A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 187 clean-offside als ik nog nooit meegemaakt heb. De linksbuiten stond op het moment dat hij den bal kreeg zeker 10 M. buitenspel. Iedereen bleef staan omdat men een fluitsignaal verwachtte. Toen dit echter niet kwam rende hij door en schoot in. Steenhagen wist den bal te stoppen en nu werd hij door den achter den links buiten staanden midvoor opnieuw ingeschoten. En nu raak. 2—1. Zoodat hij 2 maal buitenspel was. Gelukkig gingen we nu meteen wat beter spelen en door een voorzet van Stam ineens ingeschoten door Van Reenen was de stand spoedig gelijk. 2—2. Met dezen stand komt ook het einde. Het moet mij van het hart dat nu we 3 wedstrijden hebben gespeeld, ik nog zelden scheidsrechter heb gezien die zoo slecht fluiten. Of schoon onze resultaten niet slecht zijn, hadden we met betere, of liever gezegd, neutraler referees de nederlaag en gelijke spel zeker ook in overwinningen weten om te zetten. De wedstrijd van vandaag was zoo, dat als we maar in aanraking kwamen met een tegenspeler er onmiddelijk werd gefloten voor free-kick. Echter na kauwen geeft niets, de resultaten veranderen er toch niet mee. Dan zullen we in het vervolg Hans Boekman maar mee op tour nemen. Die zou hier dan zeker van pas zijn gekomen. Tijdens het diner werd den leiders Elzenga en Kool haas namens de deelnemers ieder een eikenhouten bierpul met inscriptie aangeboden als bewijs van erken telijkheid voor het vele werk wat ze voor de tour gedaan hebben. Wij hopen dat moeder de vrouw, Annie en Dora hen er maar heel dikwijls een fleschje bier in mag omkeeren. Er schiet mij plotseling iets in de gedachte betreffende het spelen van vriendschappelijke wedstrijden in het buitenland. Als aanvoerder sprak ik met den scheids rechter en captain der tegenpartij over een eventueele invaller gedurende den wedstrijd. En merkte daarbij op dat alleen gewonde spelers zouden worden vervangen. Het antwoord wat ik kreeg was zeer komisch. Niet alleen gewonde spelers, doch ook spelers die niet vol deden, mochten vervangen worden. En ze beloofden dat hoogstens 6 spelers veranderd zouden worden. Het was natuurlijk geen prettig vooruitzicht. Het is echter nogal meegevallen. Er werden slechts 2 veranderingen aangebracht. Den volgenden morgen, dus Donderdag, bezochten we de Kaunas Jacht Club. Het was hier erg gezellig. Vooral toen we voor den regen het restaurant in moesten vluchten, en op het podium alle instrumenten voor een jazz-band werden aangetroffen, was spoedig Ajax- Band II gevormd. Van Wijngaarden piano, Schubert trom, Blomvliet slagwerk, Fischer 2 ballen op een stokje gevuld met erwten (ik weet hiervoor den naam niet te vinden), Kluft castagnetten, Gieschler dirigent en Bijl en Steunenberg zang en Ajax behoeft, als er weer een feest is, geen 2e orkest bij te huren. Er kwam zoo waar muziek uit ook. Het klonk wel valsch af en toe, doch als hot-jazz en swing voldeed het toch uitstekend. Na 1 uur gemusiceerd te hebben, zeer tot vermaak van de leden van Kaunas Jacht Club vertrokken we, na beloofd te hebben, 's avonds te zullen terugkomen. Vanavond spelen we tegen het elftal der stad Memel in de volgende opstelling: Steenhagen f Blomvliet Been Gieschler Kluft Schubert Fischer Distelbrink Bijl Aukema v. Reenen Door blessures en anderszins kon geen andere for matie gevonden worden. En tijdens het spel zou het elftal nog vele malen veranderd worden. Na 10 minuten maakt Memel het le doelpunt. Even hierna raken Been en Kluft beiden gewond en toen Jac. bezig was ze op te kalefateren maakte de tegenpartij nog 2 doelpunten. 3—0. Toen raakte ook Aukema geblesseerd en werden deze 3 vervangen door Stam, Steunenberg en De Wit. Na rust werd door Van Reenen een doelpunt gemaakt en nog één door Memel, zoodat het einde kwam met een 4—1 nederlaag. De 2e helft raakten Van Reenen, Bijl en Steunenberg ook nog geblesseerd, echter niet van dien aard, dat ze moesten uitvallen. Er waren trouwens geen invallers meer geweest. Hiermede zijn we aan het eind gekomen van het sportieve deel der tour. We mogen niet ontevreden zijn over de resultaten. De spelers hebben allen hun best gedaan en ik zou speciaal willen vermelden onzen jongen keeper Steenhagen, die zich op kranige wijze geweerd heeft. Als Steenhagen zorgt een weinig meer initiatief te nemen, zoodat hij zijn achterhoede dirigeert, dan hoeft Ajax zich over het doelverdedigers-vraagstuk voorloopig niet ongerust te maken. Den volgenden morgen om 9.45 aanvaardden we de terugreis uitgeleide gedaan door de heeren Dromelis en Podzelveris welke zeer hun best hebben gedaan om het ons in Kaunas zoo aangenaam mogelijk te maken. De terugreis verliep zeer vlot. Voornamelijk doordat de trein niet zoo druk bezet was en iedereen een ruime plaats had. Des avonds hadden we in Berlijn 2 uur en hebben daar nog even rondgewandeld, hetgeen een heel prettige onderbreking der reis was. Het is nu half 5 Zaterdagmorgen en terugblikkend op de afgeloopen 14 dagen, meen ik te mogen zeggen, dat wat natuurschoon betreft, we mooiere trips gemaakt hebben. Doch wat

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 5