AoDcQc^AJAX Q^So mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 87 Door een groot aantal supporters vergezeld zijn wij Zondag 1.1. naar het .Haagje'' geweest om den voor ons uitermate belangrijken wedstrijd tegen A.D.O. te spelen. Ook in den Haag werd deze ontmoeting als belangrijk beschouwd, vandaar dan ook het vrijwel uit verkochte Zuiderpark. Een weldadig voorjaars-zonnetje en vroolijke en prettige gramofoonmuziek zorgden voor een opperbeste stemming onder het publiek. De wedstrijd zelf kunnen we gevoeglijk in twee ge deelten beschouwen. Voor half-time een steeds aanval lende Ajax-voorhoede, prima ondersteund door onze half-back-linie. Aanvankelijk wilde het scoren evenwel nog niet vlotten, eenerzijds door te kort spel en ander zijdes door prima verdedigen van de A.D.O.-defensie, waarbij vooral Chouffour zich onderscheidde. Groote aandacht moest intusschen besteed worden aan de niet- talrijke uitvallen van A.D.O., waarbij de Haagsche midvoor Berg weer opviel door zijn behendigheid en tactisch opstellen. Deze knaap schijnt inderdaad zijn besten spel steeds voor Ajax te bewaren, afgaande tenminste op hetgeen men ons van A.D.O.-zijde ver telde en hetgeen wij ook in Amsterdam van hem gezien hebben. Vlak voor half-time gelukte het Fischer einde lijk uit een algemeenen aanval de score te openen, hoe wel hij daarbij geholpen werd door keeper Quax. Een eenigszins gelukkig doelpunt, hetgeen ons echter ten slotte ruimschoots toekwam door de algeheele meerder heid, die wij getoond hadden in elk opzicht. Na de rust volgde onmiddellijk weer een aanvallend Ajax, waarbij het Blomvliet aanstonds gelukte den Cliché welwillend afgestaan door het Algemeen Handelsblad stand op 20 te brengen. Wat de psychologische waarde is van een doelpunt direct na de rust in een dergelijken wedstrijd, is hier duidelijk gebleken. Een ge heel onthutst A.D.O.-elftal en een rustig spelend Ajax- geheel, waarin de motor op volle toeren werkte, was er het gevolg van. Vooral onze voorhoede kreeg er danig de smaak van te pakken. Fischer verrichtte de hattrick". Vooral het laatste was een heel mooi doel punt, bravo Gerrit! A.D.O. kreeg tenslotte nog een penalty toegewezen, waarvoor weet ten eenenmale nie mand, welke echter meters naast geschoten werd. Bij een 50 stand kwam de beroemde nachtkaars te voor schijn, wat ook wel eenigszins te billijken was na zoo een enerveerenden strijd. Ons geheele elftal heeft ge streden met den wil om te winnen. Hoe heerlijk deed het enthousiasme aan van een Wim Anderiesen. Zelfs bij een stand van 50! De overige spelers zullen mij echter niet kwalijk nemen, indien ik een extra-pluim steek op den hoed van onzen Tjeerk Aukema. ,,Aukie", wat Je Zondag gepresteerd hebt, was inderdaad eerste klas. Nog een klein beetje meer paardenbief, dan kunnen we weer gauw spreken van dien „knoert" van Aukema!! Tenslotte nog een eere-saluut aan onze tegenpartij voor hun flinken tegenstand en faire speelwijze. Het vreeselijk kinderachtig fluiten voor iedere kleine duw of big, hetzij door Ajax of A.D.O., door den scheidsrechter, was m.i. een absolute blamage voor beide partijen en door geen van beiden ook maar eenigszins verdiend. R.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 5