DE ALGEMEENE. NUMMER 12 21e JAARGANG 1938 Onder Redactie van: M. BREMER, G. DE JONGH en J. L. MELCHERS \o3 Afd- Advertentiëns B. WESSEL, Mauvestraat 32,'s-Gravenhage - Telefoon 110978 - Postrekening 113258 De voetbal rust, maar in de verschillende huiskamers ratelt de schrijfmachine om de verslagen voor de algemeene vergadering voor te bereiden. Onze secretaris loopt wekenlang in gepeinzen ver zonken wat hij nu wel en wat hij nu niet in zijn verslag zal memoreeren. Onze penningmeester is eenige weken niet te genaken geweest vanwege balans en andere zorgen. Bovendien is dit zijn laatste verslag voor Ajax en dan gaat er wel iets in je om. Een werk wat je, met een kleine onderbreking, zooveel jaren met liefde hebt verricht op een gegeven moment aan een ander over te dragen valt je niet licht. Met dit al zijn de heeren beiden, gelukkig zonder verkeersongevallen, door hun trans-tijdperk heen- gekomen en hebben de vergadering als van ouds weer eenige bondige verslagen voorgelegd. De inhoud van de verslagen der beide Jannen vormt een rijpe over denking en is waard om ^bij toekomstige handelingen goed in het oog te worden gehouden. De samenstellers hebben alle eer van hun werk en het verkregen applaus vertolkte de welverdiende dank der vereeniging voor wat deze functionarissen het afgeloopen seizoen gepresteerd hebben en voor hun werkzaamheden gedurende de laatste weken. Doch laat ons voor de vastlegging der feiten de chronologische volgorde beschrijven. Voorzitter Koolhaas opent de zeer goed bezette vergadering met een welkomstwoord tot de aanwezigen en in het bijzonder tot Frits Schoevaart, die na lange afwezigheid zijn Indisch verlof in Holland komt door brengen. De gebruikelijke huldiging van alle kampioens elftallen is de volgende officieele handeling des voor zitters op dezen avond, welke huldiging besloten wordt met een manchetknoopenregen. Nadat de notulen der vorige algemeene vergadering gelezen en zonder opmerkingen worden goedgekeurd, komen de boven gememoreerde verslagen van den secretaris en den penningmeester aan de beurt, waar van onder ernstige aandacht kennis genomen wordt. De beide samenstellers ontvangen bij monde van den voorzitter onder luid applaus de dank der vereeniging voor hunne keurige verslagen, waaraan Koolhaas nog een bijzonder hartelijk afscheidswoord toevoegt tot den scheidenden penningmeester Oudheusden. De kascommissieheeren hadden geen bezwaren tegen het financieel beheer en zoo ging hun rapport vlot onder den hamer. Begrooting en contributie kregen eveneens een hamerslag, waarbij iets langer halt gehouden werd bij de benoeming tot Eerelid van Dolf Desmit, aangezien een der aanwezigen hiervoor stemming wenschte te houden. De vereischte 4/5 meerderheid werd behaald en zoo werd het aantal eere-leden met één vermeerderd. Een ernstige harde werker, die ook in het clubblad een zeer bekende figuur is, is hiermede voor zijn vele verdiensten door de vereeniging gehuldigd, waarmede wij Dolf Desmit op deze plaats onze hartelijke geluk- wenschen overbrengen. Het kort geleden ingestelde instituut van leden van verdiensten bleek alreeds in zijn prille bestaan moeilijk heden bij benoeming op te leveren. Eenige der door het bestuur voorgedraaenen wenschten voor deze

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 1