Leden en Donateurs STEUNT onze Adverteerders, zij STEUNEN ook ons HONKBAL. PAG. 164 - AJAX CLUBNIEUWS hebben. Dat heb ik van de klassieke beteekenis van hun paardenren, de Derby, gedacht en dat denk ik ook van hun mooiste uitvinding op het gebied der spelen: van cricket. Het heeft wellicht een mededinger in golf; het slaat dien mede dinger doordat het als regel veel meer „team spirit" eischt. Omdat het zulk een merkwaardig beeld van het leven geeft en aan hooge waarden zoo onvergankelijk vasthoudt, moet het ieder wel aan de mooiste dingen uit zijn jeugd herinneren; vooral aan de wereld in rustiger tijden, toen die nog geen wild gedrang en verkeersprobleem was en toen het dwaas werd gevonden twee dingen tegelijk te doen en opper vlakkigheid als zoodanig betiteld werd. Het is prettig te beseffen, dat het ook rustiger en op weloverwogen wijze kan, met tijd om te genieten en tijd om na te denken, terwijl men toch voortdurend paraat blijft, gereed het onverwachte onder oogen te zien en met snelle vastberadenheid te handelen. Urenlang aanschouwt men dit spel en voelt zich aangepast raken aan een rustiger en beter levenstempo. Ook wordt de schoone lentedag een lange dag, net als vroeger, toen men jong was en de dagen nog niet in wilde snelheid elkaar opvolgden en de jaren niet vervloden in steeds haastiger opeenvolging. Die eene dag lijkt haast even lang als de zes werkdagen die hem voorgegaan zijn en toch boeit hij ook als men het spel maar kent en te waardeeren weet. Toch verveelt men zich heelemaal niet, hoe vreemd dat dan ook voor de anderen mogen lijken. Dit stukje cricket-overpeinzing heeft niet het doel hen tot publiek te maken. Dat zou trouwens ook zoo maar niet gaan. „Gaat dat zien" is een aanbeveling die een revuehuis kan doen volstroomen, een voetbalwedstrijd met hetbordje „Uitverkocht" afsluiten en een tennispartijtje van Tilden van algeheele tribune-vulling voorzien. Cricketliefhebber wordt men slechts langzaam-aan, door lange beschouwing en leergierigheid en door toewijding. Liever zeg ik laat uw zoons het leeren. Het is zeker goed voor hen. En het zal hen helpen in hun leven. R. P. 1 -I Zoodra het veld vrij is, zal ik spelers uitnoodigen om te komen trainen. So long. F. DUKKER, Maasstraat 192, A'dam. vergeet niet bij het doen van inkoopen even de Advertenties in ons clubblad te raad plegen, ge vindt er beslist het juiste adres bij. FRAAIE START VAN HET EERSTE ELFTAL. Onder ideale weersomstandigheden is ons eerste negental er Zaterdag j.l. bij de openingswedstrijden ten aanschouwe van een groot aantal kijkers eindelijk weer eens in geslaagd Blauw Wit een nederlaag toe te brengen. Het deed vreemd aan, dat de vereeniging V.V.G.A. er toe was overgegaan entree voor dezen wedstrijd te heffen, terwijl in de dagbladen uitdrukkelijk was aan gekondigd, dat de toegang vrij was. Waar de schoen wringt, kan in het midden worden gelaten, doch erg kloppen doet het hier niet. Afgaande op het gebodene van dezen middag zou men niet den indruk krijgen, dat beide ploegen hun eersten wedstrijd van het seizoen speelden. Vooral aan Ajax- zijde werd zeer goed spel ten beste gegeven. Speciaal Jan Blomvliet had er uitstekend het oog in. Ook het medespelen van catcher Ter Heiden had een gunstigen invloed op ons teamwork. Als dit tweetal nog iets meer is ingespeeld, zal het onzen tegenstanders niet meer zoo gemakkelijk vallen een honk te stelen, hetgeen twee Blauw Witters nu al tot hun schade moesten onder vinden. Ik zou echter in mijn taak tekort schieten, wan neer ik de overwinning uitsluitend op rekening van dit tweetal schreef. Zoowel in het veld als aan slag gaven diverse spelers van hun kunnen blijk. De landskampioenen, die aanvankelijk zonder Wil- ders speelden, kunnen eveneens op een goeden wedstrijd terugzien, al deed het gemis van Lammers zich geducht voelen. De Blue-Whites zullen dit jaar hun weg wel weer weten te vinden. Ajax ging het eerst het veld in. In minder dan geen tijd zette Blomvliet echter de tegenpartij voor nul aan den kant. Onze ploeg daarentegen was in de eerste innings reeds dadelijk productief door op het werpen van Ten Siethoff 7 runs te scoren. De tweede maal verging het v. Heeswijk c.s. al niet beter, want ook voor de volgende drie slaglui kende onze werper geen par don. Ajax zag nu, dank zij goed veldwerk, geen kans den voorsprong te vergrooten. Het was jammer, dat Piet Weppner na een fraaien tweehonkslag door on oordeelkundig loopen op het derde honk werd uitgetikt. Bosscher was de eenige binnenkomende Blauw Witter, nadat hij van een foutje onzerzijds handig geprofiteerd had. Onze derde slagbeurt leverde weer niets op. Bij een harden tik van Altink speelde het effectvolle veld onzen korten stop parten. Het was evenwel uitstel van executie, want door een prachtige aangooi van den Ajax-achtervanger op het tweede honk werd Altink

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 12