ZATERDAG 7 MEI 1938, AMSTERDAMSCHE-NEDERLANDSGHE OUD INTERNATIONALS. DE PEETVADERS ONZER JEUGD. A A X CLUBNIEUWS - PAG. 171 Op dezen kouden Zaterdag speelden twee elftallen onder de bovenstaande namen een liefdadidgheids- wedstrijd op ons terrein ten bate van de Reclasseerings- dag en de Vereeniging Dennenheuvel, welke mooie geste maar matig aan haar doel beantwoord heeft. Slechts circa 1500 toeschouwers hadden den guren wind getrotseerd, waardoor de opbrengst een te poover resultaat was voor de moeite, welke Jan de Boer zich getroost had om dezen wedstrijd te organiseeren. De namen van de Heeren, die zich geheel belangloos voor dit doel ter beschikking hadden gesteld mogen hier in de volgende opstelling worden vermeld. Amsterdamsche Oud-Internationals J. de Boer Jr. v. d. Kluft v. Kol Grobbe Oldenborg Schetters de Natris v. Dordt Volkers Twelker Mulders J. J. Grootmeijer Scheidsrechter. Formenoy Thomee Denis Baer v. Slangenburgh Breeuwer de Kruyff Krom v. Beekum Vermetten v. Dalen Mac Neill Nederlandsche Oud-Internationaals Voorwaar een aantal namen, die eens het Nederland sche Voetbal hebben gedragen en thans in de kracht van hun leven zijnde nog een aardig partijtje voetbal ten beste kunnen geven. Het spel mag dan niet zoo snel meer zijn, maar van het combineeren kunnen vele jongeren nog wel het een en ander leeren. De gemaakte doelpunten, 10 in getal, waren van zeer behoorlijke kwaliteit. Vooral de uit een voorzet van Breeuwer door Baer ineens ingeschoten bal en de diagonale schuiver van Formenoy waren juweeltjes. In de rust sprak Mr. Boasson namens Dennenheuvel en het Comité voor de Nationale Reclasseeringsdag voor de microfoon, om dank te brengen aan het publiek voor zijn opkomst, den spelers, in het bijzonder Jan de Boer voor zijn organisatie en aan Ajax voor het belang loos afstaan van de geheele accomodatie. Na afloop hield Mr. de Jongh nog een toespraak tot de verzamelde spelers, waarin hij uiting gaf aan de volgens z.i. bestaande verwantschap tusschen sport en reclasseering, omdat de sport zulk een buitengewoon nuttig werk doet, vooral op het platte land, waar zij de menschen van veel ongerechtigheden terug weet te houden. Als aandenken bood spr. den scheidsrechter, spelers en onze vereeniging een zilveren lepel aan. Onzerzijds meenen wij er nog aan toe te moeten voegen, dat er voor het woordje oud, waartegen wij iets hebben, wat anders gevonden moet worden, want dezen middag klonk het alles wel wat tè oud. Er speelden Amsterdamsche Oud Internationals tegen Nederland sche Oud Internationals onder leiding van Oud Scheids rechter J. J. Grootmeijer en de aftrap werd gedaan door den Oud-kinderrechter Mr. Th. de Jongh. Oud-veteraan d. J. Een ,,adspirantenvader" zond ons bovenstaande foto als appreciatie voor hun werk onder den titel ,,De Jeugdcommissie op zoek naar nieuwe sterren". Adspirantenvader, die vele adspiranten-wedstrijden heeft bijgewoond zou gaarne de Jeugdcommissie-leden hartelijk dank zeggen voor het vele onbaatzuchtige en dikwijls ondankbare werk. Hem heeft de wijze van omgang en medeleven van de Heeren met de jongens zeer getroffen en hij is vast overtuigd namens alle jongens en vele vaders te dezer plaatse uiting te geven aan de gevoelens van erkentelijkheid, waarbij wij ons volgaarne aansluiten. d. J. Aangezien bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet definitief vast staat of de tour doorgang zal vinden zullen wij ons onthouden om bijzonderheden van de te bezoeken steden te geven. Voorloopig is geprojecteerd 11 Juni te vertrekken en 15 en 16 Juni d.a.v. te spelen in Kaunas (Kovno) Lithauen en 20 en 21 Juni te Riga de hoofdstad van Letland.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 5