CMCKET? mmmmmmmmvmmmmmmmmmmmmmfm A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 197 Ondanks minder gunstige weersomstandigheden, is het ons gelukt tegen Kampong 2 een verdiende over winning te behalen. H. Pelser, Schregel en R. Vunderink waren deze keer de menschen, die het meeste tot dit resultaat hebben bijgedragen. Vooral de formidable zes, die Roef scoorde zal nog lang in onze herinnering blijven. H. Pelser en Schregel stonden keurig te spelen en hoe Kampong ook den aanval verwisselde, het baatte niet. Keurige vieren op leg en recht vooruit wisselden af door eenige slagen door de covers dat het was een lust om aan te zien. Schregel werd echter iets te wild en werd keurig gevangen, terwijl Harry spoedig het slachtoffer werd van H. v. d. Bijl. Het was nu een komen en gaan totdat Roef en Dukker de collapse stuitten en het totaal werd opgevoerd tot 106, speciaal door toedoen van Roef. Op dit totaal werd Roef gebowled en moesten wij het veld in. Inmiddels had het eenige keeren geregend, zoodat wij het twijfelachtige genoegen kregen om in een nat veld te fielden. Ondanks deze handicap werd er keurig gefield. Rutgers kregen wij goedkoop weg; deze werd op point gevangen van een keiharde slag. Op een totaal van 39 had Kampong een beurt gehad. Gehrels en H. Pelser hadden keurig gebowled en hunne resp. cijfers 4 voor 20 en 5 voor 18 zeggen dan ook alles. Tegen R.W. 2 kregen wij een verdiende nederlaag te incasseeren. Speciaal het batten was beter en toch, indien het fielden aan onze zijde iets gelukkiger was geweest, had ik het nog niet geweten. Nu werden er eenige kansen gemist, die niet gemist hadden mogen worden. Zooals gewoonlijk verloor onze aanvoerder den toss en wij werden ingestuurd. Thiry en Schregel openden en speciaal Thiry had er goed het oog. Schregel was spoedig gevangen, zij het op een sensationeele wijze; hij speelde een bal zeer hard door de slips tegen den schou der van één der fielders en via diens schouder werd hij gevangen. Je moet maar pech hebben. Thiry voerde zijn score op tot 27 en werd op dit totaal gevangen. H. Pel ser was helaas ook direct gevangen. Dukker en J. Pelser met resp. 10 en 12 hielden echter eenigen tijd stand, terwijl ook Exman, welke zijn zeer gewaardeerde mede werking verleende, liet zien, dat hij het edele spel nog niet verleerd was. Op een totaal van 96, incl. 21 extras, hadden wij een beurt gehad. Het begin van de innings van R.W. was niet onver dienstelijk voor ons, want voor 19 runs waren er reeds 3 wickets neer. Groen, Berendse en Jhr. Tets behielden echter hun kalmte en scoorden er lustig op los. In deze periode werd het gemis van Schubert in den aanval danig gevoeld. Groen werd eenige malen gemist en had danig geluk. Op een totaal van 178 voor 9 sloot de aanvoerder van R.W. de innings en wij werden voor de tweede maal ingezonden voor het derde punt. Het mocht R.W. echter niet gelukken dit punt te bemachtigen en wij danken dit speciaal aan J. Pelser en Roef Vunderink, die onver stoorbaar hun wicket ophielden en den tijd uitspeelden. Het spijt mij, dat eenige R.W. spelers enkele minder beleefde aanmerkingen maakten op onzen umpire. Wij zullen dit wijten aan hunne jeugd, hetzij aan gebrek aan wellevendheid. Het was niet in den geest van het criketspel. Rest mij nog de bowlingcijfers van onze bowlers te vermelden: F. Gehrels 3 voor 87 H. Pelser 5 voor 61 R. Vunderink 0 voor 7 terwijl J. Pelser niet minder dan aan 4 wickets de laatste hand legde door 2 te stumpen en 2 vangen achter het wicket te doen. Ook in V.V.V. 2 moesten wij onze meerdere erken nen, hoewel dit onze eigen schuld was. Ondergeteekende had zijn plaats aan een andere cricketliefhebber afge staan en als umpire was hij in staat rustig het spel te beoordeelen. Het fielden, hetwelk vroeger onze kracht was, was ditmaal weer slecht. De aandacht van enkele spelers was niet bij het spel en vooral bij fielden is dit fataal. Spiers werd in het begin van zijn innings tweemaal gemist en maakte 46; fouten dus, die ons duur te staan kwamen. V.V.V. 2 maakte totaal 165. Thiry voor Ajax één ingaande maakte het niet lang, ook al door gebrek aan concentratie. Schregel (19), H. Pelser (54) en Wijs (29) lieten echter bright" cricket zien en de aanwezigen werden op tal van mooie slagen vergast. Speciaal Harry stond goed te batten en de score vloog in de hoogte. Wij waanden ons reeds overwinnaar, doch bij cricket is alles mogelijk en ziedaar van 3 voor 109, werd het all out voor 138. Hoe is het mogelijk zou men zeggen. Eenvoudig door gebrek aan concentratie en de wil om er het beste van te maken. Spelers zooals J. Pelser, Exman, Bakker, enz. die vroeger toch wel een totaaltje bij elkaar sloegen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 15