SOME SENSES AND SOME PAG. 134 - A J A X CLUBNIEUWS -mmmmmmmmmmmmmz/mmmmmmm/smm, Dus toch. Het stroohalmpje van Knegt heeft geen kans gezien de zich krampachtig vasthoudende Ajax familie vast te houden, en voor een jaartje zijn we kampioen af. D.W.S. heeft zich niet aan mijn stilzwijgende af spraken met hen gehouden, en heeft van A.D.O. gewon nen, met als resultaat, dat ze reeds kampioen waren, voordat wij de; kans kregen hen op het Stadion aan onze zegekar te binden. ïntusschen mijn hartelijke geluk- wensch, en veel succes in de kampioens competitie, een landskampioenschap zou gezien de resultaten in het afgeloopen seizoen ook voor ons een succes zijn. Voor onze spelers is het voetbalseizoen echter nog niet geheel en al afgeloopen en kunnen we over eenige weken weer eens op een interessant Paaschtournooi rekenen. Een paar buitenlandsche Vereenigingen komen ons met een bezoek vereeren, en als ik dit zoo neerschrijf, denk ik onwillekeurig even aan hetgeen onze club propagandis tisch zooal voor het Nederlandsche publiek in het algemeen en het Amsterdamsche publiek in het bijzonder gedaan heeft. Hoeveel nationaliteiten hebben wij hier al voor het publiek laten voetballen. Jammer is het daarom wel een beetje, dat onze zuster- vereeniging D.W.S. gelijk met ons een Paaschtournooi heeft georganiseerd, het wekt zoo een beetje den indruk of je met je beste vriend samen hetzelfde meisje het hof maakt, zonder elkaar de juiste bedoeling te vertellen, en al zou ze desnoods naar het buitenland vertrekken, dan nog lekker tegen elkaar zwijgen. Ik hoop, dat U deze vergelijking zult begrijpen, ik wil er alleen maar mee zeggen, dat het voor ons wel een beetje de donderklap aan de heldere hemel beteekende. Jammer vind ik het alleen, dat de diverse kranten er zulke groote artikelen aan wijden, wat helpt dat nu, laat de Besturen dat zelf maar uitknobbelen, die zijn daarvoor oud en wijs genoeg. Het eenige, dat men met dit geschrijf bereikt, is een ongewenschte animositeit tusschen de aanhangers van de betreffende clubs, en daar zijn we stuk voor stuk toch wel allerminst mee gebaat. Als onze jongens blijven voetballen, hebben wij en het Amsterdamsche publiek voorloopig nog niet te klagen, een eervolle tweede plaats met één punt verschil op de leiders, welke Club zou daar niet voor willen teekenen? Onze Clubavond Commissie voelt er niet veel voor, om het woord downhearted op zich zelf van toepassing te brengen, en zit alle mogelijke dingen uit te broeien, om de echte gezellige oude Ajax-stemming weer door onze gelederen te doen waaien. Om te beginnen zijn ze nu al een tijdje aan het scharrelen om ons in Mei een grootscheepsch jaarfeest voor te zetten. Over het geheel genomen kennen de heeren het klappen van de zweep, en zal het programma wel weer dik voor elkaar komen. Bij wijze van uitzondering zal voor dit jaarfeest een klein entree geheven worden, maar daartegen zal toch wel geen goed Ajacied bezwaar maken. U besteedt Uw geld dien avond aan het voor Uzelf meest sympathieke doel, namelijk heel veel jolijt voor weinig kosten. De toegang kan U echter alleen maar verstrekt worden op vertoon van een verduveld goed humeur, we moeten nu weer eens een feest hebben, waarover we tien jaar later nog praten met ,,weet je nog toen in Kras". Het zal er dav'ren langs de muren. Nu ik het toch over feesten heb wil ik de Feest Com missie alleen nog maar even verzoeken, de dames het dragen van hoeden tijdens de voorstelling te verbieden. Hoe ik daar zoo plotseling toe kom? Wel zeer een voudig, ik ben deze week naar de bioscoop geweest, en heb daarna 2 dagen met een stijve hals rond geloopen. Zijn me dat hoeden, die de dames tegenwoordig dragen, het is een schande. Plumppuddingen lijken het, of moccataarten met of zonder vleugels, een dame met een kano op haar hoofd wandelt met een dame met een dreadnought van zwaar kaliber, pyramide's en lucht ballonnen. Groote Griet wat een rare dingen zie je zoo langs den weg, maar dat is dan nog niet eens zoo erg, maar je zal er in de bioscoop achter komen te zitten, ik heb achter een juffrouw gezeten met de scheve toren van Piza en dan nog met vleugels het eenige verschil met genoemde toren was, dat deze tenminste permanent aan een zijde scheef staat maar bedoelde torenhoed (of hoedtoren) dan naar links en dan naar rechts scheef uitzakte. Daar het bovendien een komische film geweest moet zijn - ik heb 't gelezen, doch niet gezien - ging het gevaarte bij tijd en wijle nog rechtstandig ook op en neer. Daarom Feest Commissie, dat nooit, waarschijnlijk hebben jullie hieraan niet gedacht, en zijn jullie dankbaar voor mijn tip. Zonder het te weten zou je er een pracht feest door bederven. Als ik een verloofde of echtgenoote bezat, zou ze met een badmuts moeten verschijnen, ik zou het de menschen wel leeren, maar ja wat geeft het, de meeste mannen zijn nu eenmaal zwak. Leest U wel eens sportbladen? Ja toch zeker, ik voor mij ik doe niet anders; op Clubavond ligt de heel ver zameling Nederlandsche Sportbladen welke ons kleine landje overstroomt. Nu heeft zich de laatste maanden een geweldig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 6