PAG. 180 A J A X CLÜBNIE UW S goed veldwerk van Ajax was de slagbeurt van E.D.O. al heel spoedig ten einde. Een mooie tik van Kelder wist de Koning schitterend te vangen. Beumer slaagde er in in de 4e slagbeurt een punt aan de score toe te voegen. Dat honkbal een spel is, waarbij men zich voortdurend moet concentreeren, moest ter Heide ondervinden, want van een kleine onoplettendheid maakten de E.D.O.- velders gebruik om hem uit te maken. K. Zandstra liet een prachtigen 3 honkslag los, waarop hij thuis kwam, evenals Schijvenaar, die van een fout in onze gelederen profiteerde. De volgende gelegenheid benutte Koenen om ook een run bij te dragen. E.D.O. betaalde echter met gelijke munt. De zesde beurt verliep voor beide partijen puntloos. Hofstra gaf zich echter wel wat al te gauw gewonnen. Deze sloeg een vangbal ter hoogte van het derde honk. Onze honkman miste echter de vangkans en de E.D.O.-er zou zeker het le honk hebben bereikt, als hij zich die moeite had gegeven. Thans wist Bremer zijn fout te herstellen door het honk aan te raken. In de 7e innings was het alleen de thuisclub, die scoorde. Hierdoor was de stand 5—5. De 8e beurt deed ons echter herademen, want 4 Ajacieden bereikten het gewensckte doel. De korte stop der gastheeren bezorgde ons twee nullen door een fraai dubbelspel. Blomvliet zette in zijn eentje E.D.O. aan den kant door 2 vang- ballen en 1 maal 3 slag. Thans moest de laatste ronde de beslissing brengen. Goed veldwerk van E.D.O. was oorzaak, dat Ajax geen punten meer kon vergaren. Het was nu voor Blomvliet en zijn mannen zaak de rood zwarten voor minder dan 4 runs uit te maken. Zoover lieten zij het echter niet eens komen. Slechts Hofstra kwam door een fout op de honken. Van der Schalie kreeg 3 slag, terwijl Kelder op sublieme wijze door Weppner werd uitgevangen. Onze verre velder gooide hierbij den bal snel naar het tweede honk. Hofstra had zijn honk te vroeg verlaten, waarmede de Ajax-zege een feit was. Naast Jan Blomvliet, wiens werpen superieur was aan dat van Schijvenaar en v. d. Born, moet Beumer genoemd worden, die in 6 slagbeurten niet minder dan 5 honkslagen heeft gegeven. Bij de Haarlemmers trad Augustinus door een drietal vangen op den voorgrond. Einduitslag: E.D.O. 1 002 1 0 1 00 5 Ajax 0 0 3 1 1 0 0 4 0 9 AJAX IE DEBUTEERT EN DE 2^ KLASSE. Het tweede negental, dat het vorige jaar in de 3e klasse het kampioenschap behaalde, heeft aan den lijve moeten ondervinden, dat de tegenstanders in de tweede klasse hiet voor de poes zijn. Reeds in den eersten den besten wedstrijd tegen Haarlem II kwam dit duidelijk tot uitdrukking. Waar ook Quick, Z.R.C., Schoten e.a. van deze afdeeling deel uitmaken, belooft het voor onze jongens een zeer zwaar seizoen te worden. Doch dit kan ons spel slechts ten goede komen. Wanneer onze reserves in de volgende wedstrijden in een wat sterkere bezetting kunnen uitkomen, behoeft er geen reden tot pessimisme te zijn. Zondagmorgen 8 Mei te half tien uur, toen menigeen nog op één oor lag, bonden onze jongens den strijd aan tegen de sterke Haarlem-reserves. Aanvankelijk wist Ajax op het werpen van Ferment nogal wat punten te vergaren, doch dit veranderde al spoedig, toen aanvoer der Dijkhuizen den bal ter hand nam. Bij de onzen was de bowlery aan Koenen toevertrouwd. Hij kon echter nog niet zijn besten vorm vinden. In de 3e innings viel eigenlijk reeds de beslissing, want het aantal weggegeven vrije loopen was legio, terwijl ook zijn velders nog wel eens een balletje lieten glippen. Vermelding verdient een homerun van den Haarlemmer Voetelink, welke echter slechts één punt opleverde. Nadien beproefden W. Stam en Estié nog eens hun geluk op de werpplaat, maar de ongeoefendheid trad hier duidelijk aan het licht. Noch tans waren er ook wel eenige lichtpunten. Er werd som tijds goed geslagen, terwijl ook eenige goede vangen genoteerd werden. De hoofdzaak was echter, dat het een uiterst prettigen wedstrijd was en dat is toch nog altijd een belangrijk ding. De uitslag luidde 19—10 in het voordeel van Haarlem. ONZE RESERVES WEERSTAAN QUECK. In den tweeden uitwedstrijd hebben onze jongens voor een aangename verrassing gezorgd, door het op Bakker na voltallige Quick een gelijk spel af te dwingen. Zelfs had het weinig gescheeld, of de zege was ons deelachtig geworden. Behoudens een kleine inzinking heeft Koenen zich op de plaat uitstekend geweerd, terwijl ook catcher Klarenberg op een goeden wedstrijd kan terugzien. Wim Prins nam een groot aantal vangballen voor zijn rekening. De score was hier: Quick 1 0 1 0 0 5 1 =8 Ajax 0 1 2 3 1 0 1=8 HET TWEEDE KLOPT Z.R.C. Met slechts 8 man is het den onzen gelukt Z.R.C. met 167 in het zand te doen bijten. De oud-eerste klassers sukkelden voornamelijk met een werper, want aan slag zijn de mannen van Rijkeboer nog altijd heel wat mans. Daar verdere gegevens mij ontbreken, moet ik hiermede volstaan. FERME ZEGJE OP V.VcG.A. EL In den eersten thuiswedstrijd is het tweede negental met een sprekende 22—5 overwinning uit den strijd ge komen. Reeds na 3 innings was het resultaat niet twijfelachtig meer, want toen hadden onze reserves reeds een 18—2 voorsprong. De overwinning is voor een groot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 14