'mmmmmmmmmmmmmamma ZONDAG 20 FEBRUARI 19B8. AJAX-VoUoCc 4-3„ WIM ANDEMESSEN. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 117 Ons elftal heeft op het nippertje revanche genomen voor de in Den Haag geleden nederlaag door V.U.C. met 43 te overwinnen. Deze overwinning is ons aller minst cadeau gegeven en er is strijd van het begin tot de laatste minuut geweest. Naast den strijd was er spanning al zag het er in het begin in 't geheel niet naar uit, dat er zoo hard gewerkt zou moeten worden. Wel waren er eenige watervlugge aanvallen op ons doel geweest, maar met een vrij vlug behaalde voorsprong van 20 leek de zege wel binnen. Niets is echter minder waar geworden, want toen begon de strijd eerst recht en het is een wedstrijd ge worden, zoo snel en van zoo'n goed gehalte als wij, mis schien D.W.S. uitgezonderd, dit seizoen nog niet mochten beleven. Onze tegenstanders kunnen wij met de vernieuwing van hun ploeg complimenteeren. Dit is inderdaad een elftal, dat uitstekend voetbal speelt met een technische en vaardige voorhoede, waaraan elke tegenstander de handen vol heeft. Onze ploeg heeft zich na de nederlaag tegen V.S.V. weder goed gerehabiliteerd. De vier doelpunten der voorhoede mogen er weer zijn, terwijl wij de drie tegen- goals onze achterhoede niet zwaar kunnen aanrekenen, al was het eerste doelpunt door actiever ingrijpen moge lijk te voorkomen geweest. Dit tegenpunt is o.i. de oorzaak geworden, dat de strijd zoo fel is geworden, want onze gewijzigde voorhoede met Piet van Reenen op de middenvoorplaats begon met goed opgezette aan vallen, waarbij Bijl, Aukema en Blomvliet prachtig gebruik maakten van het uitstekende spelverdeelen van van Reenen. Twee prachtige doelpunten waren het resultaat van goede combinaties en de wijze waarop die voorsprong verkregen werd beloofde groote over winningskansen. De bewegelijke V.U.C.-voorhoede bracht echter door een afgemeten voorzet van van Gelder het onzekere element in het Ajaxoptimisme en toen een oogenblik later de Gebroeders de Harder door de lijn LooisDiepenbeek sneden waren onze over winningskansen tot nul gereduceerd. Twee minuten later deed Aukema uit een voorzeti van Blomvliet de hoop herleven. V.U.C. gaf geen krimp en zoowel ons doel, als dat der tegenpartij beleefde hachelijke momenten, doch gescoord werd er niet meer, zoodat de rust ons een 32 voorsprong gaf. De rust had beide partijen zoo mogelijk nog meer geïnspireerd want terstond ging er van alle spelers een groote activiteit uit. Onze voorhoede zwoegde voor een verqrooting van den voorsprong, maar door het spel veel te kort te houden, mochten de gevaarlijke aanvallen geen succes opleveren. Vele malen meende het publiek, dat geheel opging in dezen strijd, voor een doelpunt te kunnen juichen, maar evenzoovele malen bracht een ver dediging redding. Het duurde nog 17 minuten alvorens van Reenen door een tergend ,,rollertje" den stand op 4—2 bracht. Dit had tot gevolg, dat V.U.C. het tempo nog wat verhoogde en den Ajax-aanhang meerdere malen tot vertwijfeling bracht. Het kon niet uitblijven en toen er nog 20 minuten te spelen waren maakte de snelle linksbuiten van de Hagenaars er 43 van. De strijd werd nu bepaald opwindend en noopte scheids rechter Welzenes meermalen tot een waarschuwende vingerwijzing. Jammer was het, dat die vinger ook wees op onzen allroundspeler Henk Blomvliet, die naar wij meenen veel meer kan bereiken door een tegenstander te ontloopen, dan zijn weg te zoeken via een tegen stander. De V.U.C.-ers, die zich aan een te zware speel wijze schuldig maakten, mogen beseffen, dat hun ploeg met deze speelsterkte die middelen niet noodig heeft. Werd het spel door eenige free-kicks zoo nu en dan onderbroken, de spanning werd er zeker niet minder door, iedere duim gronds werd bestreden en beide doelen, zelfs de doellijnen, kwamen in gevaar. Gedoel punt werd er echter niet meer en bij het laatste fluit signaal mochten wij ons eerst in het bezit van de beide punten rekenen. Aan ons elftal komt groote lof toe voor het winnen van dezen wedstrijd. Er is gespeeld met veel élan en den wil om te winnen. Onze tegenstanders heb ben ons verbluft door de frischheid en de techniek van hun spel. Van dit elftal kan de vereeniging V.U.C. nog veel pleizier beleven en voor het Nederlandsche voetbal is deze hernieuwing een hoopvol teeken. d. J. Het is alweer dat wij Wim Anderiessen in ons orgaan kunnen memoreeren door zijn hernieuwde verkiezing op de spilplaats in het Nederlandsch elftal, dat Zondag a.s. onze nationale kleuren gaat verdedigen tegen België. Een eigenaardige lijn teekent de voetballoopbaan van dezen eminenten speler toch. Vóór zijn vaste opname in het Nationale team geloofde Wim zelf dat hij niet de aangewezen man voor de spilplaats was en werd hij telkens verkozen boven een ander en thans, nu hijzelf reeds ruim een jaar lang zijn plaats aan een ander wenscht af te staan komt men nog steeds op hem terug. Een bewijs, dat men zijn kwaliteiten als voetballer en als sportman nog niet kan missen. Het moge hem tot kracht zijn in den zwaarsten strijd, welke ons land op voetbalgebied dit jaar wederom tegemoet gaat.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 11