ZONDAG SO JANUARI 1938c AJAX II-SPARTAAN II 1-0. KENNEMERS 2-AJAX 3. PAG. 110 - AJAX CLUBNIEUWS Negentig minuten lang heeft een eenigszins onmach tige Ajaxvoorhoede gestreden tegen ,,den muur", waarin slechts één bres geschoten kon worden. Die muur van het bekende systeem heeft echter 70 minuten stand gehouden en het zag er zoo nu en dan naar uit, dat er een doelpunt aan den verkeerden kant zou komen. Éénmaal kon Weppner door zeer moedig ingrijpen ternauwernood een Spartaansucces voorkomen, doch overigens was er wat men noemt geen kou aan de lucht. Figuurlijk gesproken geen kou, doch in werkelijkheid stonden de talrijke bezoekers ,,te verhippen" van den guren wind. Velen hadden dan ook een plaats gezocht in ons bovenrestaurant, waar door de aanwezigheid van vele Ajacieden een gezellige stemming heerschte. Spanning voor het eerste doelpunt was er genoeg, het was alléén maar de vraag wanneer* het gemaakt zou worden. Zelden hebben wij een zoo'n goed verdedigd doel gezien als dezen Zondag. Maar hier stond ook een Oerlemans en als hij geslagen was, dan was er nog een back of een paal. Het .Tweede" speelde dezen dag in de volgende samenstelling: Weppner Steunenberg Rotgans v. Deijck Kleijn Hordijk de Jong Distelbrink Fraenkel Gerritse ten Have waartegenover de Spartaan een pittige, meestal uit jonge spelers bestaande ploeg stelde, welke het toch in tech nisch opzicht tegen de onzen moest afleggen. In de halflinie ontdekten wij de veteraan Grobbe, die ver dedigend nog een best partijtje speelde, doch aanvallend tekort schoot. Nu is het waar, dat dit op verdedigen ingesteld Spartaanelftal weinig gelegenheid kreeg tot aanvallen, aangezien onze halflinie het veld den vollen speeltijd beheerscht heeft. In deze drie spelers zat dè kracht van het elftal. Kleyn, kalm en rustig als de spil, Piet van Deijck de geroutineerde, ietwat te zelfzuchtige speler, maar als de beste Jopie Hordijk, die de sporen van zijn vader volgt en een behoorlijke partij voetbal liet zien. In de achterhoede toonde Rotgans zijn plaats waard en was Steunenberg de solide back, terwijl Wepp ner zijn doel uitstekend en moedig verdedigd heeft. De voorhoede was ditmaal het minst sterke deel van de ploeg, waarmede niet gezegd wil zijn dat zij onvoldoende was, maar wij zagen toch wel eens beter werk van de Heeren. Het eenige doelpunt werd 20 min. voor het einde met een kopbal door de Jong gemaakt, waarmede wij eigenlijk minder kregen dan wij verdienden. Al met al een sportieve, prettige wedstrijd. d. J. Zondag 30 Jan. ging ons 3e elftal met invallers naar Beverwijk voor den moeilijken wedstrijd tegen De Ken- nemers 2. Op een zeer goed bespeelbaar veld werd tegen den wind in begonnen en bleek direct dat de K. niet van plan waren zich te laten kloppen. Na 20 min. schoot de rechtsbuiten van de K. van dichtbij in en de stand was 10 voor De Kennemers, Onze jongens pakten nu beter aan en Veen probeert het spel open te houden. Ongeveer een kwartier voor rust krijgt Klaas Koes een goede schotkans maar mist daarna krijgt Jan Voigt de bal goed van de Haan toegespeeld doch voor hij kan schieten wordt hij van den bal weggedrukt en gaat de rust met een 1 0 achter stand in. Direct na rust, met den wind mede wordt flink aan gepakt doch de K. weten het spel te verplaatsen. Bij een aanval der K. krijgt ten Herkei een kniebles sure en moet even daarna het veld verlaten. In deze periode brengen de K. den stand op 2—0 met een houd baar doch verrassend schot. Koster valt nu in en gaat midden voor spelen en smaakt het genoegen om 2 goals te maken terwijl nog te vermelden valt een mooie kopbal van hem, welke de keeper nog juist kan houden. Veen werkt als een paard voor de overwinning. De Kennemers doen enkele gevaarlijke uitvallen waarbij de middenvoor een zeer gemakkelijke kans voorbij laat gaan. De stand blijft 22 en wij mogen met dezen uitslag tevreden zijn. Nu nog de spelers: Bonneveld niet erg safe, een beetje minder drukte Barend is beter voor je en niet te gauw uit je goal komen. Pokorny goed en trapvast. Dekeling matig doch nut tig. Gerrit ter Horst speelde een goeden en rustigen wedstrijd, v. d. Veen goed, doch moet het spel niet willen forceeren door mede naar voren te gaan. Arie Knijn speelde voor de rust linksbinnen; liep zijn linkshalf meer in den weg dan dat hij linksbinnen speelde, na rust op de linkshalf plaats ging het beter hoewel niet bepaald best. Ten Herkei paste zich aardig aan, deed zijn best doch kwam niet altijd mede terug. Over de voorhoede kan ik tot mijn spijt niet veel goeds vertellen. Onze buitenspelers de Haan en Voigt waren matig, Klaas Koes stelde na zijn puiken wedstrijd tegen H.F.C. 2 teleur. Griese was hier de beste, werkte hard en gaf goed af. Koster bracht na de rust wat leven in de brouwerij en maakte 2 goede goals waarmede hij ons van een neder laag redde.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 4