A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 147 hij zijn handen uit de mouwen steken voor een uitste kend schot van de Fit-midvoor. Een fout van een back van Fit wordt hun dan nood lottig. Mollema is er als de kippen bij om deze fout af te straffen. 3—0. Boyenk geeft het spelen op en Koenen valt in. Korting speelt wel wat te rustig en geeft gauw op, indien hij eens wordt gepasseerd. Vasthouden jong! Een doelworsteling bij het Fit-doel levert dan het 4e doelpunt op. Mollema is de maker. De scheidsrechter blaast dan inrukken en wij gaan naar het Stadion om Ajax I van D.W.S. te zien winnen. Op het andere veld heeft Ajax 7 intusschen kans gezien de Amst. Boys met 42 te kloppen. Gaat zoo voort, boys, jullie eindigen dan nog op een behoorlijke plaats. Het is anders weïl opmerkelijk, als je het spel van de verschillende elftallen zoo eens beschouwt, het is heel behoorlijk technisch spel en de school van Reynolds valt duidelijk te herkennen. Aangezien ik j.l. Zondag verhinderd was om per soonlijk de wedstrijden te verslaan, mocht ik van één onzer medewerkers eenige gegevens ontvangen van den wedstrijd Ajax 6—Neerlandia 2. Het was om te huilen, zoo goed er in den laatsten wedstrijd was gespeeld, zoo slecht was het nu. De voor hoede pingelde er lustig op los, hetwelk een kolfje naar de hand was van de Neerlandia-achterhoede. Mollema probeerde het nog wel met eenige harde schoten, doch hij had geen succes en doelpunten hebben we dan ook niet gezien. Waar bovendien de Ajax-achterhoede de deur dicht hield, eindigde deze wedstrijd, zooals zij begonnen was 0—0. Wij zullen dezen wedstrijd maar gauw vergeten, het spel was niet de moeite waard. Een uitzondering wil ik maken voor onzen linksback en linkshalf; zij probeerden er nog van te maken was. Dus basta. YRREF. D. Wc S.4-AJAX4 Deze voor het kampioenschap zoo belangrijke wed strijd is voor onze jongens in een 20 overwinning ge ëindigd en wij kunnen niet anders zeggen dan dat deze overwinning volkomen verdiend is, al dient gezegd te worden dat D.W.S. kranig partij heeft gegeven, waar door de wedstrijd het aankijken volkomen waard is geweest. Nog 3 punten uit 3 wedstrijden en ons vierde kan zich kampioen noemen. Dat onze jongens hier voor zullen zorgen zal niemand betwijfelen. Het elftal zag er als volgt uit J, Steenhagen C. Post P. Paternotte G. ter Horst KL Stuurman J. W. Botschuyver J, Schelvis J. Potharst M, Koster C. Numan J, Blok Over den wedstrijd het volgende. Direct na den af trap pakken beide elftallen flink aan en spoedig krijgt D.W.S. al een kans als onze linksback finaal over den bal heen trapt, maar Steenhagen weet door zich voor over op den bal te werpen het gevaar te keeren. Ajax herstelt zich spoedig en onderneemt goed combineerend eenige mooie aanvallen op de D.W.S.-veste en het is onze linksbuiten die bij één dezer aanvallen een pracht pass van onzen middenvoor goed opvangt en met een hard schot Ajax de leiding geeft. 0—1. Geenszins ontmoedigd tracht D.W.S. het spel te forceeren en hun aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot, maar onze achterhoede heeft er goed kijk op en weet het gevaar te bezweren. Ajax zit intusschen ook niet stil en als onze linksbuiten den bal goed voor het doel plaatst tikt onze rechtsbinnen den bal tusschen de palen en het is 0—2 voor Ajax. Met dezen nuttigen voorsprong pakt Ajax de zaak even kalmer aan, waardoor een kleine D.W.S.-meerderheid ontstaat. Er ontstaan eenige hachelijke momenten voor het Ajax-doel, waarin onze doelman bij één dezer scrimages gewond raakt, maar zijn doel kan blijven verdedigen. Met een klein D.W.S.-overwicht treedt de rust in. Na de thee tracht D.W.S. haar achterstand op te halen, maar vindt nu een groot struikelblok in onze middenlinie. D.W.S. krijgt geen gelegenheid haar spel te ontplooien, daar voor zorgen zoowel binnenspelers, als middenlinie en onze backs. Langzamerhand krijgen wij het spel weer in handen en moet de D.W.S.-doelverdediger handelend optreden om onheil te voorkomen. Onze midvoor is niet erg gelukkig met een knal tegen de lat. De laatste 20 min. blijft het spel meer in het middenveld en de doelver- dedigers krijgen geen noemenswaardig werk te ver richten. De enkele D.W.S.-aanvallen stranden allemaal in onze achterhoede, die goed bijgestaan wordt door de middenlinie. Ook de Ajax-aanvallen brengen geen succes meer op en als de scheidsrechter, die goed vol deed, het einde blaast, heeft Ajax een verdiende 2-0 overwinning uit het vuur gesleept. Bravo, jongens! J. T. In de competitie om het kampioenschap van Neder land plaatsten zich naast D.W.S. nog Feijenoord, Heracles, P.S.V. en Be Quick, die wij met dit succes van harte gelukwenschen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 19