HET VIJFDE KAMPIOEN! y///////////////////mm^ PAG. 98 AJAX CLUBNIEUWS Een juichtoon davre langs de velden Door O.V.V.O. 3 met 32 te slaan, zijn de mannen van Niemans reeds nu kampioen geworden; tot nu toe ongeslagen. Met dit fraaie resultaat wensch ik jullie van harte geluk en ik hoop, dat het een aansporing voor de andere elftallen mag zijn om eveneens hun beste beentje voor te zetten en te trachten nog eenige kampioenschappen binnen te halen. Van den correspondent van het vijfde ontving ik eenige gegevens over den wedstrijd Ajax 5blauwwit 5, welke door de onzen met 52 werd gewonnen. Reeds dadelijk na den aanvang ging Ajax tot den aanval over en werd het Blauwwit-doel danig in het nauw gebracht, voorloopig echter zonder resultaat. Na twintig minuten zag Van Tuijl zijn kans en het was 10 voor Ajax. Blauwwit pakte nu goed aan en Ajax werd in de ver dediging gedrongen. Voor een lichte overtreding binnen de beruchte lijnen werd Blauwwit een penalty toege wezen, welke in een doelpunt werd omgezet. 1 1Door dit succes aangemoedigd gelukte het Blauwwit nog voor pauze 21 te maken. Na de rust werd er door Ajax direct goed aangepakt en wederom was het Van Tuyl, die een goed doelpunt scoorde en daarmede den stand op 2 2 bracht, weldra gevolgd door een doelpunt van Hordijk, die op zijn be kende manier een penalty benutte, toegewezen wegens ruw spel. Het werd een ware belegering van het Blauw- wit-doel en behoudens enkele uitvallen kwam Blauwwit er niet aan te pas. Welling en Niemans wilden ook niet achterblijven en scoorden ieder een puntje en was de stand 52, waarmede het einde kwam. AJAX 5-ZEEBURGIA 4. Ondanks het door de vorst vrij harde veld, werd er pittig gespeeld; alleen Rotgans had moeite den nogal levendigen bal in zijn macht te krijgen. Reeds spoedig nam Ajax de leiding door Niemans na een goede open aanval. Van Tuijl gaf over naar Voigt, deze gaf een stuiterballetje voor het doel en Niemans deed de rest. Even later benutte Niemans een goede pass van Hordijk en het was 2—0. Hordijk hoede zich voor te veel drijven, het houdt het spel te veel op. Korndorfer kon zich niet beheerschen en trapte na waarvoor hem het verder medespelen werd ontzegd. Niet doen, met dergelijke dingen bewijs je Ajax geen dienst en jezelf in het geheel niet. Het plaatsen van de A-middenlinie is niet erg best, hoewel 4 man in de voorhoede wel een handicap is. Welling geeft eenige keurige centers naar den vleugel en Voigt krijgt gelegenheid eenige goede rennen te ondernemen. Uit één dezer aanvallen krijgt Niemans den bal te pakken en met een prachtig schot in den hoek maakt hij zijn derde doelpunt en verricht daarmede de hattrick. Een goed voorbeeld van een aanvoerder. Zeeburgia komt nu energiek opzetten, doch de backs van Ajax zijn nu aan het harde veld gewend en retour- neeren alles, terwijl in laatste instantie Van Antwerpen er nog is om doelpunten te voorkomen. Een goed schot van den Z. linksbinnen had beter lot verdiend. Aan den anderen kant kopt Ten Herckel bij een voorzet van Voigt rakelings over de lat, terwijl Van Tuyl het doel eveneens te hoog zoekt. Met 30 voor Ajex komt het einde en is het kampioenschap slechts voor het grijpen. Houdt vol, jongens! FOKKE 2—AJAX 7» O zevende, waar is Uw glorie gebleven? Met deze verzuchting ging ik na afloop naar huis na een geheel voetbalveld van mijn schoenen gepeuterd te hebben. Er werd in dezen wedstrijd van beide kanten slecht gespeeld. Wat Fokke betreft, zou men niet zeggen, dat dit elftal bovenaan staat. Wat mopperen en ruzie maken betreft, zullen zij zeker kampioen worden. De scheidsrechter deelde ook al in de malaise en gaf dikwijls openbaar college. Wat kon die man praten! In het begin werd er meestentijds op het middenveld gespeeld. Na een kwartier kwam Ajax licht in de meer derheid, doch de voorhoede was onmachtig om van de geboden kansen gebruik te maken. Takes weerde zich wel goed, doch hij had te weinig steun van zijn mede- voorhoedespelers om succes te hebben. Kater deed alles alleen, Verseef was te bang en Wolf en Egeman pingel den te veel. Van de middenlinie en achterhoede vond ik resp. Ver- burgt en Posthuma de besten, speciaal Posthuma was er goed in. Verwoerd geloofde het af en toe wel en Dade had het met het gladde veld te kwaad, waardoor hij den bal wel eens half raakte. Een positieve fout van de achterspelers vond ik, dat zij te veel opdrongen en naast elkaar speelden in plaats van schuin achter elkaar. De voorhoede van Fokke brak nu telkenmale door en 2 doelpunten waren er zeker het gevolg van. Het eerste doelpunt van Fokke werd op bovenom schreven wijze gemaakt, Van Straelen probeerde nog den

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 16