Algemeene Vergadering op 14 Juli a.s. Agenda en Convocafie worden den Leden en Donateurs toegezonden PAG. 186 - A J A X CLUBNIEUWS In Riga was ter gelegenheid van de 20 jarige onaf hankelijkheid een groot zangersfeest, 16.000 menschen zongen daar gezamenlijk. We hadden Koolhaas en Stam afgevaardigd om ons daar te vertegenwoordigen. Ze brachten een overweldigende indruk daarvan mee- Het moet ook wel een prachtig gezicht geweest zijn 16.000 menschen allen in zeer kleurrijke costuums, bij een te zien. Aardig was ook nog en nieuw voor ons, de wijze van reclame maken voor onze wedstrijden. Op verschillende drukke punten in de stad waren over den weg groote doeken gehangen met de aankondiging van den wedstrijd. Binnenkort zult U één dezer doeken in ons trainingslokaal zien hangen. Met eenigen spijt verlieten we Maandagmiddag om 3.25 Riga op weg naar Kaunas, waar we om 7 uur arriveerden. Kaunas, de hoofdstad van Lithauen, heeft pl.m. 125.000 inwoners en maakte op ons reeds direct een heel prettigen indruk. En ik meen nu reeds te kunnen zeggen dat deze indruk prettig blijven zal. Niet alleen door ons hotel, dat er hier veel zindelijker uitziet dan in Riga, maar ook door de ontvangst. In tegen stelling met Riga waar we steeds aan ons lot werden overgelaten, waren in Kaunas steeds 2 Bestuursleden van de voetbalclub Kovas bij ons, die ons alle beziens waardigheden der stad toonden. Wat door ons natuur lijk buitengewoon gewaardeerd werd. En waarvoor we de heeren Dromelis en Podzelveris onze hartelijken dank zeggen. Dinsdagavond werd een krans gelegd op het graf van den onbekenden soldaat wat een nog veel plechtiger gebeurtenis was dan in Riga. Dinsdagmorgen brachten we een bezoek aan Dr. Tilmans, de consul van Nederland in Lithauen, welke ons zeer hartelijk ontving. Hij was tevens zoo vriendelijk ons zijn wagen aan te bieden ,welk aanbod dankbaar werd geaccepteerd. Reeds den volgenden morgen om 10 uur stond deze 7-persoons Packerd, getooid met de Nederlandsche vlag voor ons hotel en met nog 2 wagens hebben we een prachtigen tocht in de omgeving gemaakt. Des middags werd gerust. De Lithauers zijn zeer gemoedelijke menschen. We gebruiken onze diners in een restaurant hetwelk aan den staat behoort. Gisteravond nu kwam de Minister- President binnen en ging heel gemoedelijk over het buffet leunende, een praatje maken met de juffrouw achter het buffet. Ik zie Dr. Colijn al zoo staan bij Heek of een dergelijke zaak. Het Stadion waar we spelen is buitengewoon fraai. En het behoort ook aan den staat. De clubs huren dit veld. Voor een competitie-wedstrijd betalen ze 75 Lit en als een Buitenlandsche club komt 125 Lit. Eén Lit is 30 cent. Deze voorwaarden zijn dus zeer gunstig, want ze hebben nu nergens geen omkijken naar en nagenoeg de heele recette is verdienste. Ik zie Jan Oudheusden al likkebaarden. Ja, dat is hier zeker een El Dorado voor een Schatzmeister. Bij ons kennen we sinds korten tijd een speelverbod voor onze internationaals vóór een belangrijken wed strijd. Hier in Lithauen bestaan ook vreemde toestanden, van ongeveer denzelfden aard. Kovas, een le klas club zou onzen eersten tegenstander zijn in Kaunas. Maar nu speelt Lithauen binnenkort tegen Hongarije. Wacht denkt de Lithausche Bond. Ajax is een goede tegen partij om tot de samenstelling van het elftal te komen. Kovas werd bedankt voor het arrangeeren van den wedstrijd en een speelverbod opgelegd. Zoodat we nu spelen tegen een combinatie van Kaunas op Woens dag en op Donderdag tegen één van de stad Memel. En hieruit wordt den het Lithausche elftal gekozen. Tegen Kaunas komen we uit in de volgende samen stelling: Steenhagen /V Steunenberg Been Gieschler Bijl Schubert Stam Blomvliet Van Reenen Aukema Fischer Reeds na ongeveer 10 minuten weten we, zij het met eenig geluk de eerste goal te maken. Een voorzet van Aukema wordt door Van Reenen voor het doel gekopt, waarna de bal, na eenige missers van backs en keeper, door Blomvliet ingeschoten wordt. Een kwartier later weet Kaunas gelijk te maken, waarmee de rust aan breekt. De 2e helft is Blomvliet back, Steunenberg rechts-half en Gieschler rechtsbinnen gaan spelen. Ofschoon het nu veel beter ging, wisten de Kaunassers toch het eerst te scoren. Deze goal was echter zoo

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 4