het bericht, dat door ziekte van één zijner huisgenooten Wijs verhinderd was te spelen. Goede raad was duur links en rechts getelefoneerd en toen maar naar Haarlem in de hoop, dat een invaller nog tijdig zou aankomen. Op het terrein in Haarlem aangekomen, ontdekten wij weldra een bekend gezicht. Henk van Beek wilde zijn oude vrienden nog eens zien spelen. Voor alle zekerheid had hij zijn cricket-kleeding maar mee genomen en ziedaar: de invaller was present. Van deze plaats nog hartelijke dank, hoor Henk. Haarlem batte eerst en reeds op een totaal van 6 hadden wij succes door een keurige ingooi van Bakker, waardoor de openingsbatsman van Haarlem run out was. Eerst op 27 viel het tweede wicket, spoedig gevolgd door No. 3 en 4. Aanvoerder De Boer en Dekker hielden echter stand en scoorden eenige harde vieren. Even voor de lunch werd De Boer evenwel gevangen door Schregel. Na de lunch vielen spoedig de laatste wickets, terwijl er eenige goede vangen te noteeren waren resp. van Schregel, Martens en Schubert. Haarlem had het gebracht tot e£n totaal van 84; de resp. bowlingcijfers van Ajax waren als volgt: H. Pelser J. Schubert F. Gehrels H. Blomvliet 3 3 2 1 voor 26 23 18 14 Ajax opende met Schregel en Dukker, welke keus niet slecht bleek te zijn, want op 25 viel pas het eerste wicket; Schregel werd toen n.l. gevangen voor een nuttige 10 runs. Dukker nam intusschen geen risico en voerde rustig de score op. Op zijn totaal van 28 werd hij door De Boer gebowled, waarna Schubert inkwam, welke met helaas niet lang maakte. Een goede vang van èèn der Haarlemmers maakte een einde aan zijn innings. H. Pelser en H. Blomvliet namen het bowlen echter ge ducht onder handen en de score vloog de hoogte in. Haarlem verwisselde onophoudelijk van bowlers, maar niets hielp, totdat aanvoerder De Boer zelf den bal weer ter hand nam en zoo gelukkig was Blomvliet te bowlen. Henk had het mooie totaal van 37, hoewel niet kansloos. Harry, in samenwerking met zijn vader, scoorde gestadig verder, totdat wij een totaal van 173 hadden en er besloten werd op dit totaal te sluiten, teneinde te trachten het derde punt binnen te halen. Harry bleef not out met 71, een mooie prestatie. Haarlem ging weer in en nam geen risico. Mede door dit feit en ook doordat sommige Ajax-spelers reeds het Zandvoortsche strand in het verschiet zagen, werd door ons opgegeven. Wij hadden niet alleen een overwin ning behaald, maar tevens een zeer prettigen wedstrijd gespeeld. Onze volgende tegenstander was A.C.C. 2 op eigen veld. Door vacantie waren wij helaas niet volledig. Toch gelukte het ons A.C.C. uit te gooien voor 76 runs, welk resultaat in het geheel niet slecht was. H. Pelser (4 voor 16) en Gehrels (5 voor 34) hadden er goed het oog in en speciaal Gehrels met zijn tooverballen had er de schrik in. Ook Roef nam nog een wicket voor 11 runs en toonde zich hiermede een goede change-bowler. Wie had verwacht, dat Ajax nu eens flink dit totaal zou passeeren is bedrogen uitgekomen. Het was een gaan en komen aan de wickets en geen onzer bats- men slaagde er in in de dubbele cijfers te komen. Het bowlen van Riechelman en Lapierre was ons te machtig en op een totaal van 33 hadden wij allen een beurt gehad. De tijd ontbrak om een tweede innings te spelen, zoodat hiermede onze laatste competitie wedstrijd weer tot het verleden behoorde. Als laatste wedstrijd van het seizoen spelen wij nu op 31 Aug. tegen onze cricketvrienden R.I.O. op den Wan delweg een friendly game. De naam R.I.O. waarborgt ons een gezelligen wedstrijd, dus een prettig besluit van een goed seizoen. Ik vergat nog te vermelden, dat in Haarlem tijdens de theepauze een uitdagingswedstrijd werd geloopen op de 400 Meter door Been, Konijn en Van Praag. Wie het gewonnen heeft, weet ik niet, maar dat het eerlijk toeging, geloof ik niet. In het volgend clubnieuws hoop ik de diverse standen en gemiddelden te vermelden. F. DUKKER, Cricketleider. AMSTERDAM, STADHOUDERSKADE 100-1 01 TEL.90964-9097g HAARLEM - ZIJLWEG 35 - TELEFOON 11906

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 13