'mmmmmmmm/mmmmw/mmm TAFELTENNIS. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 123 er om durven wedden, dat het nooit of te nimmer goed kan gaan". ,,Ik accepteer je weddenschap" antwoordde ik ge durfd, ik wed om een fijn dinertje, dat wij een jaar lang goede vrienden zullen blijven, zonder meer". Even wachtte Nel, toen stak ze mij haar fijn ge vormde handje toe. ..Accoord, om een fijn dinertje, doch dan een vriend schap met alle vrijheden daaraan verbonden, hebben we lust om samen uit te gaan, goed, maar denkt een van ons zijn avond anders te moeten besteden, dan geen scheeve gezichten". U begrijpt, dat ik de weddenschap oogenblikkelijk definitief afsloot, het gezelschap van het voor mij liefste meisje op de wereld was in ieder geval voor een jaar ge prolongeerd. Nadat ik vijf maanden lang mijn liefde als vriendschap was blijven kwalificeeren en iedere uiting van grootere toegenegenheid als een held had weten te onderdruk ken, werd ik plotseling door de Firma voor een paar maanden naar Amerika gezonden. Dat ik veel en lang aan Nel zou schrijven, is iets wat voor mij als een paal boven water stond. Alles ging verder goed, totdat ik juist een paar dagen voordat ik weer naar Holland terug zou keeren, een brief kreeg van mijn ouden vriend Jan, welke mij het volgende mededeelde: Beste Wim, Zooals je misschien wel weet heeft het Bestuur van onze tennisclub mij destijds verzocht, om tijdens je verblijf in Amerika tijdelijk de opengevallen plaats te komen innemen. Na rijp beraad je weet de geschiedenis met Nel heb ik dit gedaan, en moet ik je nu even mededeelen, dat ik buiten eenige minder belangrijke sportsuccessen, een ander en wel een veel mooier succes behaald heb, een succes, dat je als goed vriend zeker naar waarde zal weten te schatten. Ik heb het namelijk eindelijk zoover, dat ik mij morgen met Nel ga verloven, en dat mijn destijds door jou zoo zeer gelaakt agressief optreden thans al in de praktijk gebracht is. Ik wil besluiten met je ook de hartelijke groeten van Nel te zenden, en rekent zij er vast en zeker op de weddenschap van je te winnen, daar zij er van overtuigd is, dat je ook in de toekomst als goed vriend in ons gezelschap zal blijven vertoeven. Hopende je spoedig in blakenden welstand te mogen ontmoeten, als steeds je vriend, Jan. JAMES. P.S. Namen e.d. zijn gefingeerd, ik sta zelf volkomen buiten deze affaire. M. H. De mij geboden gelegenheid om iets te schrijven over Tafeltennis in het Ajax-clubblad, heb ik met beide handen aangegrepen. Ik wil dan ook in de eerste plaats namens den A.T.T.B. vooral de Heeren de Jongh en J. Schoevaart danken voor de buitengewone mede werking en verzorging van onzen demonstratiewed strijd op den laatsten Ajax-clubavond. We hadden werkelijk zoo'n groote belangstelling niet verwacht, en is dit nogmaals een dubbele aansporing voor ons, veel Propaganda te maken voor tafeltennis bij voetbalclubs. Aan de spanning op de gezichten van de toeschouwers was duidelijk te lezen dat het spel hen boeide. Ik geloof dan ook wel dat diegenen, die vóór deze demonstratie nog geen behoorlijken wedstrijd zagen, en alleen den naam kenden van ping-pong en kinderspelletje, nu wel tot een ander inzicht zijn gekomen. Op de interessante vraag, gesteld op dezen avond door een der Ajax-leden, of tafeltennis een goede training zou zijn voor voetballers, kan ik hierop ant woorden dat in Engeland bij diverse groote Prof Clubs tafeltennis beoefend wordt als training. U heeft ook wel duidelijk kunnen zien, als het spel gespeeld wordt zoo als het behoort, dat alle spieren des lichaams gedurig in beweging zijn. Natuurlijk vooral voeten, beenen, armen en handen. Vooral een goed ontwikkelde pols geeft een grooten doorslag. Deze is noodig bij het varieeren van iedere back- en forehandslag. Duidelijk demonstreerde deze goede eigenschap onze Neder- landsche kampioen, de jonge 17 jarige Amsterdammer Cor du Buij, die persoonlijk zoo'n aardig resultaat had op de wereldkampioenschappen in Londen. De meeste tafeltennissers in Nederland spelen beter fore-hand, dan met hun back-hand. Een goed speler heeft dan ook beide noodig. Interessant is dan ook nog even te memoreeren, dat bij de wereldkampioenschappen verleden maand bij de finale heeren, een bal terug geslagen werd van 9 meter achter den tafel. U kunt begrijpen wat een kracht daarachter gezet moet worden, en hoeveel tactiek en training hiervoor noodig is om zoo'n bal weer goed te retourneeren. Aardig is nog te vermelden dat bij deze finale in het Wembley Stadion 20.000 toeschouwers aanwezig waren. Ik zou U nog meer kunnen vertellen, doch de toegestane ruimte laat dit niet toe. Echter hoop ik op de toezegging van de Heeren Schoevaart en De Jongh nogmaals gelegenheid tot demonstreer en te krijgen. Ajacieden voor ons tafel tennissers was deze korte kennismaking met II een prettige en onvergetelijk» Hope we meet us soon again L. HORN Jr. Voorz. A.T.T.B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 17