A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 217 V.R.A. ging het eerst naar de wickets en bracht het tot 66 all out. Iedereen dacht nu heeft Ajax de over winning in haar zak. Maar helaas bij cricket is alles mogelijk en nu bleek weer eens de onzekerheid van het cricketspel. Wicket na wicket viel en alleen H. Blomvliet eni J. Martens waren in staat eenigszins het hoofd te bieden aan het zuivere bowlen van Kluyver (6 voor 16). Het bleek eens te meer, dat oefenen een voorname factor is bij cricket, terwijl geduld zulk een schoone zaak kan zijn. Voor 43 runs zat de heele Ajax-familie weer aan den kant. Het typische van deze innings was, dat geen der batsmen werd gebowld. Alle werden gevangen, met uitzondering van J. Martens en P. v. Deyck, welke resp. l.b.w. en run out waren. Het verschil was te klein, om het hierbij te laten zitten en Schubert wilde het nogeens op de 2e innings probeeren om de overwinning in de wacht te sliepen. V.R.A. was echter op haar hoede en op een totaal van 73 voor 2 gaf Ajax het op. Volledigheidshalve vermeld ik nog de bowlingcijfers van Ajax: le. innings H. Pelser 7 voor 31 J. Schubert 3 voor 29 2e. innings J. Schubert 2 voor 21 R.W. 2 - AJAX Onder begunstiging van prachtig weer togen wij naar Haarlem om de vereeniging R.W. op haar prachtig gelegen terrein in de Hout te ontmoeten. Het weer was prachtig, het terrein was prachtig, alleen het optreden van onze tegenpartij was niet prachtig. Arrogante menschen, die denken de wijsheid in pacht te hebben. Was hun optreden alleen maar arrogant geweest, soit, je doet net of je niets merkt. Maar neen, het was meer dan onbeleefd om geen krachtiger woorden te gebruiken. Men dacht er niet aan onze dames stoelen aan te bieden, en onze scoorster werd om het gewoon uit te drukken in de maling genomen en nog wel door een troepje menschen nauwelijks de kinderschoenen ont wassen. Zij heeft de verstandigste partij gekozen en is alleen gaan zitten. Maar hoe is het mogelijk, dat zooiets bij cricket voorkomt. Als wij een vereeniging op ons veld ontvangen, wordt al het mogelijke gedaan om het de menschen zoo aangenaam mogelijk te maken, maar het was bij R.W. treurig. Was de stemming buiten het veld reeds onder nul, in het veld was het niet veel; beter. De umpire" voor R.W. was blijkbaar van meening, dat R.W. moest winnen en eenige geheide appeals voor l.b.w. werden afgewezen. B. v. H. v. Everard Xvas reeds in het begin van zijn innings clean l.b.w.; zijn totaal werd 51, critiek overbodig? Bovendien werd H. Pelser zoo kinder achtig uitgegeven, dat wij er versteld van stonden. Er werd een bal op zijn wicket gebowld, die door den keeper werd gestopt. Harry dacht reeds dat de bal door den keeper was teruggeworpen naar den bowler, toen hij opeens „How is that" achter zich hoorde. De keeper was net zoo lang met den bal in zijn handen blijven staan, totdat Harry uit zijn creas was, hetwelk hij geheel zonder erg deed, omdat zijn batting-actie reeds geheel afgeloopen was. De vinger van den R.W. umpire ging omhoog en Harry kon gaan. Dat de pret er voor ons af was, is te begrijpen. Men gaf mij in overweging om een andere umpire te vragen, maar ter wille van den goeden naam van Ajax, heb ik dit nagelaten, aangezien ik het erg onsportief vind. Voor de goede orde laat ik nog eenige cijfers volgen: R.W. eerst ingaande maakte 175. Bowling-cijfers Ajax: H. Pelser 4 voor 59 J. Schubert 3 voor 66 F. Gehrels 3 voor 40 Ajax le innings: 71 waarvan H. Pelser 28 J. Martens 20 Die Jopie trok zich van de heele boel niets aan. Ajax 2e innings: 72 waarvan J. Pelser 35 en Schubert 20 Ondanks het keurige batten van deze twee is het ons niet gelukt de inningsnederlaag te ontgaan. Vermeldenswaard was nog een mooie running-catch van Gehrels. A.s. Zondag naar Haarlem II, hopen wij op een prettigen wedstrijd. F. DUKKER Cricketleider.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 15