PAG. 178 - A J A X CLUBNIEUWS AJAX SLAAT E.D.O. IN DE FINALE. Na gedurende 6 innings te hebben achtergestaan, is Ajax er op het laatste nippertje nog in geslaagd de punten en de plak mee naar huis te nemen. Toch kon deze wedstrijd lang niet zoo veel voldoening geven als het treffen tegen Blauw Wit. Weliswaar liet Moeder Natuur ons ditmaal heel leelijk in onzen pantalon staan, doch het zou wel zeer onjuist zijn den minder goeden vorm van ons team uitsluitend daaraan toe te schrijven. Want technisch zoowel als tactisch was het vertoonde spel nog zeer zeker voor verbetering vatbaar. Een belangrijk onderdeel van honkbal, het honkloopen, staat nog steeds niet op het peil, zooals men dit in de le klasse verwachten mag. En nu een tactische tekortkoming. Het moge dan waar zijn, dat het spelen op 4 wijd het aanzien van een wedstrijd niet ten goede komt, als men er een wedstrijd mee kan winnen en de tegenstander bestrijdt ons met dezelfde wapens, dan is dit toch alleszins ge motiveerd. Het had zelfs weinig gescheeld, of deze fout had ons de zege gekost. Toen werper Schijvenaar zich noodgedwongen moest laten vervangen v. d. Born was ook absent kregen de onzen menige kans op een vrijen loop naar het eerste honk. Het feit, dat de E.D.O.- werpers 22 x 4 wijd gooiden, spreekt wel voor zichzelf. Onze hitters maakten hiervan echter geen gebruik, met het gevolg, dat de meesten in het veld werden uitge maakt. In de laatste innings kwamen zij echter tot inkeer en warend een vijftal punten juist voldoende voor de overwinning. Voorts zij nog vermeld, dat de rood zwarten reeds een wedstrijd tegen H.H.C. achter den rug hadden. Na afloop ontving aanvoerder Bremer de medaille uit handen van den heer Bleesing. TELEURSTELLEND BEGIN IN DE COMPETITIE. Ajax 0 1 3 4 1 1 5 15 E.D.O. 2 1 6 11 0 2 13 Het gezegde, dat een slechte generale repetitie ge meenlijk door een goede opvoering gevolgd wordt, schijnt op onze jongens niet van toepassing te zijn. Na de gunstige resultaten tegen Blauw Wit en E.D.O. in de openingswedstrijden werd ook het resultaat van den eersten compeitiewedstrijd tegen de Gemeente ambtenaren niet zonder optimisme tegemoet gezien. Het werd echter een ontgoocheling. Weliswaar miste ons team thans eenige zijner beste slagmenschen, doch ook V.V.G.A. verscheen niet „au grand complet". Veeleer was dit een gevolg van het wel heel slechte voorbeeld, dat een onzer spelers gaf, door voor een futiliteit het veld te verlaten. Het behoeft geen betoog dat zulks op de overige spelers een funesten invloed had. Niettemin mag de overwinning der bezoekers volkomen verdiend worden genoemd. De bowlery was bij Meenhorst en Besanger in goede handen. Het veldwerk onzer buren was niet feilloos, doch ook bij de onzen liet dit nogal wat te wenschen over. In de eerste 2 innings kon Ajax op het werpen van Meenhorst niet tot scoren komen, terwijl V.V.G.A. door toedoen van Pronk hier 1 punt tegenover stelde. Tijdens onze 3e beurt wist Beumer na goed honkloopen de thuisplaat te passeeren, maar wederom was het Pronk, die ons een achterstand bezorgde. In de 4e innings stichtte een honkslag van v. 't Huil zooveel verwarring, dat hierop 3 spelers konden thuiskomen. Onze ex-club genoot Nottrot kon dit blijkbaar niet verkroppen, want met een voor een onzer velders niet geheel kanslooze homerun steeg het V.V.G.A.-totaal met 3 punten. Koenen herstelde zich daarna keurig door een prach- tigen tik van Bouman op een fraaie wijze te vangen. Na 6 innings was de stand gelijk, nl. 5—5. Er was dus nog van alles mogelijk. Hierna deed zich het hier boven gememoreerde incident voor. Prins kwam het negental completeeren. De gasten maakten van deze verzwakking een gretig gebruik en namen met 5 runs een flinken voorsprong. Aanvoerder Besanger droeg hier met een keurig geplaatsten 2-honkslag niet weinig toe bij. In de voorlaatste innings wist Bonneveld het hout eindelijk eens te raken, maar hij dit dan ook goed, want deze slag beteekende 3 punten. De ambtenaren antwoordden met 1 run. Daar de onzen in de resteeren- de beurt geen succes meer konden boeken, behoefden Besanger c.s. niet meer aan slag te gaan. De uitslag was: V.V.G.A. 1 0 1 3005 1 x=ll Ajax 001301030=8 BLAUW WIT NEEMT REVANCHE. Op het fraai gelegen veld naast het Olympisch Stadion heeft Blauw Wit op de onzen een indrukwek kende 271 zege behaald, daarmede revanche nemend voor de in de openingswedstrijden geleden 1'1 neder laag. Hoewel er van een gelijk opgaande strijd geen sprake is geweest, viel er toch zeer veel te genieten, al was het alleen maar het fraaie slagwerk van Blauw Wit. Zelden werd Jan Blomvliet zoo geslagen als in deze ontmoeting, ofschoon ook zijn velders nogal eens in gebreke bleven. Homeruns van Blom, Bosscher en Ferwerda vormden wel de hoogtepunten van dit „vuur-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 12