STERREN-KIJNDE. AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 91 Wij vonden de twede helft beter dan de eerste, doch hebben er zo'n flauw vermoeden van, dat de Rotterdam- mers de zaak juist andersom bekeken. Sparta was in ieder geval vóór de rust, zoal niet het meest, dan toch het gevaarlijkst in de aanval en Keizer kreeg vrij wat meer te doen dan Pil. Onze voorhoede die toch al gehandicapt was doordat Bijl vanwege zijn nog niet herstelde hoofdwonde, alleen figuurlijk z'n kop kon gebruiken, werd nog verder ver zwakt door het uitvallen van Fischer. De Jong viel het plotseling debuut op 'n vreemde plaats blijkbaar koud op z'n huid en kon z'n spel niet ontplooien. Slechts individueel viel er hier en daar bij ons wat te bewonderen en vooral Blomvliet die hard werkte stelde Pil's talenten een paar maal op proef. Na de rust kregen we direct een geheel ander spelbeeld te zien. Ajax nam het initiatief en stond het niet meer af. Na 'n goed opgezette aanval scoorde Bijl de gelijkmaker. Nog even beet Sparta fel van zich af doch toen Aukema met 'n mooi staatje van ,,Time heading" uit 'n keurig ge plaatste vrije schop van Looys, ons de leiding had ge geven, zakte Sparta's verdediging als 'n mislukte pudding in elkaar. Van Wijngaarden en Aukema brachten de stand op 41, waarmee Sparta méér dan tevreden mocht zijn. Eén spelperiode verdient nog 'n koele nabeschouwing. Dat was toen de stand 21 voor ons was en Wim Anderiesen het geraden vond, het zekere voor het on zekere te nemen en het zwaartepunt van z'n taak wat meer naar het verdedigende deel verlegde. Nu speelde Wim nog lang geen stopper-spil partij en toch waren Voormolen en Co tegen deze opstelling schoon uitver kocht. Tegen K.F.C. heeft Wim ook grotendeels deze taktiek gevolgd voornamelijk na dat het 20 en vóór dat het 41 geworden was en de resultaten waren zó dat ook de Koogsche voorhoede ,,niet bestond". Nu lazen we dat het Ned.-elftal met Pienter een stopper spil-experiment heeft gedaan. Afgescheiden van de vraag of de T.C. het Neder landse voetbal 'n dienst bewijst met invoering van het" systeem in ons voetbal keurcorps, blijft het óók de vraag of men voor die taak Wim Anderiesen moest laten schieten. Wij voor ons dachten dat ze 'n andere spil zochten. En de wanhoopsgreep naar 'n stopper-spil schijnt te verraden dat dat nog niet zo gemakelijk is. ADÉ. Oude liefde roest niet. Het verheugt ons dat onze vriend ,,Adé" weder eens een levensteeken in zijn lijfblad heeft gegeven. Moge dit het begin zijn van zijn zeer gewaardeerde medewerking. Red. Mina's vrijer was een speler Van de allerbeste soort Die al heel wat mooie goaltjes Voor Mien's oogen had gescoord; Als het meisje in de kranten Pieter's conterfeitsel zag, Dacht ze: Piet is toch een jongen Die 'k wel zéér waardeeren mag. Van Blokzijl tot Goes aanbad men 't Voetbalspel van Mina's Piet, Staaltjes als die Piet vertoonde Nee, zóó zag je ze haast niet. Pieter's passes naar de vleugels Gaven stof voor krant en lied Mientje's mooie meisjes-oogen Straalden bij het zien van Piet. Ja, dat was me eerst een kaerel. Niemand, die zoo knallen kon, Menschenmassa's joelden, juichten Als Haar Pieterbaas begon; En in Mientje's droomboudoirtje Hing de wand van foto's vol Dikwijls staarde Mien vóór 't slapen Naar Piet's blonden krullenbol. Ach, de Liefde is zoo heerlijk Als je zoentjes wiss'len kan Maar mooi-Mientje vroeg ten slotte: .Wanneer komt daar trouwen van? 'k Vind die vrijerij heel aardig Doch die duurt nu al drie jaar, Pieterpoelie, wanneer breng je Mij nu eind'lijk naar 't altaar?" Pieterbaas, die zóó kon knallen, Die voor niks op zij zou gaan, Keek opeens met grrrroote oogen Half ontdaan zijn Darling aan; Toen sprak hij ,,M'n lieve Mina, Je bent steeds mijn fijnste schat, Maarwaar zullen we van trouwen, 'k Heb nog nooit een baas gehad!" Voetbalsterren, voetbalspelers, Meisjes met een voetbalvrind, Luistert naar wat wijze woorden Waar zich waarheid in bevindt; Voetbal is een prachtig trapspel, Doch DIT geldt voor eiken ster: Eerst het werk en dan de vreugde Anders breng je het niet ver! PHIDA WOLFF Jr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 9