mmm/mmmmmmmmr/mmmmz A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 157 van den Arolbeker te tornen en zoo zal niemand in Rotterdam er aan denken de Zilverenbalwedstrijden af breuk te doen. Het is geen Amsterdamsch belang om verdeeldheid in de onderlinge verhouding der voetbalclubs te brengen en dit wenschen wij met alle macht te voorkomen, zulks zal D.W.S. terdege met ons inzien en daarom vertrou wen wij, dat bij D.W.S. het besef zal groeien, dat zij inbreuk gemaakt heeft op de ongeschreven wetten in onze voetbalwereld. Gaan wij thans over tot de bespreking van den strijd op het groene veld, dan mogen wij constateeren, dat het tournooi een sportief succes geworden is. Vier elftallen hebben op den eersten dag in fairen strijd ge streden en met een frischheid hun clubeer verdedigd, alsof er een kampioenschap te behalen was, welke de toeschouwers de nare gure koude deed vergeten. De deelnemende clubs waren dit jaar Moor Green F.C. uit Birmingham, Admira uit Weenen en de beide organi- seerende vereenigingen Blauw-Wit en Ajax. Moor Green F.C. is een Engelsche amateurclub spelend in de Central Amateur League en ontleent haar naam aan een voorstad van Birmingham. Zij kwam uit met de volgende spelers: W. T. Jones E. A. Dare B. W. Acton G. A. Coldough H. R. Spencer L. G. Shepherd A.G.Rodway L. H. Wood H. R. Bull N.F.Love T.H.Stanley Admira, de overbekende professionalclub uit Weenen, bracht het volgende elftal in het veld: Platzer Schall Marischka Urbanek Gieszer Spielaner Vogl Hahnemann Stoiber Pabisch Krader terwijl Blauw-Wit kwam met Ferwerda Wilders Slot v. d. Woude Bosscher Philips Sluyk Huizinga Van Nol Westphal Bergman en Ajax met: Keizer Diepenbeek Been Looys Anderiesen Schubert Blomvliet Bijl (later Gieschler) v. Reenen Aukema Fischer Op den eersten dag werd begonnen met den wedstrijd Ajax—Moor Green F.C., waarbij de Engelschen ons vergastten op een pittig open spel, waarmede onze jongens al dadelijk gedwongen werden het juiste tegen spel te zoeken. In den beginne vlotte dit niet direct zooals men wilde en wij werden aldra voor het dilemma gesteld om een achterstand in te halen, doordat Buil, Keizer wist te passeeren. De score prikkelde tot feller verzet en na 10 min. wist Bijl de gelijkmaker uit een hoekschop van Fischer te bewerkstelligen. Het juiste tegenspel was echter gevonden en hoewel onze tegen standers technisch eenigszins de meerderen waren, won nen wij het in tactiek. De Engelschen speelden in een W-formatie met de spil vaak achter zijn backs, terwijl de beide overige halfspelers zich schuins naar voren opstelden. De binnenspelers traden als verbindings spelers op. De juiste tactiek van Anderiesen bleek na de rust, welke daarin bestond, dat hijzelf zeer aanval lend optrad, waardoor de Engelsche binnenspelers ge dwongen werden op hun helft te opereeren en daardoor meer speelruimte gaf aan Diepenbeek en Been, die met de open aanvallen der drie overige Engelsche aanvallers wel raad wisten. Hiermede was de grondslag voor de overwinning gelegd, welke in cijfers werd uitgedrukt eerst door een prachtige combinatie van Van Reenen, Aukema en Fischer en nogeens door uitstekend werk van v. Reenen en Blomvliet, welke laatste den bal van doellijn voorzette en Fischer de gelegenheid gaf den eindstand op 31 te brengen. Was de eerste wedstrijd reeds een aangename afwis seling in de reeks van competitievoetbal geweest, de wedstrijd Blauw WitAdmira verrastte eveneens door frischheid en strijdlust. Bl.W. plaatste tegenover het korte technisch knappe spel van Admira een open pittig spel, waaruit met eenige meerdere beheersching een voorsprong zou zijn te halen geweest. De zelfbewuste doelman Platzer ontkwam eenige malen ternauwernood aan gevaar. Aan den anderen kant deed men het beter door Ferwerda met twee harde schoten te passeeren, éénmaal door den rechtsbuiten en de tweede maal door Hahnemann, een paar prachtgoals waardoor de hard nekkige tegenstand van Blauw Wit te zwaar getroffen werd. De tweede helft bood hetzelfde levendige spel als de eerste. Een opgewekt strijdend Blauw Wit tegen de technische meerderheid van Admira en het dient gezegd, dat Admira's doel veelvuldiger in gevaar was dan dat van BI. Wit. Slecht schieten en schitterend goalkeepen van Platzer verhinderden BI. Wit te scoren. Zelfs wist Urbanek den Weeners nog een derde doelpunt te be zorgen, waarmede de eindstand op 30 voor Admira gebracht werd. De tweede dag, welke zoo mogelijk nog kouder was dan den eerste, bracht ons samen in het Olympisch Stadion, waar Blauw Wit den strijd aanbond tegen Moor Green F.C. De Britten speelden wederom het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 5