RESIDENTIEELE POST, EN NU tOP 13 MAART WINNEN! mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmz PAG. 108 - A J AX CLUBNIEUWS Het is een teleurstelling! Deze nederlaag tegen Velsen! Hoe schoon ware het geweest, tegen D.W.S. op 13 Maart a.s. in het veld te treden, mèt nog alle kansen! Theoretisch bestaat die kans zelfs ook nu nog, want ten slotte heeft D.W.S. nog niet van A.D.O. gewonnen! Het is de stroohalm, we weten het. Doch het is in ieder geval nog iets! Eerst wanneer D.W.S. ook de Hage naars aan hoogstderzelve zegekar zal hebben gebonden, kunnen we adieu, schoone droom!" mompelen! Voor vandaag is het nog zoover niet! (leve de optimist!) Indien we het dus niet halen, dan is daarmede een trotsch record gebroken, een onafgebroken reeks van afdeelingskampioenschappen, die groot respect afdwingt van onze eerste-elftallers! En van onze geheele vereeni- ging als zoodanig. Het moest eens gebeuren! Het kon niet te allen tijde doorgang met deze onafgebroken bezetting van de eereplaats. Nu het zoo ongeveer (let op den optimist) er uitziet, dat de lange lijn een kleine ombuiging moet maken, laten we dan dit moment aan grijpen, om beter te beseffen, welk een fraaie prestatie wij jaar in, jaar uit, leverden! Iets, dat je verliest, doet je altoos beter beseffen, wat het bezit ervan beteekende! En we kunnen ons goed voorstellen, dat het voor heel veel Ajacieden, toch wel een heel erge streep door de rekening is. We zijn zóó gewend aan het kampioenschap, we hebben zóó stee vast de eind-ronde om de hoogste eer meegevochten, we hoorden daar zóó in thuis, dat je je even door mekaar moet rammelen, om goed gewaar te worden: dit maal zijn we er niet bij! Eerlijk: goed begrijpen, doe ik het niet! Ik heb heusch zoo het gevoel, dat het niet noodig geweest ware, dit keer als No. 2 te eindigen! Ik hoop van harte, dat geen onzer tegenstanders in deze ontboezeming ook maar de minste poging zal zien, om het succes van D.W.S. te verkleinen, want dat is mij zeer verre! Doch, met ons speler-materiaal en onze routine, achtte ik Ajax toch nog wel de eerste plaats waard, en ook achtte ik Anderiesen in staat deze plaats te bemachtigen en te verdienen. Van deze opinie had men mij eerst dan kunnen afbrengen, nadat D.W.S. in een strijd met open kansen onze ploeg verslagen had. Ook nu rust op Ajax I de taak, aan D.W.S. een sprekende nederlaag toe te brengen! Dit zijn we aan onze eer verplicht. Kans of geen kans, gewonnen moet er worden. En hoe! Maar de beteekenis, die deze kamp D.W.S.—AJAX gehad zoude hebben, bij open kansen, is verkeken! Ten zij nou enfin, daar komt weer die optimist om het hoekje kijken! Neen, laten we toch maar den stroohalm loslaten! Drijft ze ons toch nog in de handen, deze armzalige halm, dat Anderiesen haar dan vastklemme! En deze glimlach van Fortuna beantwoorde! Doch, wat ons betreft, we houden ons maar bij de wetenschap: ditmaal niet, doch volgend seizoen beter! En, in plaats van te jeremieeren, te lamenteeren en te foeteren, zeg ik: laten we eerstens good loosers zijn en laten we tweedens inzien, dat de boog (bij onze eerste- elftallers) ook niet altijd en eeuwig gespannen kan zijn! Laat de elftalcommissie, deze vroede gemeenschap van werkers met een oneindig ondankbare taak, vooral niet zeggen: en asse-me-nou dit en asse-me-nou dat want dat is nakaarten! Het helpt evenmin om te zeggen, zie je wel, die mistgoal van R.F.C., daar gaat je kam pioenschap! Allemaal klets! Soms zijn het de zenuwen, dan eens de spieren en dan weer is het iets anders doch we hebben tenslotte allemaal gewild kampioen te worden en nóch elftallers, nóch elftalcommissieleden treft ook maar 'n blaam. Niemand werpe steenen, of het moest naar zich zelf zijn! Ik blader eens door mijn Clubblad-Jaargangen! Het is een lange, lange triumftocht, die Ajax gemaakt heeft. Teleurgesteld mogen we zeker zijn, maar niet ontmoe digd! En vooral niet: ondankbaar jegens onze spelers! Dat zou héél erg zijn! Ik verzeker jelui, oude Ajax-vrienden, dat ik het even een beetje beroerd kreeg, toen ik hoorde van j.l. Zondag: Maar nóg kan het! Ajax geslagen, D.W.S. gewonnen: drie punten achter! Groote genade alweer de stroohalm! Ik houd op! D. KNEGT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 2