J EUODVOETBALFLITSEN. mmmmmmmmmmmmmmmm. A J AX CLUBNIEÜ WS - PAG.: 151 Zoo langzamerhand komt het einde van de jeugd voetbal competitie weer in het zicht en als wij dan in onzen geest de gespeelde wedstrijden de revue laten passeeren, de behaalde resultaten bekijken en dan uit eindelijk de balans opmaken, dan komen wij tot de conclusie, dat het woord „schitterend" hier nu niet bepaald op zijn plaats is. Junioren 1. Ja! wat zullen wij er van zeggen. Er zijn inderdaad heel goede, maar helaas ook heel beroerde wedstrijden gespeeld. Wij geven onmiddellijk toe, dat het naar hooger regionen verhuizen van Nieuwenhuis en het uitvallen van captain Jansen voor onze jongens een geweldige handicap is geweest, maar wij hadden toch absoluut ook al, omdat een Ajax-elftal niet met één of twee spelers staat of valt heel wat meer verwacht. Wij zijn echter bedrogen uitgekomen en aangezien nakaarten, toch van nul en geener waarde is, zullen wij met betrekking tot dit elftal het debat maar sluiten. Junioren 2. Wij hebben dit elftal tweemaal achter elkander aan het werk gezien en beide malen tot onze spijt moeten constateeren, dat eenige heeren nog steeds van meening zijn, dat een wedstrijd met het opzetten van een grooten mond en het uitkafferen van club- genooten of tegenstanders behoort gewonnen te worden. Dit is fout vrienden en verbazend vervelend. En daarom en nu voor; de laatste maalhet vol gende: Aan het geduld van den geduldigsten man komt eens een einde envoor hen die het nog niet wisten aan het einde van het jeugdseizoen, gaat er bij Ajax een zekere deur open, met een variant op Dante hij die door dezen uitgang wandelt, late alle hoop varen en kan bij Palthe zijn voetbalshirt een ander tintje laten geven. Zijn wij duidelijk genoeg? Trouwens spelers als Pelser, Van Stoffelen, Akker man en Nieuwenburg kunnen het heusch wel met hun beenen af, dat heeft de praktijk bewezen. Maar laten wij geen namen noemenmen trekt soms zoo gauw verkeerde conclusies. Wij hebben dan, zooals reeds gezegd, in den loop dezer maand, dit elftal tweemaal aan het werk gezien en zagen eerst Oosterpark met 6—2 en vervolgens de Vole- wijckers met 8—1 een voetballesje krijgen. Tegen Oosterpark heeft het nog heel wat voeten in de aarde gehad, alvorens deze tegenstander was overwonnen. Door een fout in onze verdediging kreeg Oosterpark al spoedig de leiding, doch Van Stoffelen maakte met een mooi schot prompt gelijk. Door een tweede mistake, die in de voorhoede begon en die zich, gelijk een bosch- brand, via middenlinie en achterhoede voortplantte, ontstond een tweede Oosterpark doelpunt, zoodat onze jongens met een 2—1 achterstand aan de tweede helft mochten beginnen. Pelser ontnam kort na de rust aan Oosterpark alle verdere illusies, door kort achter elkan der twee uitstekende doelpunten te scoren, terwijl Akkerman en Van Stoffelen het halve dozijn vol maak ten. Ook in den wedstrijd tegen de Volewijckers was onze voorhoede goed op dreef en 8 gaten in het net van Volewijckers demonstreerden duidelijk de rschutters- capaciteiten van ons binnentrio. Als de heeren maar willen. Maar hoe zit het met het kampioenschap boys? Lateh jullie ons ook in de kou staan? Junioren 3. Een mensch zou er kriegel van worden. Deze knapen hadden ons een ongeslagen kampioens schap beloofd en ziedaar, daar komt A.F.C. heel onge zellig roet in de kampioenspap gooien. Met 3—2 moesten onze jongens aan den Wandelweg het onderspit delven en weg was de mooie nul onder het hoofd „verloren wedstrijden". Als dit nu maar de eenige misstap is, dan kunnen wij nog tevreden zijn, maar wij krijgen dit seizoen van die onaangename verrassingen thuis gestuurd, dat wij zoo zoetjes aan, wat betreft kampioenschappen, niet meer op, of om durven kijken. Willen de heeren zoo vriendelijk zijn, om voortaan niet meer van den goeden weg af te dwalen. De eerelijst wordt al zoo klein. Afgesproken? Ja! Dank U! Junioren 4. De kleine kans om alsnog als nummer één te eindigen hebben onze jongens zich niet laten ontglippen en nu werd D.E.C. weliswaar met heel wat bescheidener cijfers dan in het eerste treffen, met 2-0 verslagen. Het heeft echter heel wat moeite gekost om het zoover te brengen, daar pas ver in de tweede helft, dank zij een cadeautje van één der D.E.C.-ers, het eerste doelpunt viel. Vrijwel den geheelen wedstrijd waren wij in de meerderheid, maar door zwak spel van links- en rechtsbuiten kon ons overwicht niet tot tastbare resultaten leiden. Beide vleugelspelers hebben van behoorlijk voorzetten, of kansen scheppen voor hun binnenspelers, geen kaas gegeten en het was voor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 23