AJAX 5 LEGT BESLAG OP DEN TITEL» A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 99 bal te achterhalen doch tevergeefs. Kater geeft een goede pass naar Verseef, maar de scheidsrechter fluit voor offside, m.i. ten onrechte. Met een 1 0 achterstand komt de rust en wij zijn nogal optimistisch, want wij krijgen nu wind mee. Fokke denkt er echter anders over; de linksbinnen schiet tegen de lat en de rechtsbinnen vangt den hal op en schiet deze in het net. 20 voor Fokke. Verseef en Egeman wisselen nu van plaats, veel verbetering brengt het niet. Toch ziet Egeman kans een goede voorzet te geven, de back van Fokke kan er met zijn hoofd niet bij en doet het maar met zijn hand, hetwelk den scheids rechter niet ontgaat. Penalty. Verburgt neemt den straf schop en goed ook. 2 i. Ajax komt nu geweldig opzétten, aanval op aanval wordt ondernomen, maar de Fokke achterhoede houdt stand. Kom jongens, nu moet het gebeuren en inderdaad het gebeurt. Kater geeft een goed schot, de keeper van Fokke stompt den bal weg maar Egeman vangt het leder op en geeft heel tactisch den bal schuin naar achteren, naar Kater; deze bedenkt zich niet en via de handen van de keeper verdwijnt de bal in het net. 22. Bij een doelworsteling raakt Van Straelen den bal kwijt en m.i. in buitenspel-positie maakt Fokke een doelpunt, waardoor de stand 32 wordt. Nogmaals ontsnapt het A. doel ternauwernood, een geweldig schot treft de deklat, maar de bal wordt weggewerkt. In den stand komt geen verandering meer en Fokke behoudt haar kampioenskans, terwijl Ajax 7 heel goed moet op passen om niet geheel onderaan te komen. YRREF. Na de sprekende 61 overwinning op onze voor naamste concurrenten, de Volewijckers 4, behoefde er van de twee resteerende wedstrijden nog slechts één te worden gewonnen om definitief als nummer één te eindigen. Onze jongens namen het zekere voor het onzekere en lieten het niet op den laatsten wedstrijd aankomen, al ging dit niet dan na een uiterste krachts inspanning. O.V.V.O. 3, dat in het eerste treffen met niet minder dan 100 het onderspit moest delven, legde ons thans het vuur na aan de schenen, en wij mogen met het resultaat, 32 in ons voordeel, dan ook ruimschoots tevreden zijn. Uit technisch oogpunt bezien was het één onzer slechtste wedstrijden. Er waren evenwel twee factoren, die goed spel niet in de hand werkten. In de eerste plaats bood het kleine veld geen gelegenheid om het spel open te houden, terwijl short-passing in de zeer vette verdedigingsvakken eveneens schipbreuk moest lijden. De tweede en voornaamste reden was, dat ons elftal niet in zijn gewone formatie kon uitkomen. Twee goede krachten, Rotgans en Hordijk, moesten te elfder ure door Timman en Beumer worden vervangen, waar door een wijziging in de opstelling noodzakelijk bleek. Een pluim voor Gerrit Beumer voor zijn sportieve geste om ons team te completeeren, want na een zwaren jniorenwedstrijd valt het niet mee om 's middags nog eens een tweede partij op een zwaar veld te moeten spelen. Helaas kon hij zich in de tweede helft door een hinderlijke blessure niet meer ten volle geven. Daar rechtsbuiten v. Tuyl ditmaal weer naar de backplaats verhuisd was, nam Timman diens plaats in de voor hoede in. Van laatstgenoemde ging jammer genoeg niet veel kracht uit. Meer dan eenige fraaie voorzetten heb ben wij ditmaal niet van hem gezien. Hij trof het daarbij niet, dat de O.V.V.O.-linkshalf hem steeds zoo fel den voet dwars zette. Wij mogen het Cor echter niet te zwaar aanrekenen, want hij heeft geruimen tijd op non- actief gestaan. Volgende keer beter. Thans nog iets over het verloop van deze ontmoeting. O.V.V.O. kwam direct na den aftrap overdonderend opzetten en onze verdediging had dan ook de handen vol. De Ajax-attaques waren in deze periode uiterst spaarzaam, zoodat een doelpunt aan den anderen kant niet kon uitblijven. Door een weifelen in onze ver dediging wist de middenvoor de score te openen. De thuisclub speelde zeer enthousiast, maar onze defensie wist met kunst- en vliegwerk het gevaar te bezweren. Uit een fraaien voorzet van Timman slaagde Koster erin den gelijkmaker te fabriceeren (14). De roodbroeken lieten zich echter niet intimideeren en reeds juichte hun aanhang voor een doelpunt, toen van Tuijl nog juist op tijd den middenvoor het leder voor de voeten weg maaide. Vlak hierna ranselde doelman v. Antwerpen op eminente wijze een keihard schot uit zijn doel. Ten Herkei zag een bijzonder mooien kopbal juist langs den verkeerden kant van den paal gaan. Met gelijken stand kwam de rust. Na de thee was Ajax het meest aanvallend, doch de verdedigers stonden pal. Eindelijk hadden de onzen succes, toen een mooie aanval tot driemaal toe met een schot werd besloten, doch eerst den vierden keer door Koster doel trof. In „no time" was de stand echter weer gelijk. Niet ontmoedigd speelde onze ploeg verder. Andermaal kreeg Ajax een kans, doordat de O.V.V.O.- verdediging in het beruchte gebied een overtreding beging. Koster wist hieruit den stand op 32 te bren gen, waarmede hij tevens de hattrick verrichtte. Onze tegenstanders deden nog een uiterste poging om althans

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 17