N.V. De Nederlandsche Lloyd Ongevallen Heerengracht 260-266 AMSTERDAM Ongevallen- en Ziekteverzekering Automobiel en Wettelijke Aa nsprakelijkheid A.F.C. 2-AJAX 2 - 2-2. AJAX 2-HILVERSUM 2. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 143 'mmmmmmmmmm/mmmmaam Deze voor ons zoo belangrijke wedstrijd is in een gelijk spel geëindigd, maar daar Blauw-wit 2 zoo vriendelijk was beide punten in Haarlem achter te laten, kunnen we over het resultaat achteraf toch nog tevreden zijn. De wedstrijd zelf had een zeer rommelig en luidruchtig verloop, want behalve voetballers waren er ook veel praters in het veld. De pil in de rust deed onze jongens echter goed, want daarna werd aan onze kant niet meer gesmoest. Speltechnisch zijn we er den geheelen wedstrijd niet onder uit gekomen, doordat de opbouw en afwerking der aanvallen veel al te gejaagd en te slordig geschiedden. Ook de doelpunten getuigen hiervan. Natuurlijk mag Gerritsen geen pluim onthouden worden voor de manier waarop hij een fout van een der backs afstrafte (een te zacht teruggespeelde bal op den doelman) en evenmin aan Fraenkel voor zijn ferm schot even na rust uit een gewirwar voor het A.F.C.-doel, maar toch mooie doel punten waren het niet. Met dit al stonden we er echter vlak na rust gekleurd op, 2—0 voor, zoodat het opsteken van een extra sigaar op dat moment zeker geoorloofd was. Helaas is er van rustig oprooken niet veel gekomen, A.F.C. probeerde een hoogere versnelling en doelpunten hingen in de lucht. Ze kwamen ook prompt 2J en een kwartier later 2 2. Veel angst voor nog een derde goal hebben we langs het lijntje niet meer gehad, want onze jongens verdedigden hun schrale buit grimmig en wisten zelfs een licht overwicht tot aan het einde te handhaven. Al met al een wedstrijd zonder veel inhoud, maar het eene puntje brengt het kampioenschap ons eerste reser ve-team nagenoeg thuis. WIVAGEL. Iets vleiends te schrijven over ons tweede elftal ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap is geen gemakkelijke taak, indien ik tenminste den laatsten wedstrijd in oogenschouw neem. Mijn indruk was, dat een ieder zich reeds bij voorbaat kampioen waande en dat er niets meer kon gebeuren. Bedrogen zijn zij echter geworden. Hilversum II gaf het lang niet gewonnen en speelde ervoor of dat zij kampioens-aspiraties hadden. Er werd bij ons vreeselijk slow en slecht gespeeld, behalve Steunenberg. Vooral de voorhoede knoeide dat het een lieve lust was. Hoe een stel a.s. Ie klas voet ballers zich overigens kunnen laten «overhalen om een dergelijk slordig spel te spelen is mij een raadsel. Er werd zonder hersens gespeeld en vooral het K.L.M.-en scheen erg in den smaak te vallen. Met een ruststand van 10 voor ons voelde ik mij allesbehalve safe. Na half-time werd het gelukkig beter. Vooral de voorhoede scheen de thee goed gedaan te hebben, er werd ten minste wat vlotter en enthousiaster gespeeld. Het duurde even goed nog een klein half uur voordat de score verhoogd werd tot 2A Ik ben toen gauw met de Wit naar ons derde elftal gegaan, hetwelk op het voorveld speelde tegen O.V.V.O. II, waar wij van de eene sensatie in de andere vervielen. Twee schreeuwen de elftallen, de een nog erger als de ander, diverse penalties, 'n gesticuleerende scheidsrechter. Klaas Kant in zijn nadagen, wonderbaarlijke safe van Bonneveld. Vier uur 2 kampioenen tegelijk!! Bravo jongens van ons tweede en derde elftal. Nogmaals van harte geluk gewenscht met het behaalde resultaat, wat tenslotte is verkregen door onderlinge vriendschap en den wil om te winnen. Tot het volgende seizoen. R. De artikelen in het D,W*S»-clubblad en in dat van DWWt betreffende het Paaschtournooi, hadden onze volle aandacht. Wij meenen echter naast onze waar- deerende woorden voor D.W.S. elders in ons clubblad geen commentaar op de bedoelde artikelen te moeten leveren. Uiteraard kunnen wij geen verantwoording nemen voor berichten in de dagbladpers. DEL, SPOELDER 12l/2 JAAR VOORZITTER VAN HeFcCo HAARLEM. Dezer dagen vierde Dr. Spoelder zijn 12J^-jarig jubileum als voorzitter der H.F.C. en bij de vele wen- schen, welke dezen sympathieken paedagoog van vele zijden ontving voegen wij de onzen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 15