SPREEKUUR van dr. weetal. j. j. both, LINNAEUSSTR, 38a-b - TEL. 50074 den haag Hotel Café-Restaurant TERMINUS II Nieuwe Philips serie 1937 In prijzen vanaf f89- STATION HOLLANDSCHE SPOOR AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 113 Als een bom viel hij binnen. ,,Bent U Dr. Weetal? Een glad verkeerde naam, meneer, li zou alles weten. Och kom, U weet niets, letterlijk niets. Adviseert bengels van jongens, die onder den modder van het voetballen thuiskomen, om door te gaan met dat spel. Met dat spel van de beenen. Neen, meneer, U had moeten aanraden een spel met hersen werk te laten beoefenen. En dan nog de fatale gevolgen. Die voetbalknapen, die li zoo in bescherming neemt, kletsen over niets anders dan over voetbal, voetbal. En hun studie, meneer, hoe denkt li daarover, komt dat er niet meer op aan? Naar de maan er mee, ze hebben er hun kop niet meer bij, mislukken op school. Naar de bliksem is hun carrière, ik ik Hij hijgde naar adem, kwam lucht te kort. ..Wacht U maar even met doorgaan meneer, li bent geloof ik buiten adem. U zult er zeker meer last van hebben. Als li, b.v. een tram wilt pakken, die op het punt van vertrekken staat". ,,Dank U, meneer, er komen meer trams, ik ben niet gek". „Ongetraind dus. En U wilt, als ik het goed begrijp, dat de jongelingschap van Nederland wordt, zooals U bent. Gauw vermoeit worden, hijgen, bezweet raken, als ze zich een beetje lichamelijk moeten inspannen. Ik ken jongens, die fietsen en van hun fiets zouden vallen, als ze zouden omkijken of er wellicht een auto aankomt, wat toch noodzakelijk is, als ze een linker zijweg moeten afslaan. Neen, meneer, die water- en melkjongens hebben we niet noodig. Maar dat gepraat over voetbal en niets anders, daar in geef ik U wel een beetje gelijk. En toch moeten ze dan eeuwig over hun studie praten, ouwe mannetjes worden? Maar voetbal is niet het eenige. Ik kan een heelen avond over voetbal redeneeren, maar ook over muziek, literatuur, godsdienst, politiek, wetenschap. Maar dat kunnen we van de jeugd niet vergen. Breng Uw kinde ren groot, zóó, dat ze ook belangstelling krijgen voor andere waarden. Schep in Uw huis een sfeer, waarin niet voetbal alleen de boventoon voert. Voetbal is ten slotte bijzaak, ontspanning. De aanstaande carrière is hoofdzaak, de knaap, die dat niet inziet, moet daarvan doordrongen worden in het gezin. En zoo dat niet lukt, is dat niet de schuld van het door U zoo vergruisde voetbal, doch moet de fout gezocht worden in het gezin. Weet U wat U verwart. In de eerste plaats moet U niet denken, dat er bij voetbal geen hersenwerk te pas komt. U kunt van mij aannemen, dat een voetballer zonder hersenen een prul blijft. En dan een knaap, wien de studie zwaar valt en die slechte vorderingen maakt op school, moet niet verweten worden, dat het spel de schuld is. Ik ken genoeg jongens, die op Woensdagmiddag of op trainingsavond hun ofenpartijtje spelen, maar dan de uren, die ze vrij hebben zooveel mogelijk benutten, ieder uurtje, meneer, benutten voor hun studie. Dat zijn knapen met energie. Kweek energie bij Uw zoons, als U die hebt. Geeft U ze verder een gezonde ziel, meneer, voetbal geeft ze een gezond lichaam: de schoonste harmonie, die ge bedenken kunt. Ons gesprek is geëindigd, meneer". „Maar, meneer, wat ik zeggen wil „U hebt niets meer te zeggen. Denkt U maar eens over mijn woorden na". „Constance, laat meneer uit". De kristal-heldere toon is de meest opvallende eigenschap de-i Betaling desgewenscht vanaf f 1.— per week Ruilt nu Uw oude toestel in Bezoekt onze Radiogehoorzaal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 7