AJAX~R.C.H. EINDIGT IN EEN „DRAW". SCHOTEN KLOPT AJAX II. Hudson-Terraplane-Hansa N.V. Haarlemsche Rijwiel- en Automobiel Mij. Ed. Kimman Co. A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 199 antwoord schuldig. Bremer maakte op magnifieke wijze een „line-drive" van Alders onschadelijk. De laatste ronde verliep aanvankelijk niet voorspoedig, want de eerste 2 spelers gingen uit. Bij Van 't Huil begon echter de victorie. Laatstgenoemde kreeg een vrijen loop, terwijl De Koning en Blomvliet beiden een honkslag gaven. Gerrit Beumer zette toen de kroon op het werk door een home-run te slaan. Weppner ging daarna voor 3 slag uit. De gastheeren brachten het in hun laatste beurt nog tot een tweetal runs, waarbij Noordhoff wederom kans zag een homerun op zijn naam te brengen. Hieruit blijkt dus wel, dat de hitters zich niet onbe tuigd hebben gelaten. De slagmenschen waren echter in zooverre in het voordeel, dat het voor de velders zoo nu en dan onbegonnen werk was den bal in het felle zon licht te volgen. Anders hadden er wellicht eenige verre honkslagen minder op de scorekaart voorgekomen. Hier volgen de inningscijfers: H.H.C. 003005302 13 Ajax 6 1 0300444 22 Moesten onze beide zustervereenigingen, Blauw-Wit en V.V.G.A., tegen R.C.H. het onderspit delven, ook Ajax heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen, al werd tenminste nog één puntje in de wacht gesleept. Intusschen heeft ons negental volop de kans gehad den wedstrijd in zijn voordeel te doen beslissen, al verdiende R.C.H. het gelijke spel ongetwijfeld. De benjamins hebben een uitstekend spelletje gespeeld, waaraan menige ploeg nog haar handen vol zal hebben. Ofschoon de Heemstedenaren thans v. Thiel weer in de gelederen hadden, werd v. Eek weer met het werpen belast, het geen hem zeer goed afging. R.C.H. opende de score, aangezien een onzuivere aangooi van Ter Heide Van Geloven de gelegenheid bood de thuisplaat te bereiken. Door 3x3 slag maakte Blomvliet een einde aan deze beurt. Beumer kwam met een honkslag veilig op de honken, terwijl Blomvliet en Ter Heide resp. door een vang en 3 slag uitgingen. Onze le honkman trachtte nu met 2 man uit het thuishonk te stelen, doch hij kreeg nul op het request. Na een puntlooze 2e beurt bracht Beumer met een honkslag den stand öp gelijken voet. Een foutje van laatstgenoemde en een tik van Willemsen waren oorzaak, dat de Racingclub weer een punt verwierf, doch Ajax volgde goed met 2 runs, die verkregen werden op een 2-honkslag van Bremer. In de 6e beurt profiteerde Meijer van een doorgeschoten bal om thuis te komen. Koenen deed in deze innings een subliemen vang. Ajax bereikte een zelfde resultaat. Rotgans, die een zuiver geplaatsten 3-honkslag losliet, was de scorer. Met één man uit kreeg Blomvliet tijdens de 7e beurt even een inzinking, want hij gaf eenige malen een vrijen loop weg, terwijl Meijer een 2-honkslag gaf, doch meer dan 2 punten leverde dit niet op. Ajax' 7e beurt verliep zonder een enkele run, een resultaat, waarmede R.C.H. in de 8e innings genoegen moest nemen, terwijl het Rotgans gelukte den gelijkmaker te fabriceeren. Door fraai dubbelspel was onze slagbeurt spoedig ten einde. Thans moest de laatste beurt de beslissing brengen. Twee vangen en het uitgaan van Hoogendoorn tusschen de honken deden de kansen van R.C.H. op een overwinning teniet. Hoogstens kon zij het tot een puntenverdeeling brengen, hetgeen haar wonderwel lukte. Blomvliet en Ter Heide kwamen op de kussens. Bremer gaf daarna een prachtige hit, die op even fraaie wijze werd ge vangen. Ook in het veld was onze aanvoerder er met zijn uitstekende aangooien op het le honk zeer goed in. Blomvliet verzuimde hierbij jammer genoeg het begeerde punt uit het vuur te sleepen, want De Koning en Van Lobberegt gingen beiden uit. De gedetailleerde uitslag was: Ajax 001021010 5 R.C.H. 10001 1200 5 Door beter werpen van De Smidt en minder fouten in het veldwerk heeft Schoten onzen jongens een ver diende nederlaag toegebracht. Noch Koenen noch Van Lobberegt vermochten op de slagmenschen van Schoten indruk te maken, terwijl ook catcher Klarenberg zijn dag niet had. De Smidt daarentegen wist met zijn verharde, doch niet altijd zuivere worpen onze ploeg behoorlijk in bedwang te houden hierbij uitstekend bijgestaan door den wel kleinen, maar uitstekenden achtervanger. Van Lobberegt sloeg in de 7e innings een driehonkslag, welke 3 punten opleverde. Voorts benutten Dekeling, De Kromme en Prins nog een vangkans. De uitslag luidde: Schoten I 3 1 1 03 1 52x 16 Ajax II 100130501 11 AMSTERDAM, STADHOUDERSKADE 1 00-1 01 TEL. 90964-90975 HAARLEM - ZIJLWEG 35 - TELEFOON 11906

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 17