SOME SENSES AND SOME NONSENSES. PAG. 168 A J A X CLUBNIEUWS Nu ons jaarfeest al weer zooveel weken achter ons ligt, is het niet gemakkelijk hierover nu nog eens te gaan schrijven. Het zou echter misdadig zijn een dergelijk feest zoo zonder meer voorbij te loopen. Ik voor mij heb het zóó aardig gevonden, dat ik geen tijd had om de meening van anderen te vragen, aan één stuk door heb ik gelachen. Dat Muriloff-programma was enorm, vooral die droogkomiek (beslist nog droger dan overjarige scheeps beschuit) vond ik geweldig, verder heb ik met interesse naar de girls gekeken (maar zij niet naar mij). Aan de bar later, verschrikkelijk veel gelachen, en aan consumpties en avondkleeding gemerkt, dat het een erg democratisch partijtje was. Al met al een geslaagd jaarfeest, waarin we getoond hebben heusch wel feest te kunnen vieren, jammer, dat we zoo weinig training hebben. Is het niet mogelijk om er voortaan, maand- of desnoods weekfeesten van te maken? Het Eerste elftal en de veteranen, zijn toch wel zeer nauw aan elkaar verbonden. Als wij Zaterdags winnen, doet het Eerste Zondags hetzelfde, en als wij verliezen, onze groote voorgangers (of zijn het nakomelingen?) laten ons vast niet in den steek. Dit jaar is geen van de twee ploegen kampioen geworden, terwijl we tot overmaat van ramp zoo een beetje gelijktijdig uit de bekerwedstrijden geknikkerd zijn. Enfin, every cloud has a silver lining, zeggen de kaalhoofdige veferanen zeer terecht, en nu er dan toch niets te bekeren valt, kunnen we ons rustig met onze vriendschappelijke wedstrijden bezig houden. Met 10 man speelden we een uiterst genoegelijk partijtje tegen de A.F.C. ruïne, waarna we later uiterst gastvrij op brood met bier onthaald zijn. Verduveld geschikte sportvrienden die rood-hemden, we zullen niet vergeten jullie spoedig revanche aan te bieden. Verder van de „Scheidsrechters" gewonnen. Daar het een eerste vereischte voor een sportman is, het een scheidsrechter in het veld prettig te maken, hebben wij rustig gespeeld, en slechts met één doelpunt verschil gewonnen. Opgevallen is het mij, dat die snuiters tijdens het spel behoorlijk praten en appeleeren, waaruit te concludeeren is, dat theorie en praktijk toch niet altijd hand in hand gaan. Zondag 1.1. met 61 van Celeritas uit Rotterdam gewonnen. Even het Vierde feliciteeren. Dit elftal heeft kans gezien de promotie- en degradatiewedstrijden als num mer één te beëindigen, waardoor de spelers van dit team, het volgend jaar hun geluk in een hoogere af deeling mogen beproeven. Bravo Jongens, dat was kranig werk, hetgeen onze vereeniging zeer zeker hoog op prijs zal stellen. Wim Anderiessen heeft tegen Schotland zijn veertigste Interland-wedstrijd gespeeld. Voorwaar een pracht prestatie. Daar hij tegen de Schotten bovendien nog tot de sterren van het veld behoorde, is het geen al te gewaagde voorspelling, te zeggen, dat er nog wel eenige aanstellingen als Oranje-spil zullen volgen. Onze felicitatie's Wim, houd voorloopig het getal 50 maar voor oogen. Dick Been is zoo rustig aan, ook tot de prominenten gaan behooren, en mag zelfs als reserve mee naar Frankrijk. Goed zoo Dick, vasthouden, onze Club is niet voor niets altijd een gewild Oranje leverancier geweest. Iets over Piet van Reenen, en nu eens niet over voetbal. Noch nie dagewesen. Jaren geleden stelde Piet mij voor, een vrijgezellenclub op te richten. Door mijn slappe optreden, ik houd n.l. liever maar rekening met verrassingen is er nooit iets van gekomen. Gelukkig ondertusschen voor Piet; zijn gedrag is deze maand namelijk van dien aard geweest, dat wij hem onherroepelijk hadden moeten schorsen als lid van de club. Dit jongmensch heeft het leukweg gepresteerd in deze wonder schoone maand Mei een verloving te plegen. Tot zijn verdediging zal hij natuurlijk de naam Cocky Renes aanvoeren, waarna wij hem zijn onhebbelijk optreden natuurlijk prompt moeten vergeven. In feite heb ik dus niets anders te eischen, dan de hartelijke gelukwenschen voor Cocky en Piet, een eisch waarmede ik persoonlijk volkomen sympathiseer. Cheerio, Domstad bewoners.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 2