PAG. 122 - A J A X CLUBNIEUWS VRIENDSCHAP.' - m r~ 1 Hudson-Terraplane-Hansa N.V. Haarlemsche Rijwiel- en Automobiel Mij. Ed. Kimman Co. Jammer genoeg hebben zich tot op heden nog niet al te veel deelnemers opgegeven voor de nieuwe zomer sport, welke eenige onzer leden in Ajaxkring willen pro- pageeren. Zij die er alsnog iets voor voelen, om dezen zomer onder eigen menschen een gezellig partijtje tennis te spelen, worden hierdoor alsnog beleefd verzocht, zich met den heer G. de Jongh in verbinding te stellen. Onderstaande misschien waar gebeurde ge schiedenis toont, dat het soms reuze leuk kan zijn, terwijl men zich bovendien op prettige wijze fit blijft houden. Nel was een schat. Niet, dat dit een schrandere inval van mijzelf was, oh neen, de geheele tennisclub was het er over eens, het eenige verschil zou misschien hierin kunnen bestaan, dat wij en hier doel ik op het manlijk gedeelte der gemengde dubbels dit woordje schat eenigszins anders uitspraken dan onze dames partners. Het eenige vervelende van Nel was eigenlijk, dat ze na afloop nooit eens spontaan mee deed, en ondanks onze herhaaldelijke verzoeken steeds alleen vertrok, ons mannen langzaam maar zeker een soort minderwaardig heid-complex bezorgende. Zoover ik mij kan herinneren, was Jan de eenige, die het wel eens iets verder gebracht had en Nel buiten de tennisbaan wel eens ergens anders ontmoet had. Nu was Jan een buitengewoon prettige kerel, die mij al zijn ge heimen en dit waren niet weinig steeds trouw vertelde, zonder hierbij ooit in overdrijven over te gaan. Zijn fout is misschien, dat hij volgens mijn idee wel een beetje te agressief is, en toen hij mij dan ook vertelde, dat hij na twee bioscoop-avondjes, de toegestane hand kus had getracht te ,,sjeensen" voor een nog genoege- lijker goeden avond wenschen, heb ik hem direct ge zegd, dat hij zijn kans hiermede wel voor goed bedorven zou hebben. Na dit kleine avontuurtje hebben wij Jan nooit meer in onze Club teruggezien, per slot van rekening heeft hij ook eergevoel, en is zoo iets al vervelend genoeg als drie menschen het weten. i Dat Nel mij niet geheel onverschillig was, heeft U misschien reeds uit het bovenstaande begrepen, U zult zich dan ook mijn vreugde kunnen indenken, toen ik plotseling zelf een kans kreeg. Het geluk wilde namelijk, dat wij tijdens een oefenmiddag plotseling door een hevig onweer werden overvallen, het water stroomde van den hemel, en aan naar huis loopen of fietsen was geen denken. „Wat vervelend is dat nu", klaagde Nel, ,,ik zou van middag juist een beetje vroeger thuis komen en nu kan ik er onmogelijk door". „Als ik je misschien even met mijn wagen naar huis kan brengen", zoo greep ik dadelijk mijn kans, „dan graag hoor, je weet ik moet toch betrekkelijk jouw kant uit", dit laatste knoopte ik er maar gauw aan vast om althans niet te opdringerig te schijnen. Laat ik kort zijn en U zeggen, dat het plan volkomen in vervulling ging, erger nog, dat ik door een opeen stapeling van onverschillig uitgesproken algemeenheden, zoover vorderde, dat ik een afspraakje voor een bios coopavondje forceerde. Gezegende instelling, die wij bioscoop noemen. Nadat wij op den afgesproken avond met meer of minder interesse de film gadegeslagen hadden, wist ik het zoover te brengen, dat wij nog ergens een kleintje koffie gingen gebruiken. Ik meende de juiste aanpak- methode reeds zoover gevonden te hebben, dat ik het gesprek zonder blikken of blozen ineens maar op vriend schap en wat dies meer zij durfde brengen, en werkelijk het bleek geen slecht gokje te zijn. „Heusch Nel, het moet toch mogelijk zijn, dat een jongeman en een jongedame als vrienden met elkaar kunnen omgaan, zonder dat deze vriendschap nu altijd in verliefdheid moet overslaan", meende ik het gesprek te moeten inleiden. Nel lachte stilletjes en was mooier dan ooit. „Hoor eens Wim, dat klinkt werkelijk heel aardig, maar ik zeg je, dat de praktijk anders uit wijst, mannen en misschien zelfs vrouwen kunnen vrienden zijn, doch zoodra er een man en vrouw in het spel zijn is dat be slist uitgesloten, of het gaat zooals je zegt over tot ver liefdheid, of het is slechts voor zeer korten duur, ik zou AMSTERDAM, STADHOUDERSKADE 100-101 TEL. 90964-90975 HAARLEM - ZIJLWEG 35 - TELEFOON 11906

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 16