JEUGDVOETBALFLITSEN. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 166 A J A X CLUBNIEUWS Nog slechts één beslissings-wedstrijd, nog enkele beker-matches en dan is het jeugdvoetbalseizoen 1937/38 weer verleden tijd. Als wij ons oog laten gaan over de eindstanden, welke wij van vriend De Wit keurig bijgewerkt ontvingen wegens plaatsgebrek worden zij pas in het volgende nummer gepubliceerd dan kunnen wij tevreden zijn, voldaan echter niet. Slechts 3 kampioenschappen werden ons deeltwee hangen nog in de luchten dat is voor een club als Ajax heusch niet te veel. Genoemde eindstanden laten ons de volgende resultaten zien: gespeeld gew. gelijk verl. punten vóór tegen Junioren 1 14 8 4 2 20 60-25 2 14 12 0 2. 24 93-31 3 14 13 0 1 26 88-13 4 14 12 0 2 24 121-13 Adspiranten 1 16 3 2 1 28 63-18 2 14 9 1 4 19 37-26 3 12 7 3 2 17 43-24 4 16 8 2 6 18 34-39 5 14 13 1 0 27 73-10 6 14 7 3 4 17 47-23 Het eerste Junioren elftal bezet de tweede plaats met 7 punten achterstand op D.W.S. en( dat is werkelijk beneden onzen stand. Van D.W.S. is het een prachtige prestatie geweest om ongeslagen het kam pioenschap te veroveren. Slechts één wedstrijd speelden de Blauw-Zwarten gelijk, n.l. tegen onze jongens voor ons nog eenigszins een troost, zij het een schrale. Junioren 2 De strijd tusschen onze jongens en Blauw-Wit eindigde onbeslist en nu zullen wij op neu traal terrein uitmaken, wie nu werkelijk de sterkste is. Good luck, boys! Junioren 3 Deze heeren veroverden het eere metaal met 13 overwinningen en slechts één nederlaag, voorwaar een kranige prestatie. Ook de doelpunten- cijfers zijn indrukwekkend 88 vóór en slechts 13 tegen... hetgeen een gemiddelde geeft van ca. 1. Hier volgen de namen van hen, die dit kunststuk vol brachten. Helman Bussink Post De Kromme Boonstoppel Nijziel Mell De Koning Bobeldijk Bogaard Eichelsheim Onze felicitaties! Junioren 4 Ook dit elftal eindigde aan den top van de ranglijst, maar de concurrent K.V.B. kan ons puntenaantal nog met één passeeren, zoodat dit kam pioenschap ook nog .zweeft". Wordt het ,,Neen", dus m.a.w. geen kampioen, nu dan kunnen wij nog dik te vreden zijn, want het blijft toch altijd nog een knap stuk werk, om uit 14 matches 12 overwinningen te brouwen. En dan dat doelgemiddelde... 121 vóór en 13 tegen. Dat geeft, zegge en schrijve ca. 9 goals per wedstrijd. Er zijn kampioenen geboren, die het met heel wat minder moesten doen. Well played, boys! Adspiranten 1... Nog een kleine kans had Z.F.C. Koppig hebben de jongens uit Zaandam volgehouden en steeds bleven zij onze boys op den voet volgen. Ajax had reeds eenige wedstrijden meer gespeeld en stond dan ook steeds aan ,,kop". Doch Z.F.C. lag op den loer. Won Ajax, Z.F.C. won ook en in het beslis sende treffen werd de uitslag .match nul". (In Zaandam won Ajax). Zoo prepareerden wij ons al op een beslissingsmatch, doch het is anders uitge komen. Z.F.C. heeft den strijd niet vol kunnen houden en is tegen Blauw-Wit gestruikeld. In dezen wedstrijd stonden de Zaandammers met 20 voor, doch Blauw- Wit speelde na de rust alsof er een kampioenschap op het spel stond en het resultaat was ,dat Z.F.C. met een verdeeling der punten genoegen moest nemen. Ajax was meteen onbereikbaar voor deze jongelui geworden en zoo werden onze boys kampioen. Hier volgen de namen van de .keien in spé", die het zoover schopten: Hagen en Droog De Weert Nanninga Zwaan Meyer Bosboom Petrie Koers Brockmann Hoks Estie Bravo boys! Fijn gedaan! Adspiranten 2 en 3, wilden schijnbaar niet voor el kander onder doen en beide teams eindigden dit seizoen als nummer 2 op de ranglijst. Wij zijn tevreden boys, maar meer ook niet. Adspiranten 4; Dit elftal bracht het zoowaar nog tot de vijfde plaats en bereikte hiermede een resultaat, dat ongeveer in de lijn onzer verwachtingen lag. Adspiranten 5... Deze knapen behaalden zooals be kend. ongeslagen het kampioenschap met cijfers die aan duidelijkheid niets te wenschen overlieten. Het is voor deze jongelui een uiterst prettig seizoen geweest en ook wij hebben vaak van het goede spel van onze jongens veel genoegen gehad. De heeren combineerden en schoten zoo nu en dan, dat het een lust was en wij zouden het volgende jaar gaarne een reprise willen hebben. Afgesproken? Adspiranten 6... Ook dit team heeft zich dit seizoen zeer behoorlijk gehouden en de derde plaats op de rang lijst is dan ook zeer zeker verdiend. Met een weinig meer geluk hadden onze jongens nog iets hooger kun nen eindigen, maar in ieder geval wij zijn meer dan tevreden. En zoo zijn wij voor dit seizoen weer aan het einde van onze vrijwillige taak en hebben wij getracht om onze gewaardeerde lezeressen en lezers eenigszins een kijk te geven op hetgeen er zich in onze jeugd-gelederen afspeelde tijdens het voetbaljaar, dat nu weer achter ons ligt. Aan de redactie zeggen wij dank voor de plaatsruimte, die zij ons afstond. BROWN. De redactie op haar beurt dankt tenslotte vriend Brown" voor zijn zeer gewaardeerde medewerking.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 14