mmmmmmmmmmmmm/mma/A PAG. 160 - A J AX C L'ÜB N I E U W S Hedenmiddag slappe; thee gedronken bij mij-n vriend Wim de Leepe. Shakespeare mag nu wel zeggen „What is in a name", maar gelijk heeft hij heusch niet altijd, zeer zeker niet wanneer het mijn vriend Wim betreft. Wim heet niet aheen de Leepe> maar is ook zoo. leep, dat hij alleen maar met buitengewoon schrandere menschen om kan gaan, vandaar, dat ik op het moment zijn eenige vriend ben. Bovendien is Wipi zooiets van doctor in de wijsbegeerte, zoodat ik U verder niets hoef te zeggen. Na het zooveelste glaasje slappe thee moet U in het vervolg beslist ook uit kleine glaasjes drinken meende ik hem volgende vraag te moeten stellen: Zeg Wim, vertel jij me nu eens eve:n wat is het verschil tusschen liegen en vergissen? Voorop stellende natuurlijk, dat ik liegen een erg leelijk woord vind, wil ik je hierop toch wel antwoorden: Kijk eens liegen, is het doelbewust schrijven of vertellen van onwaarheden, terwijl vergissen op hetzelfde neer komt, met dat veréchil, alleen, dat het onbewust geschied. Heel duidelijk, maar nu nog wat, ik. heb met Paschen altijd een aardigheidje, waarvan een soort gentlerrtan-agreement mij zoo ongeveer het alleenver- tooiiingSrecht heeft gégeven. Nu gooien twee vrienden overigens béste jongens roet in het eten, door ook zoo iets te beginnen. Bij navraag zegt A tegen mij, nu ja beste kerel, dat is wel zoo, maar B heeft mij reeds begin Januari uitgenoodigd, terwijl B zegt, het is pas laat 'in mijn gedachten opgekomen," want ik zond A eerst 29 Januari een uitnoodigingf én als jé me niet gelooft, dan mag je mijn corresporïdèntie inzien. Wat is dat nu, is dat nou doelbewust óf oribewüst. - 'Erg eenvoudig, minstens één van je twee vrienden Spreekt doelbewust onwaarheid, dus.liegt luidde Wims antwoord. V - - r En als ik hiermede nu eens doel op ons Paasch- tournooi, en op de s ,,Stop" onderbrak Wim het gesprek, ,,dan kom je óp, het gébied van voetbal, en voetbal is sport; waar ik op dat terrein nooit college geloopen heb, blijf ik er verder liever buiten." -I 'I In twee dagen vier voetbalwedstrijden gezien, en tóch niet van het goede teveel gekregen^"Sportief gezien was het dan oök wérkelijk "één fraiai tournooi en vooral onze jongens hebben zich kranig gedragen. Bovendien zijn liét altijd gezellige,dagen, zoo echt onder elkaar, zonder wanklank, vreemde dingen doen zich natuurlijk ook voor, wat bijvoorbeeld te zeggen van Roef Vunderink, welke mij attent maakt op het matro zenpakje van zijn dochtertje, met de opmerking, ,,leuk hè, net een jongetje". Een dag later op het Stadion fun geert Roef als linesman en verschijnt ook in een matrozenpakje. Ik kon mij niet weerhouden tegen de juffrouw naast mij te zeggen, ,,leuk hè, net een jongetje", waarop het domme mensch antwoordde, met ,,is het er dan niet één?" Of wat te zeggen van Jan Elzenga, een man die nooit hard loopt, en nu over het Stadion, rent, alleen om het publiek aan zijn zolen te laten zien, dat hij nieuwe schoenen aan heeft...... De snoevef. Över het gesprek, dat Piet van Reenen beslist met den keeper van Admira gehad moet hebben, zwijg ik dan nog maar. Heusch het was werkelijk gezellig met de Paasch- dagen. b In lang niets van de Veteranen vernomen. Weliswaar had ik de toezegging van een paar lieden, dat zij ons regelmatig op de hoogte zouden houden, doch gaat het met deze beloften precies als met het gireeren van mijn klanten. Toevallig heb ik weer eens een paar wedstrijden mee gedaan, en kan ik U wel vertellen, dat wij géén kam pioen geworden zijn. We zijn echter nog rustig aan het bekeren en geloof ik wel dat de bekers in onze medaille- kast even rechts moeten richten en dan een tikje in moeten schuiven om plaats te maken voor het door ons op den korrel genomen nieuwe trophee. Verder hebben we naar ik geloof nog een paar aardige buiten wedstrijden in het verschiet, zoodat er kennelijk nog jolijt in zicht is. Tot besluit nog even een paar opwekkingen. Zij die nog niet in het bezit zijn van kaarten voor ons jaarfeest zou zooiets wel mogelijk zijn moeten voortmaken, het loopt storm, en niemand is tegen zich- zelf of familie verantwoord, als hij deze unieke kans tót pj£t mak^n, voorbij laat gaan. Doe niet zoq mal, kom op ons bal. De Heeren die ons vorige jaren zoo prachtig aan copy over de zomersporten geholpen hebben, laten ons dezen zomer toch zeker ook niet in don steek? Voor ons gaat het een beetje komkommertijd worden, dus Onze blik moet richten blijven, Qp diegeen die zomers schrijven. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 8