Haig SPREEKUUR VAN Dr. WEETAL. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 97 I Het was een frisch, jong vrouwtje, dat binnenkwam, om en bij de dertig, met een natuurlijke gratie, ietwat beschroomd natuurlijk. ,,Dr. Weetal", vroeg ze met innemende stem. „Om U te dienen, maar gaat U zitten en vertel maar eens, waar het om gaat". ,,Ik heb een zoon, meneer". ,,Dat begrijp ik, een leuke Hollandsche jongen". ,,Hoe weet U dat?" ,,Hier is zijn portret: blonde kuif, frissche wangen, donker blauwe oogen (een pqar ondeugende kijkers, mevrouw), stevig gebouwd, maar vol beweging". ,,Maar meneer, kent u hem?" ,,Ik ken z'n moeder. U zorgt goed voor zijn opvoeding? Vertelt U daar iets van". ,,Goed, meneer. Hij is op een uitstekende school, een opleidingsschool. Hij moet naar de H.B.S., zit in de zesde klas en is een der besten, zegt zijn onderwijzer. Hij krijgt tweemaal per week een uur Fransche les na schooltijd, een uur pianoles Wanneer?" ,,Op Woensdagmiddag, meneer". ,,Dat's fout, maar gaat U door". ,,Op Zaterdagmiddag les in timmeren. Als mijn man een spijker moet slaan, timmert hij meer op z'n duim, dan op den spijker". „Prachtig en Uw zoon moet leeren den spijker op den kop te slaan". „Juist, meneer, U slaat den spijker op den kop (ze lachte oolijk), Vrijdagavond heeft Bob gymnastiek". „Prachtig, mevrouw, u bent een schat „Meneer, ik dacht met een ernstig man „Een schat van een moeder, bedoel ik, mevrouw. Maar wat erger is: Bob is niet tevreden". „Hoe weet U dat?" „Ik ben Dr. Weetal, mevrouw. Maar verder. De Zon dagen, hoe brengt hij die door?" „Dat zal ik U zeggen, 's Morgens een straatje om met z'n zusje en 's middags gaat hij met ons mee wandelen, naar z'n tante of oma". 1I5KY GOES INTO ANY BOTTLE %M „Vermaakt de jongeman zich daar nogal?" „Niet erg. Eigenlijk verveelt hij zich. Hij wordt lastig en moet aldoor verboden worden. Laatst zei hij tegen me: De Zondag is de vervelendste dag van de week. Verbeeld U! Wat moet ik anders met hem?" „Dat zal ik U dadelijk vertellen. Maar er is wat gebeurd. Vertelt U dat eens". „Juist, maar hoe weet U dat? Nu dan: Drie weken geleden was de pianojuffrouw ziek. Bob blij en hij mocht buiten spelen en meneer verschrikkelijk, een paar uur later kwam hij terug als een zwijn, onder den modder". „Ik weet het, mevrouw, hij had gevoetbald op het Zwarte land". „Meneer, U weet alles!" „Juist, ik zal U vertellen, hoe hij er uitzag. Zijn schoenen modder, knieën zwart, gezicht rood met vuile plekken, haren verward, oogen één en al glans, z'n toon juichend een pracht gezicht". „Meneer, hoe komt U er bij. Ik heb hem een standje gegeven, maar wat zegt de bengel: „Moeder, we hebben gewonnen; ik heb er drie gezetToen heb ik hem laten uitpraten". „Heel wijs, mevrouw „Hij heeft alles verteld, hij vertelt altijd alles. Wat had die jongen genoten!" „Had-ie honger?" „Hij heeft gegeten als een wolf. En toen hij in z'n bed lag, ben ik bij hem gekomen, met een kleur lag hij tus- schen de lakens. Wat een bezit, zoo'n jongen. Maar, maar „Gaat U door, mevrouw". „Ik kan hem toch niet laten voetballen?" „Luister, mevrouw, dat kunt U wel. Op Woensdag middag pianoles is een misdaad en dan die Zondagen. U onthoudt den jongen een massa levensvreugd, beweging, dus gezondheid. Hij moet lid worden van een goede voetbalclub, dan komt hij tenminste schoon thuis. „Dat wil" hij ook. Zijn vriedje is lid van Ajax en nu praat hij ons den kop gek. En nu vraag ik U: „Wat moet ik doen?" ..Heel eenvoudig, mevrouw. U koopt voetbalschoenen, kousen en broekje en Bob gaat Woensdagsmiddag naar het Ajax-terrein aan de Kruislaan. Gaat U zelf maar eens mee; dan kunt U eens zien, hoe het daar gaat, alles onder degelijke leiding. Laat papa maar eens een briefje schrijven aan Ajax, hier hebt U adressen en komt U dan over eenigen tijd nog eens bij me. Weet U, wat Bob dan tegen U gezegd heeft: U bent een schat van een moeder".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 15