mmmmmmmmmmmmmmmm/A a. j. Hudson-Terraplane-Hansa N.V. Haarlemsche Rijwiel- en Automobiel Mij. Ed. Kimman Co. PAG. 204 r- A J A X CLUBNIEUWS onderscheiding niet in aanmerking te komen, zoodat het gezelschap leden van verdiensten" voorloopig tot negen leden beperkt zal blijven. De thans benoemden kunnen werkelijk bogen op hunne „verdiensten" voor de vereeniging, zoodat zij door de verleende onder scheiding de eer krijgen, welke hun toekomt. Wij feliciteer en deze nieuwe onstervelijken en hopen hun daden, waarmede zij deze huldiging verdiend hebben, in één onzer volgende nummers te bespreken. Het punt verhuring van het complex aan derden zonder vrijen toegang voor leden ontmoette, mogen wij schrijven als gebruikelijk, den tegenstand van een vier tal leden. Het even gebruikelijke argument van bestuurs zijde, dat uitvoering van de opdracht exploiteeren zonder die zure maatregel niet mogelijk is, beperkte het aantal tegenstemmers tot vier. Punt elf stelde de vereeniging in het bezit van een nieuwe commissie, n.m. ,,De commissie van advies inzake' eventueele erfpachtsrechten" bestaande uit de deskundigen op dit gebied Maarten Smit, Van Kasteel en Kemp de Boer. Voorhands ziet het er niet naar uit, dat deze commissie ooit tot arbeid zal komen. Intusschen ging de overeenkomst met de Nederlandsche Midden- standsbank N.V. er vlot door. De bestuursverkiezing had al een bijzonder vlot verloop; ten eerste werden voorzitter en 2e secretaris zonder tegen candidaten herbenoemd en ten tweede ver wisselde de zetel van penningmeester zonder stemming, aangezien voor deze zware plaats alléén de candidatuur van Exmann ingekomen was. Het zwaard van Damocles was volgens Oudheusden's eigen wensch gevallen en een streep gezet onder zijn vele bemoeienissen. Zijn sympathiek afscheidswoord bracht sfeer en de wijze waarop hij steun voor zijn opvolger vroeg deed hem alle eer aan. Uit persoonlijke ondervinding weten wij welk een moeilijken taak Exmann wacht. Met vast ver trouwen zien wij zijn verrichtingen tegemoet en wenschen hem toe, dat hij met innerlijke vreugde zijn vrije tijd kan offeren voor ons gemeenschappelijke clubleven. De commissarissen verwisselden intusschen ook van naam, immers Roodenburgh werd vervangen door A. de Wit, waarmede een hardwerkende functionaris zijn entree in het bestuur deed. Roodenburgh zelf niet aan wezig zijnde had reeds in de laatste bestuursvergadering erop gewezen, dat het z.i. een noodzaak voor de ver eeniging is ook in het bestuur verjonging te brengen, waartoe hij persoonlijk gaarne zijn medewerking zou willen verleenen door af te treden. Vervolgens kreeg Arie de Wit een pluim op zijn hoed door zijn continuatie als secretaris der elftallen- commissip en zoo gaat hij dan een nieuwe periode in een dubbele functie tegemoet. De elftallencommissie zelf ziet intusschen ook een nieuw gezicht n.m.l. dat van Bruynestijn, die in de plaats komt van Wim van Gelde ren. De laatste sluit hiermede zijn werkersfunctie voor Ajax af en den dank door Koolhaas hem toegebracht Is alleszins verdiend. Eenige jaren secretaris der elftallen- commissie en later lid van dit college is werkelijk geen sinecure. De enquete-commissie wordt zoo ongeveer niet meer genoemd zoo permanent is dit gezelschap. Voor de kascommissie zullen zitting hebben de heeren F. H. W. de Bruyn, J. Koomen en K. Kooiman, terwijl Koolhaas en Elzenga de buitenclubsche belangen bij de verschillende bonden en vakvereenigingen zullen blijven behartigen. Alléén Honkbal, dat Van Tuyl, onzen prettigen medewerker, deed verliezen voor J. P. Blomvliet en ons clubblad, dat zich Geudeker, als de technische medewerker verwisselde voor M. Bremer, ondergingen nog een wijziging. Voor de nieuwe heeren, die wij van harte welkom heeten, hopen wij, dat zij- zelven veel plezier mogen beleven aan de inschakeling in de uitvoerende functies en voor ons clubleven, dat deze nieuwe functionarissen door middel van het clubblad veel van hun en anderer plezier aan de leden bekend zullen maken. Nadat gebleken was, dat de herbenoeming van Jacq Reynolds, wederom aller instemming had, werd de rond vraag ingezet met een zestal vragers en opmerkers, waarna Koolhaas als laatste spreker met de mededeeling kwam, dat er van Kick Geudeker een plan was inge komen voor de stichting van een Reynoldsfonds. Deze zeer sympathieke gedachte zal thans nader uitgewerkt werden en spr. hoopt, dat de toekomst ook aan dit probleem een oplossing zal schenken. De zeer vlot verloopen vergadering onder de uit stekende leiding van Koolhaas was vroegtijdig be ëindigd en zoo staat thans alles op papier gereed om het komend seizoen met opgewektheid in te gaan. Mogen onze spelers hiervan een sportief genoegen beleven en de club doen meetellen door de plaatsen in de verschil- dende competities. AMSTERDAM, STADHOUDERSKADE 100-101 TEL. 90964-90975 HAARLEM - ZIJLWEG 35 - TELEFOON 11906

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 2