SOME SENSES AND SOME NONSENSES. Leden en Donateurs! STEUNT onze Adverteerders, zij STEUNEN ook ons PAG. 88 - AJAXCLUBNIEUWS Op 1 Januari naar het Ajax-terrein geweest, en voor degenen die geen kaartje van mij ontvangen hebben (die slechte Posterijen toch) alsnog een voorspoedig 1938. Beter laat dan nooit. Budafok zien spelen en onze jongens zien winnen. Ik zou hiervan een verslag maken, doch kan deze belofte tot mijn spijt niet nakomen. Dit Hongaarsche elftal deed mij sterk terugdenken aan een bezoek dat ik destijds in Budapest aan een wijnkelder Budafok heb afgelegd. Met twee Hollanders gingen wij er naar toe, aan het hek werden wij ontvangen door een Directeur in jacquet, waarna een strijkje het Wilhelmus voor ons speelde. Na de rondleiding waren wij de gasten der Directie en juist toen de heele geschiedenis weer een beetje op normaal begon te lijken, kwam een zoon van een der Directeuren ons met een bijna Oostersche welbespraakt heid 10 ansichtkaarten voor slechts een pengö in ons maag drukken. Fooi nam hij ook nog aan. Aan al deze onzin moest ik terugdenken, toen ik daar in de Meer dien Hongaarsche manager tegen de doktoren Terwen en Tetzner hoorde beweren, dat zij er eigenlijk niets van afwisten en dat als hij beweerde, dat zijn hersens schuddende doelverdediger wel keepen kon, hij verder met niemand wat te maken had. Gelukkig waren onze jongens verstandiger en is het zoover niet gekomen. Bijna hadden de Hongaren Piet Weppner nog gechar terd, doch dank zij onze Hollandsche amateursbepalingen kon dit feest ook niet doorgaan. Jammer voor Piet, hij zag zich zelf al als Directeur van een klein Hongaarsch cafetje met zigeunerband. Het was een kans Piet. Hierna is het een gescharrel met doelverdedigers ge worden waaruit wel niemand goed wijs geworden zal zijn, backs en binnenspelers veranderden in keepers om even later weer vroolijk in het veld te verschijnen, ieder scheen een bal te mogen stoppen, liet hij het eerste schot echter door, dan moest hij meteen uit het doel verdwijnen. Een niet onaardig systeem, dat alleen bij een penalty ver keerd liep, aangezien zich toen vier spelers aan kwamen melden om het schot van Jan Diepenbeek te keeren. Overigens onnoodige moeite, het schot was onhoudbaar, al hadden ze er met hun vieren in gaan staan. Laat ik niet vergeten te memoreeren, dat Ajax deze show met 7—5 gewonnen heeft. Na een en ander wil het er bij mij nog steeds niet in dat sommige vereenigingen met de publieke belang stelling blijven sukkelen. Deze week een van mijn beste vrienden op bezoek gehad, welke mij de ontstellende tijding kwam brengen dat hij zich ging verloven. Ik meende hem een beetje te moeten opmonteren, en sprak als volgt: ,,Keep smiling boy, er zijn menschen die aan de griep dood gaan en er zijn er ook, die met vijftien cent zoute drop weer het Heertje zijn, je moet maar zoo rekenen, ziek is nog niet dood en per slot van rekening behoeft iedere verloving nog niet in een Huwelijk te ontaarden". ,,Wat bedoel je eigenlijk?" was de niet bepaald snug gere wedervraag. ,,Kijk eens, als je naar een Bioscoop gaat, dan denk je altijd het beste van het beste te zien, daarmee adverteeren die snukkerds nu eenmaal, en als je dan goed en wel zit, wat lees je dan op het witte doek? Vanaf a.s. Vrijdag vertoonen wij de alles overtreffende film, een film zooals de wereld nog nooit aanschouwd heeft. En zoo zie je dan weer, dat je wederom juist een week te vroeg gekomen bent". „Waarmee je dus zeggen wil, dat „W'aarmee ik alleen maar zeggen wil van harte, doch om op het vraagstuk publieke belangstelling terug te komen (bij voetbalwedstrijden dan altijd) die flauwe kul komt bij ons nooit voor, Ajax—Excelsior kan geweldig worden, maar wie zegt, dat Ajax—V.U.C. of Ajax— R.F.C. niet een veel beter kijkspel gaat worden? Heusch, het niet weten wat er gaat gebeuren, is nog altijd de groote attractie, en dat wil ik jou en met jou zooveel anderen even vertellen". A propos, mijn vriend leest dit Clubblad nooit, dus wij blijven zeker goede vrienden, als U echter eens een aardig meisje voor mij weet, ik wil het toch ook wel eens probeeren. Je kan per slot van rekening toch niet altijd vrijgezel blijven. Die voetballerij in Engeland lijkt me een lollige be weging, het gaat daar zoo nu en dan werkelijk een beetje vergeet niet bij het doen van inkoopen even de Advertenties in ons clubblad te raad plegen, ge vindt er beslist het juiste adres bij.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 6