mmmmmmmmmmmmmmmm, DRIE HOME-RUNS BIJ H.H.G.-AJAX. PAG. 198 A J AX CLUBNIEUWS stonden nu te schutteren en probeerden eenvoudig niet om het toch niet moeilijke bowlen te spelen. Het was zeer jammer, want het verschil was maar 27 runs. De bowlingcijfers van Ajax waren: F. Gehrels 4 voor 54 H. Pelser 3 voor 44 H. Schregel 2 voor 17 Door plotselinge opname in het ziekenhuis is het ondergeteekende niet mogelijk een geregeld verslag te geven van den wedstrijd Ajax—Rio. Laat ik volstaan met de cijfers te vermelden: Ajax eerst ingaande maakte 104, waarvan H. Pelser 16 en J. Schubert 48. Jan was het dus niet verleerd tijdens zijn vacantie. Rio daarna ingaande maakte 151. Bowling-cijfers Ajax: H. Pelser 7 voor 70 J. Schubert 3 voor 61 Komt aan jongelui, wij moeten nog 5 wedstrijden spelen en deze moeten gewonnen worden. Afgesproken? De belangstelling in de verrichtingen van ons cricket team is verblijdend en dit medeleven doet ons goed. A.s. Zondag naar U.V.V. en bij Utrecht begint wederom de victorie. Van 3 Juli tot 30 Juli is mijn adres: F. DUKKER Broekbeeklaan 13 BERGEN N.-H. Wij zijn onzen cricket-medewerker dankbaar, dat hij, ondanks zijn handicap toch voor een verslag van zijn afdeeling heeft gezorgd. De cricketters zullen hem onge twijfeld erkentelijk zijn. Een spoedig algeheel herstel zij hem toegewenscht. DE RED. Ondanks het feit, dat er in het veld nogal wat fouten werden gemaakt, was deze wedstrijd door de goede slagprestaties van beide partijen het aankijken volkomen waard. Het talrijk opgekomen publiek, waaronder ver scheidene Ajax-aanhangers, kreeg wel waar voor zijn geld, want naast de diverse een-, twee- en driehonk- slagen werden er niet minder dan 3 home-runs geslagen. Ajax, het eerst aan slag zijnde, scoorde in de eerste innings reeds 6 punten. Dit was voornamelijk een gevolg van het vele wijd werpen van Pijnakker. Laatstgenoemde liet zich daarna dan ook wijselijk door Van Dijk ver vangen. H.H.C. vermocht op het werpen van Blomvliet niet te scoren. De tweede beurt resulteerde in 1 run, daar Jan Blomvliet op een honkslag van Weppner wist thuis te komen. De Haarlemmers zagen andermaal geen kans een punt te veroveren. Het duo Baas—Panman zorgde daarna voor een fraai dubbelspel, waarvan v. Lobberegt en Ter Heide de dupe werden. Wel gaf Van 't Huil nog een honkslag, doch De Koning kon het le honk niet tijdig bereiken. In de 3e innings verkleinde de thuisclub met een drietal runs, dank zij de medewerking van eenige Ajax-velders. Noordhoff kwam door een honk slag op de honken. Panman verdween op 3 slag. Hartog zou eveneens zijn gesneuveld, indien Van 't Huil den bal zuiver naar Beumer had geworpen. Noordhoff kon nu de thuisplaat passeeren, terwijl Hartog inmiddels het 3e honk bereikt had. Bijna had Van Lobberegt voor een dubbelspel gezorgd, toen hij Alders uitving. Onze korte stop gooide echter te onbesuisd naar het 3e honk, waar van Hartog dankbaar profiteerde. Ook Mulder wist nog een punt aan de score toe te voegen. Baas werd op het 3e honk uitgemaakt door een mooien aangooi van Ter Heide. In de 4e beurt staken de onzen weer van wal. Blomvliet opende met een 2-honkslag, terwijl Beumer en Weppner achter elkaar werden uitgevangen. Onze pitcher kon door een slechten worp van Van Dijk het thuishonk bereiken. Opmerkelijk was het, dat de 5 volgende spelers steeds op het critieke moment aan een nul wisten te ontkomen. Toen de 3e nul genoteerd werd, was het Ajax-totaal inmiddels weer met 2 runs vermeer derd. De roodbroeken werden daarna in een oogwenk voor nul aan den kant gezet, doch Ajax kon in de 5e beurt door goed veldwerk evenmin eenig succes behalen. De slagbeurt van H.H.C. verliep voor Ajax gelukkig af. Panman begon met een honkslag, terwijl Hartog keurig door De Koning gevangen werd. Alders kreeg 3-slag, doch onze catcher liet den bal vallen. Zijn aan gooi naar het le honk was niet zuiver, zoodat de H.H.C.-er in was. Panman, die op het 3e honk, meende het thuishonk te kunnen stelen, doch hij had buiten den waard ,i.c. Gerrit Beumer gerekend, want diens prachtige aangooi naar de thuisplaat beteekende een tweede nul. Mulder was het derde slachtoffer. In de 6e innings begon het er voor ons even donker uit te zien, want H.H.C. scoorde niet minder dan 5 runs ,waar Ajax niets tegenover kon stellen. De stand was toen 10—8 in het voordeel der onzen. Weliswaar brachten een viertal punten, waarin een tweehonkslag van Weppner niet weinig toe bijdroeg, eenige opluchting, doch de red en white soeks antwoordden met 3 runs, waaronder een prachtige home-run van Noordhoff. Ajax gaf echter geen krimp en wederom waren 4 punten het resultaat. Thans schoot Ter Heide uit zijn slof met een keurigen 3-honkslag. In deze innings had Baas het werpen van Van Dijk overgenomen. H.H.C. bleef nu echter het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 16