mmmmmmmmmmmmmmmm. DE JUBILARIS VAN DE MAAND. Leest de mededeeling omtrent onze Feestavond op pag. 162. A|AX CLUBNIEUWS - PAG. 155 Het feit, dat wij snel leven werden wij weer eens ge waar door de mededeeling, dat onze aanvoerder en spil het koperen lidmaatschap en daarmede tevens dit jubi leum als speler voor het eerste elftal der vereeni- ging herdacht. Bij deze gelegenheid hebben wij den jubilaris opgezocht en een praatje met hem ge maakt. De gewone vragen van ,,hoe kwam je eigenlijk in Ajax" konden wij wel voorbijgaan, omdat e 1 k Ajacied allang weet, dat Anderiesen met zijn broer Henk en Twelker destijds uit 't Gooi naar ons toe kwam, omdat hij zich reeds lang de illusie had gesteld eens de naam en nu is hij zelf aan het woord van ons ,,wunderteam", verder uit te dragen. Dat hij die illusie verwezenlijkte moge blijken uit het feit, dat hij negen maal een afdeelingskam- pioenschap en viermaal een Nederlandsch kampioen schap voor onze vereeniging mee veroverd heeft, al kan het hem spijten, dat hij in dit jubileumsjaar deze beide getallen niet afronden kan. Doch bij hem staat het vast, dat in den kortst mogelijken tijd de negen in een tien en de vier in vijf veranderd kan zijn, hetwelk wij voor hem persoonlijk en voor de vereeniging van harte wenschen. Zoo in den loop der jaren heeft Wim ver scheidene spelers zien komen en gaan, hij houdt momenteel het record van onafgebroken speeljaren en vindt het nog steeds een groot genoegen te spelen. Maar niet uitsluitend het spelen van wedstrijden heeft zijn aandacht. Hij is overtuigd, dat hij nimmer de plaats, welke hij in de voetbalwereld veroverd heeft, zou hebben bereikt, indien hij niet geregeld had deelgenomen aan de training, waarover hij met groote waardeering voor de ontvangen lessen van Reynolds spreekt. Het voor velen zoo moeilijk in training blijven is hem niet WIM ANDERIESSEN speelt 12 eerste elftal onzer moeilijk, omdat de juiste verdeeling van levenswijze vooropgesteld wordt. Ove rigens is hem het voetballen sport en ontspanning en is hij in de eerste plaats man en vader, een onderwerp waarmede eigenlijk ons praatje voor een groot deel in beslag genomen werd. Prettige herinneringen wa ren overgebleven aan de vele buitenlandsche touren met de vereeniging en met het Nederlandsch elftal en nu is het wel merkwaardig, maar ook met het spelen voor het Nederlandsch elf tal staat hij op het punt een getal af te ronden en een trotsche 40 achter zijn naam te plaatsen in den komenden wedstrijd Nederland-Schot land. Wim bij deze jubilea past een oogenblik halt te hou den en terug te zien op een weg vol succes. Je beschei den figuur in het veld moge ten voorbeeld gesteld wor den aan vele jongeren en mogelijk is hieraan nog niet gedacht, maar mocht je eens over gaan tot het schrijven van je memoires, dan is tevens een beschijving gegeven van de Nederlandsche voetbalgeschiedenis in de laatste 12 jaren. Hieruit spreekt wel duidelijk je staat van dienst, welke verre uitgaat boven het clubvoetbal. Wij wenschen je toe, dat je nog vele jaren tot eigen genoegen en voor onze vereeniging, waarvan je één der groote krachten geworden bent, je sport moge beoefenen. d. J. '/2 jaar onafgebroken in het vereeniging.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 3