CRICKET. wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmy/m/A PAG. 216 - A J A X CLUBNIEUWS Aangezien Haarlem iets minder slecht speelde dan Ajax konden zij op gemakkelijke wijze met 125 revanche nemen voor de op ons terrein geleden neder laag. Resten ons voor deze competitie nog slechts 2 thuis wedstrijden tegen E.D.O. en H.H.C. en één uitwedstrijd tegen R.C.H., welke drie wedstrijden nog minstens 4 punten moeten opleveren, willen wij nog op een respectabele plaats eindigen. Het Tweede. Niettegenstaande Koenen meende zijn negental in den steek te moeten laten, is het onze reserves toch nog gelukt op de Catchers een overwinning te behalen, welke echter de week daarop gevolgd werd door een stevige nederlaag tegen Schoten. Slecht slagwerk onzerzijds en goed werpen van den Schoter pitcher waren hiervan wel de voornaamste oorzaken. Ook hier is dus de theoretische kampioenskans verkeken en hebben alleen de Junioren nog een fraaie kans om kampioen te worden. Reeds de. eerste beslissingswedstrijd tegen V.V.G.A.-Jun. werd met dikke cijfers door onze benjamins gewonnen. Uitstekend slagwerk van Schalm, v. Zuylen en Estié doen veel goeds voor de toekomst vermoeden. Een schaapachtige home-run van Schalm leegde b.v. alle drie bezette honken, terwijl ook het veldwerk van de jongens niets te wenschen overliet. Waarschijnlijk zal de laatste beslissingswedstrijd Ajax tegen D.W.S.-Jun. Woensdag 10 Augustus op ons terrein worden verspeeld en onze jongens hopen op een groote belangstelling van de oudere garden. Het Ned. Negental. Voor den op Zondag 31 Juli 1938 te spelen interland wedstrijd BelgiëNederland zijn onze spelers Beumer en J. Blomvliet als reserves aangewezen. Attentie. Om onnoodige last met de Gemeentebeastingen te voorkomen is het gewenscht dat elk lid of donateur bij het bezoek van onze wedstrijden er zorg voor draagt zijn diploma te kunnen toonen. Spartaan-tournooi. In het Spartaan-tournooi is het ons 2e negental gelukt door eerst met 65 van Spartaan I te verliezen en daarna met 96 van V.V.G.A. II te winnen op den derden prijs beslag te leggen. J. B. U.V.V. - AJAX Mijn vorig verslag eindigde ik met de hoopvolle voor spelling uit te spreken: „Bij) Utrecht begint weer de victorie" en ziedaar onze reis naar Utrecht bracht een inningsoverwinning op U.V.V. In dezen wedstrijd werd in tegenstelling met vorige wedstrijden vrij goed gefield. Vooral de twee prachtige vangen van Schubert op eigen bowlen en de éénhand- sche vang van H. Pelser op deep leg mogen aan de vergetelheid ontrukt worden. U.V.V. batte eerst en bracht het tot het karige totaal van 35. Vooral het bowlen van Schubert scheen een zware opgave voor de U.V.V.-menschen te zijn, de cijfers 6 voor 15 zeggen genoeg. Ook Harry bowlde echter zeer goed, maar had geen geluk; verscheidene ballen gingen rakelings over de stumps. Hij nam 2 wickets voor 15 runs. Na even gestopt te hebben voor een regenbuitje, openden Thiry en Schregel voor Ajax. Beiden waren echter spoedig verdwenen en kwamen Harry Pelser en Schubert samen. Op een totaal van 16 verdween ook Harry en zag het er met 3 voor 16 donker uit. Wijs kwam in, sloeg een 6 en was gebowld. 4 voor 24. H. Blomvliet stuitte de collapse, en in samenwerking met Schubert en J. Pelser werd de score aardig opgevoerd. Op een totaal van 45 was Henk zeer dubieus l.b.w. en kreeg R. Vundering gelegenheid zijn capaciteiten te toonen. Hij scoorde een nuttige 12 runs, terwijl J. Pelser eveneens in de dubbele cijfers kwam met 15. Nadat H. Bakker nog 9 runs aan de score had toe gevoegd, sloot deze innings op een totaal van 128. De U.V.V.-ers kregen nu nogmaals gelegenheid om hunne batting-capaciteiten te toonen, en te trachten de inningsnederlaag te ontloopen. Het mocht hun echter niet gelukken, dank zij uit stekend bowlen van H. Pelser én Schubert goed bijge staan door keen veldwerk. H. Pelser was deze keer de man. Hij nam 6 wickets voor 27 runs, terwijl de cijfers van Schubert 4 voor 31 waren. Ondanks het minder mooie weer was het een pret- tigen cricketdag geweest. V.R.A. - AJAX Aangezien het Twentsche Bank terrein niet beschik baar was, werd deze wedstrijd op ons veld gespeeld. Het was geen gelukkige wedstrijd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 14