PAG. 84 A J A X CLUBNIEUWS Beter laat dan nooit! Reeds zwellen de knoppen van heesters en voorjaarsbloemen. Zie ik daar niet reeds een enkel Sneeuwklokje, dat zonder te „decibellen" de lente inluidt? En dan nog met „nieuwjaarswenschen" aan te komenJe moet maar durven! Doch indachtig het schoone gezegde: hoe later uur hoe schooner volk, is het te wagen. Daar gaan we dan: Voor ons opperste college: korte vergaderingen, veel samenwerking en geen gezeur met spelbrekers in en buiten de krijtlijnen! Voor alle elftallen: kampioenschappen of daaromtrent! Prosit 1938 dus! Ziezoo, dat zit er op! Ik heb nog 'n dikken wensch vergeten: voor de Redac tie van het Ajax-Clubblad! Hier is ie: weinig copy, maar goede! En dan het belangrijkste: minstens 2 maar liefst 3 nummers per maand. Inplaats van den dikken koek, per maand, die wat oübakken is (kan ook niet anders) liever, drie of desnoods twee dunnere, zoo uit de bakoven komende nieuwskoeken! Louwmaand! En Ajax 1 staat drie! Best mogelijk, dat bij het onder Uw neus verschijnen van deze ontboeze mingen, Ajax al weer twee of één staat. Dat is dan het gevolg van de onmogelijkheid, bij een maandblad, actueel te zijn. In ieder geval, staan we vandaag, in de eerste dagen van Louwmaand gedecideerd: nummer Drie! Dat zegt „niks", hoor ik alle Ajacieden roepen! We zullen wel afrekenen met K.F.C. (is al gebeurd Red.) en D.W.S.! Het is noppes voor de anderen! De finale zal verpletterend zijn enzoovoort! Ik ben helaas dit seizoen gruwelijk verstoken gebleven van Ajax-voetbal. Terwijl ik b.v. in Parijs Sochaux heb zien spelen en den „goal-miracle" (zooals Parijs hem noemt), den internationalen doelman van het Fransche nationale team, heb zien „knoeien" (jawel!) in een beker wedstrijdje, moest ik me, als gevolg van mijn voortduren de buitenlandsche verblijven, tevredenstellen met „te lezen over Ajax", hoe het was afgeloopen! Nu vind ik, merkwaardigerwijze, in ons eigenste lijfblad, zoo goed als geen commentaar over Ajax 1 Hè? Ja, dat is toch zoo! Nu, goed. Dan haal ik mijn wetenschap uit de dag bladen, voor zoover als dat na terugkomst in het vader land nog mogelijk is. En dan kom ik tot deze conclusie: we hebben geen all-round superioriteit. Wat ons eerste betreft. Dus: oppassen! Hoe bestaat het, dat K.F.C. bovenaan staat? Is dat een „verschijnsel"? Is dat de overwinning van het veel ge wraakte W-voetbal over het N (normaal)-voetbal? Zou het dan toch waar zijn, dat het wig-systeem het edeler voetbal doodwurgt en wat occasionneele ren-en- trapdoorbraken zegevieren over het systeemvolle, oude League-voetbal van onze jeugd? Diep treurig voor hen, die voetbal als s c h o u w-spel beminnen en waartoe vermoedelijk nog wel de meeste onzer en zeker de oud-gardisten behooren. Ik wensch niets kwaadaardigs te zeggen over K.F.C. en kan, als goed sportman, ten slotte voor de prestatie van een even tueel kampioenschap, van de Koogelingen, bij voorbaat, mijn hoed afzettenmaar ik hoop dan toch, dat in de kampioenswedstrijden, de ,,adel"-voetballerij het wint K.F.C. houdt het me ten goede! Maarrrrrrrhoor ik de Ajacieden krijschen, kerel, wat zwamzanik je? Wie spreekt er van een kam pioenschap in Af deeling Imet Ajax als beneden buur? Ha, ha! hoor ik zeggen, gij oude pennekrasser, gij weet er „dc ballen" van! Ajax wordt ook dit jaar weer kampioen! En daarmee uit! Punt. 62 ridders geslagen! Lees ik in het vorige clubblad! Voor vijf-en-twintig jarige trouwe liefde! Een prachtig idee en dat zooiets nu juist uit Spanje mee moest komen! Ik acht het alleen een fout, dat het Ajax-Clubblad de namen dezer trouwen niet publiceert in een lijst, met een gedicht erbij wat zegt U er was geen gedicht! Welnu, in de kolom ernaast vindt U dan het gedicht en s.v.p. daaromheen de namen afdrukken! In Louwmaand. Wassenaar. D. KNEGT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 2