JEUOD VOETBALFLITSEN. A J AX CLUBNIEUWS PAG. 101 Zondag, 2 Januari. Het oude jaar is uit, het nieuwe ingeluid. Wat zal 1938 ons brengen? Inderdaad, wat zal het ons brengen! Wij weten het niet en vermoedelijk staan wij hierin niet alléén. Maar wat wij wel weten is dat Junioren 1 ons op den eersten voetbal-Zondag van 1938 een minder aangename verrassing hebben voor geschoteld. De big-match tegen D.W.S. is n.l. in een gelijk spel (3-3) geëindigd en hiermede is onze achterstand van 3 punten, 3 punten gebleven, hetgeen zoo goed als zeker beteekent, dat het prolongeeren van ons kampioen schap illusoir is geworden. Weliswaar is er tegen het annuleeren van een door ons gemaakt doelpunt protest aangeteekend, maar afgezien van het wel of niet winnen van dit protest, de sportieve waarde van zoo n papieren overwinning doet dit is onze persoonlijke meening een eventueel kampioenschap een hoop van zijn waarde verliezen. Kijk!... hadden wij dezen wedstrijd met flink verschil gewonnen en waren onze tegenstanders van heden in het verdere verloop der competitie nogmaals gestruikeld, dan was er inderdaad reden geweest, om bij een eventueel kampioenschap van onze jongens, hoog van den toren te blazen. Nu o.i. nooit en te nimmer. Vermoedelijk zullen er wel lieden zijn die onze meening niet deelen en daarom D.W.S.-ers, hakt dezen Gordiaanschen knoop door en ,,houd je taai"! Over den wedstrijd men leze! Geheel tegen de verwachting in, namen in het begin van den strijd de D.W.S.-ers het spel in handen en wisten na een kwartier de leiding te veroveren. Onze jongens waren hierdoor echter in het geheel niet van hun stuk gebracht en met man en macht werd getracht om weer gelijk te komen. Na heel veel moeite gelukte het, om door toedoen van Klaasen, den bal in het D.W.S.-net te deponeeren, maar het doelpunt werd onbegrijpelijker wijze door den scheisrechter niet toegekend en we waren nog even ver. Dat wil zeggen, op dat moment5 minu ten later waren wij echter nog verder van huis, want D.W.S. had zoowaar kans gezien om Piet Keizer voor de tweede maal te passeeren. Toen stonden onze jongens als het ware voor een sisyphus-arbeid. Een 2—0 achter stand, een zuiver doelpunt afgekeurd en een D.W.S. tegenover zich, dat de overwinning rook. Factoren, die nu niet bepaald van gunstigen invloed zijn op het moreel van een voetbal-team. Doch onze jongens en hier zetten wij even ons petje af waren niet te deprimeeren, niet uit het veld te slaan. Ook niet toen het noodlot hen opnieuw achter haalde, in den vorm van een zeer zonderlinge penalty. But that's another story en hierover straks. Het was Ajax na lang ploeteren eindelijk gelukt door bemiddeling van Kamlag een tegenpunt te scoren en met dit doelpunt openden zich voor ons weder nieuwe perspectieven. Energiek werden de zaken dan ook aangepakt en met nieuwen moed werd getracht het verloren terrein terug te winnen. Doch D.W.S. gaf geen krimp. Technisch speelde Ajax misschien iets beter, in enthousiasme moes ten onze jongens het tegen de D.W.S.-ers afleggen. De Bl.-Zwarten beten vinnig van zich af en namen op het keiharde veld risico's waarvoor de Ajacieden feestelijk bedankten en wie zal hun dat kwalijk nemen! En zoo liep de wedstrijd al aardig op zijn einde, toen plotse ling de D.W.S.-ers hun voorsprong op 3—1 brachten. Hun linksbuiten kreeg den bal te pakken en loste van verren afstand een schot in de richting van 't Ajax-doel. Geen sterveling was in de nabijheid, behalve Beumer. Deze wilde den bal wegtrappen, doch door den harden grond kreeg het leer effect en danste tegen zijn hand. Iedereen was overtuigd, dat hier van opzet geen sprake was, doch op het voetbalveld heeft de scheidsrechter plein pouvoir". De ,,ref" gaf penalty en daar ging onze laatste kans op het kampioenschap Nog ca. 10 minuten speeltijd en een 31 achterstand. Op papier was Ajax verloren maar onze jongens wilden niet verliezen, wilden niet zooals men dat noemt ,,in schoonheid ondergaan" (ofschoon wij per soonlijk, met uitzondering van een zonsondergang, in ondergaan heelemaal niets schoons zien). Verwoed en misschien een tikje verbitterd door zoo veel tegenslag kwamen onze jongens opzetten en zoo waar gelukte het 5 min. vóór tijd aan Kraamwinkel om onzen achterstand tot 3 2 te reduceeren. Nog 4 minuten waren er te spelen, nog drie, nog twee en toen nam Beumer voor die onverdiende penalty heerlijk revanche. Hij kreeg den bal in zijn bezit, dreef er mee op in de richting van het D.W.S.-doel en loste toen van verren afstand zoo'n 100%-gloeienden-volle-kracht-kogel in den uitersten hoek, dat het D.W.S.-net er van trilde. Meteen was het feest afgeloopen en had Ajax op het aller-uiterste-nippertje een gelijk spel uit het vuur ge sleept. Of het verdiend was wis en waarachtig. Vraagt men ons echter of Ajax de overwinning toe kwam, dan moeten wij dit met een volmondig ,,Neen"! beantwoorden, want daar was D.W.S. werkelijk te goed voor en eerlijk gezegd, verdiende D.W.S. de overwin ning eerder, dan onze ploeg. De D.W.S.-ers pasten zich aan de zeer moeilijke omstandigheden een koude wind en een keihard veld veel beter aan dan onze jongens en hierin ligt volgens ons de oorzaak, dat deze wedstrijd voor Ajax zoo teleurstellend is verloopen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 19