PASCHEN 1938. HET AJAX-BLAUW-WIT PAASCHTOURNOOI. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmr/m, PAG. 156 AJ AX CLUBNIEUWS AjaxMoor Green F.C. 3—1 Blauw Wit—Admira 0—3 Blauw Wit—Moor Green 12 AjaxAdmira 30 De totstandkoming van de organisatie voor het Paaschtournooi is dit jaar met meer rumoer gepaard gegaan dan wij het in lange jaren gewend zijn geweest, omdat onze stadgenoote D.W.S. gemeend heeft als niet uitgenoodigde te moeten protesteeren door zelf een tournooi te arrangeeren. Bij monde van haar voorzitter, den Heer A. de Bruijne, tracht zij thans haar houding in het clubblad van Maart te rechtvaardigen door aan te geven met haar organiseeren tot het uiterste gewacht te hebben op een uitnoodiging van de vereenigingen Ajax en Blauw-Wit, waarna het clubblad van Blauw-Wit uit komst gegeven zou hebben betreffende het uitblijven van het verzoek tot deelname. Zoo bleef D.W.S. niets anders over dan in allerijl zelf een tournooi te gaan organiseeren, doch dan doet het vreemd aan, dat in het D.W.V.-orgaan van April 1.1. bericht wordt, dat D.W.S. begin Januari haar plannen opzette en D.W.V. begin Januari uitnoodigde tot deelname aan haar tournooi. Wij willen allerminst oorlog en zeker niet in de sport- beweging. Wij wenschen slechts te verdedigen, datgene waarvan wij meenen in ons goed recht te zijn. Het in grijpen met een zeker geweld in de goede rechten van anderen wekt weerstand op. De aangevallene heeft zich Scheidsrechter H. S. Boekman C. A. van Asperen N. J. Twisterling Dr. J. F. van Moorsel alleen te verdedigen en kan dus nooit oorzaak zijn van minder gunstige verhoudingen. Onze rechten zijn gebaseerd op een welhaast 25- jarige traditie welke is aangevangen met het organisee ren van de wedstrijden om den Gouden Meerbeker, om heden ten dage voortgezet te worden als een Paasch tournooi. Aan deze tournooien namen in den regel de sterkste buitenlandsche ploegen deel, waardoor het Am- sterdamsche publiek interessante wedstrijden kon beleven en tevens de gelegenheid geboden werd om kennis te maken met dat voetbal, hetwelk niet week aan week gedemonstreerd kan worden. Dit zal dan ook D.W.S. duidelijk zijn, dat dergelijke tournooien juist attractief zijn door de deelname van minstens twee buitenlandsche ploegen, omdat het iets anders dan het gewone brengt en het als het ware een uitwisseling is van internationale voetbalkrachten. Hieraan te hebben kunnen medewerken en deze traditie voort te mogen zetten is ons een groote eer, maar het verschaft ons, zooals in de handelwereld een usance gemeenlijk rechtsregel wordt, tevens een recht om op de Paasch- dagen in Amsterdam een tournooi te organiseeren. Wij zullen er b.v. niet aan denken om aan A.F.C.'s traditie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 4