ONZE SPELERS IN DE VER TEGENWOORDIGENDE ELFTALLEN. Leden en Donaieurs! STEUNT onze Adverteerders, zij STEUNEN ook ons A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 145 mijn huisgenooten het heugelijke nieuws mede te deelen: de hoogste eer op sportgebied was bereikt. Mijn volgende successen als internationaal waren, dat ik nog vier maal werd gekozen, éénmaal tegen België, tweemaal tegen Duitschland en éénmaal tegen Zwitser land. Verder werden Jan de Natris en mijn persoontje gekozen voor de Olympische elftallen 1924 te Parijs, gevolgd door een Ajax-toer in Noorwegen, waar ik zoo ongeveer een maand van huis ben geweest om mijn geliefd Vaderlandje in den vreemde te vertegenwoor digen. In 1928 had ik weer het geluk, gelijk met Van Kol, gekozen te worden voor de Olympische Spelen in Am sterdam. Voorts heb ik met de Ajax-elftallen diverse Weste lijke kampioenschappen behaald en als klap op de vuur pijl tweemaal het landskampioenschap 1931,/'32. Mijn laatste officieele wedstrijd was die tegen Enschede in het Stadion te Amsterdam op 5 Juli 1932, waar Ajax het kampioenschap van Nederland behaalde. In 1924 kwam de vermenging in de eerste klasse A en B, wat het spelpeil en de belangstelling niet ten goede kwam, alhoewel ik de wedstrijden tegen 't Gooi, waarin toen nog Henk en Wim Anderiesen speelden, niet licht zal vergeten. Verder moesten Wim Guppfert, Frans de Haan, Theo Brockmann, Joop Pelser, later Fons Pelser, Hein Delsen enz. door de bekende voetbalknie hun plaats afstaan aan de toen opkomende spelers: F. van Rutte, Hassink, Wim Volkers, Schetters, Addicks, Hoogland, Dolf van Kol, Twelker, enz. Het was dien tijd voor de Elftal-Commissie toch zeer moeilijk, al die goede oude of oude goede spelers te ver vangen. De laatsten waren Hordijk, Frans Couton en Jan de Natris, doch spelers als Van Kol, Volkers, Addicks en anderen waren voor ons weer een groote steun en vooral niet te vergeten onze te vroeg ontvallen sportvrienden Frans Rutte en Jan Hassink en later nog onzen Joop Reinders, die toch in en buiten het veld Ajax op buitengewone wijze hebben hooggehouden. Weer later kwamen de gebroeders Anderiesen, Piet van Reenen, Jan Diepenbeek, Schubert onze gelederen versterken en met al deze spelers, te veel om op te noemen, heb ik het genoegen gehad te voetballen tot en met 1932 in de eerste klasse voor onze geliefde club. Gedurende dien tijd hebben wij gezamelijk vele successen behaald, doch ook wel eens angstig moeten vechten om de onderste plaats te ontgaan. In de verslagperiode zijn eenige officieele wedstrijden gespeeld, waaraan verschillende onzer spelers hun medewerking hebben verleend. Allereerst valt te vermelden de wedstrijd Amsterdam- Brussel, welke met een 3—0 verwinning voor den A.V.B. eindigde. Zoowel in de drie als in de nul hebben onze jongens een groot aandeel gehad. Verdedigend speelden in dit A.V.B.-elftal onze beide backs Diepenbeek en Been en in den aanval Bijl als middenvoor. Voorts speelde Loois in de halflinie, zoodat onze vereeniging met vier spelers in dit succesvolle team goed vertegen woordigd was. In de groote overwinning te Rotterdam van Holland op België met 7—2 had Wim Anderiesen een ruim aandeel en na al het geschrijf en geschreeuw om jongeren moet het voor hem een groote voldoening zijn, dat hij heeft kunnen bewijzen nog steeds de beste te zijn en zóó te kunnen spelen, als hij dien dag deed. Wij brengen hem op deze plaats de hulde, welke hem toe komt en vertrouwen, dat hij zijn 39en in Antwerpen en daarna zijn 40en interlandwedstrijd in het Amsterdam- sche Stadion tegen Schotland zal spelen zonder vooraf gaande persinspiraties". In den wedstrijd Roode Duivels—Zwaluwen werd Bijl gewond en moest het veld verlaten, zoodat zijn trial" verloren ging. Eveneens hing de „trial" van Dick Been voor het voorloopig Nederlandsch elftal tegen Chrystal Palace aan een zijden draad maar zijn blessure opgedaan tegen Be Quick bleek gelukkig van niet zoo'n ernstigen aard, dat hij den wedstrijd, zij het voorzichtig, heeft kunnen uitspelen. In dezen wedstrijd speelde ook Loois mede, waardoor zijn naam zoo langzamerhand geen onbekende meer is in officieele wedstrijden. d. J. vergeet niet bij het doen van inkoopen even de Advertenties in ons clubblad te raad plegen, ge vindt er beslist het juiste adres bij.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 17