AJAX CLUBNIEUWS PAG. 179 mmmmmmmmmm/mmmmmmmmmmmmrA werk". De eerste homerun had bijna een komisch inter mezzo opgeleverd. De verre tik van Blom stuiterde juist over een zich daar bevindend muurtje. Rotgans deed nog alle moeite om den bal te achterhalen en wilde er overheen springen. Op het allerlaatste moment bedacht hij zich echter en wist zich zoodoende voor een nat pak te vrijwaren. Ajax ging het eerst aan slag, doch ons team zat al spoedig voor nul aan den kant. Blauw Wit daarentegen begon met een regen van honkslagen, waaronder 2 twee-, 1 drie- en 1 vierhonkslag. De hieruit verkregen 5 punten verschaften den Stadionbewoners een nuttigen voorsprong. Henk Rotgans onderscheidde zich in het veld door een hit van Damman zeer fraai in te pikken en de manier, waarop hij een honkslag van Bosscher verwerkte. In de volgende innings wist de thuisclub op regelmatige wijze haar voorsprong te vergrooten, terwijl RoodWit eerst in de 4e innings tot scoren in staat bleek. Bonneveld gaf in deze periode een driehonk- slag, waarop hij thuis kwam, toen Rotgans een bal in de richting van den werper sloeg en de bal naar het eerste honk gegooid werd. Na 6 innings leidden de landskampioenen met 171. Toen kreeg Wilders een kleine inzinking, waardoor de Koning, v. 't Hul en Blomvliet een vrije loop kregen, terwijl Beumer ten ge volge van een fout van Pasman op de honken was gekomen. Door een flinken tweehonkslag van Bonne veld kwamen tijdens deze beurt drie spelers thuis, want Rotgans en Bremer gingen achter elkaar door een vang- bal uit. Toonde Bonneveld zich dezen middag de beste hitter, jammer was het daarom, dat zyn gedrag daarmede geen gelijken tred hield. De 8e innings was eveneens goed voor 3 punten. Doch ook Blauw Wit liet zich niet onbetuigd. Niet minder dan 9 spelers passeerden de thuisplaat. Ajax kwam daarna nog eenmaal aan slag, doch tevergeefs. Jan Elzenga, die door de afwezigheid van eenige spelers, zijn gewaardeerde medewerking verleende, was niet fortuinlijk. Twee keer had hij den bal in de richting van den uitstekend op dreef zijnden Van Heeswijk geslagen, terwijl in derde instantie een gevangen bal door Blauw Wits korten stop hem een kans op een honk ontnomen werd. Met de volgende cijfers kwam het einde van dezen van onzen kant niet sterk gespeelden wedstrijd: BI. Wit 52321419x 27 Ajax 000100330=7 AJAX HERSTELD ZECH FRAAI. Trots het gemis van drie onzer beste hitters heeft het eerste voor een aangename verrassing gezorgd door het tot nu toe ongeslagen Haarlem de beide punten te ont nemen. Onze werper was er ditmaal weer geheel in, hetgeen trouwens wel blijkt uit het door Haarlem behaalde aantal runs. In de eerste innings verwierven de bezoekers een punt, doordat Bremer een grondbal niet direct in zijn macht had. Jan Blomvliet antwoordde met een prachtigen tik over den derden honkman, terwijl zijn broer Henk eveneens op de honken kwam. Deze beurt bracht 3 punten op. De zwartjes" kwamen daarna 6 maal aan slag zonder ook maar één maal de thuisplaat te kunnen passeeren. In de 5e innings was het Haarlems werper, de Mon, die den eersten honkslag gaf. Met twee spelers uit en alle honken bezet trachtte hij het thuishonk te stelen, maar het bleef bij een poging, want Jan Blom vliet sloot hem keurig in, waarna ter Heide voor de rest zorgde. Het zat Haarlem in dezen wedstrijd niet mee, want in de 6e innings gingen er twee spelers tegelijk uit door een fraai dubbelspel van onzen werper. Eerst de 8e beurt bracht den wapendragers weer een tweetal runs, al had Ajax' tweede honkman hiervan een kunnen voorkomen. Onze ploeg had inmiddels haar totaal in de 3e en 6e innings met 4 vermeerderd, dank zij eenige fouten in het Haarlem-veld en het thans minder zuivere werpen van de Mon. Aangezien ook in de 9e innings succes voor Haarlem uitbleef, behoefden de onzen het veld niet meer in. Goed gespeeld, mannen! Tenslotte volgt hier de einduitslag: Ajax 30200200x 7 Haarlem 1 000000 2 0 3 OOI E.D.O. HET SLACHTOFFER. Ofschoon wij het gehoopt doch niet verwacht hadden, heeft Ajax op het gevaarlijke E.D.O. een verdiende 9—5 overwinning behaald. Dat de zege ons toekwam blijkt ook wel uit de door beide clubs behaalde resultaten. Werpersresultaten Ajax: 10X3 slag, 1X4 wijd. Ons negental maakte 6 fouten en gaf 8 honkslagen. Die van E.D.O. waren 9X3 slag en 15 X 4 wijd, 4 fouten en 5 honkslagen. Slechts het aantal gemaakte fouten was iets ongun stiger dan dat der tegenpartij. De spelers ondervonden echter veel hinder van de zon. Beumer startte met een honkslag uitstekend, maar de 3 volgende spelers gingen op het werpen van v. d. Born op 3 slag uit. Doch ook v. d. Putten c.s. brachten het niet ver. Slechts v. d. Schalie mocht het gelukken de thuisplaat te passeeren. In de 2e beurt bracht E.D.O. Schijvenaar op de plaat. Hoewel deze drie keer achter elkaar een vrijen loop gaf, slaagde geen onzer erin een punt te scoren. E. D. O. verging het echter niet beter. In de 3e innings kregen onze vertegenwoordigers den smaak te pakken. Het waren Beumer, de Koning en ter Heide, die voor de punten zorgden. Ongetwijfeld had de oogst nog grooter geweest als Bremer na een vangbal van v. Lobberegt niet zoo ,,slow" naar zyn honk was teruggekeerd. Door

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 13