VERDEDIGING VAN DEN TOCH AL ZWAAR MISDEELDEN DOELVERDEDIGER AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 93 dooi J. DE BOER JHc Hoewel ik, zooals U bekend is, reeds niet meer actief deelneem aan 1ste klas voetbal-wedstrijden en alleen nog maar zoo'n beetje meedobber in het Zaterdag middag-elftal, eerst als speler in het veld en later in het doel als doelverdediger, wegens een voetbal-knietje, heb ik nog steeds het genoegen, mijn naam te zien prijken in dag- en sportbladen. Vandaar die scherpe aanval (natuurlijk goed be doeld) van onzen vriend James in ons vorig clubblad op de doelverdedigers, n.l. hoe ,,De Telegraaf" er bij kwam, mij als centervoor in ons Zaterdagmiddag-elftal te be titelen en zelfs openlijk Halle uitdaagde. Hoewel James ons 's Zaterdagsmiddags een enkele maal in verrukking brengt met zijn schijnbewegingen (a la James), ben ik er toch van overtuigd, dat hij, wat zijn voetbal-capaciteiten betreffen, het tegen het meerendeel van de 1ste klas doelverdedigers moet afleggen. Het grootste gedeelte van het publiek beschouwt een doelverdediger niet als een voetballer, natuurlijk zeer terecht, want als deze 10 a 12 meter uit zijn doel loopt, wat vaak noodzakelijk is en dan de bal ook noodzake lijkerwijze wegtrapt, hoort men reeds niet te noemen uitdrukkingen, angstkreten en gegil; het laatste speciaal bij de dames. Mogelijk kan ik U uit mijn 13-jarige ervaring als doelverdediger en een 12-jarige ervaring als voetballer iets vertellen en krijgen de vereerders der doelverdedigers er een beteren kijk op. O.a. is mij wel eens gevraagd door Prof. Snapper, Dr. Vos en den heer Hirschman hoe ik mij voelde in geval van strafschoppen, blunders, een wedstrijd uit het vuur sleepen, in de laatste minuten van een zwaren wedstrijd enz. Dit wil ik U, indien dit op prijs wordt gesteld en voor zoover het nog in mijn geheugen ligt, gaarne in ons „Clubnieuws" mededeelen. Verder ook hoe de taak als doelverdediger is op te nemen en ik zal U iets vertellen van ,,Ajax" (veld) spelers, welke mij in zware wedstrijden door verwon ding moesten vervangen. Om te beginnen (indien er nog plaatsruimte is) zal ik U vertellen hoe een doelverdediger zich voelt, als hij zich eens een enkele keer bij oefenwedstrijden en partij tjes in het veld mag spelen; in één woord gelukkig; net een gevoel alsof je met 14 dagen vacantie gaat. Vraagt U het maar aan Ziegeler, Jan Bonneveld, Wintershoven, Frits de Bruin, Jan van Hesteren. Allen hebben in ,,Ajax" uitstekend het doel verdedigd in het eerste of tweede elftal. Als Gerrit Keizer nog even de kans krijgt van Jack Reynolds, speelt hij in het veld en al deze genoemde doelverdedigers zijn ook allen goede voetballers en heb ben ook in het tweede en derde elftal als veldspeler ge fungeerd. Persoonlijk had ik ook het bijzondere genoegen ca. 7 a 8 keer in het 2e elftal als voorspeler mede te doen. Zoo was het ook met mijn collega's van andere ver- eenigingen o.a. Van Tilburg, Arie Wajer, Rambonnet, Pim Versluis, Halle, Gejus van der Meulen en andere. Uit bovenstaande zal het U blijken, dat goede doel verdedigers voor het meerendeel wel voetballers zijn en U kunt hieruit verder de conclusie trekken, dat het doelverdedigen meer een e e r e baan is dan een geliefd baantje, doch elk mensch is eergierig en als men (zooals men dat noemt) van huis uit doelverdedigerstalent bezit, dan is dit baantje toch zoo kwaad nog niet. (wordt vervolgd) Waarde Jan, Met ontzetting je critiek gelezen en het spijt mij geweldig, dat je mijn artikel niet goed begrepen hebt. Van een aanval is hier geen sprake laat staan van een scherpe aanval ik meende er alleen maar even op te moeten wijzen, dat je in ons Zaterdagmiddag elftal nog steeds als doelverdediger staat, en hoe dit s.v.p. niet verkeerd uitleggen, Jan. Ik zelf heb je nog vaak als halfspeler meegemaakt, echter nooit als een prima middenvoor, dat is de kwestie. Dat het meerendeel van de le klas doelverdedigers meer voetbal capaciteiten hebben dan ik, is zeker, misschien schrijf ik beter dan sommige doelverdedigers. Per slot van rekening heeft een vereeniging op ieder gebied zijn medewerkers noodig. In ieder geval is het prachtig, dat je ons iets uit je rijke voetbalervaring gaat vertellen, zulk een medewerker is voor ons zeer zeker een aanwinst. Als jij nu in het vervolg mijn schrijverij even serieus wilt lezen als ik jouw spelcapaciteiten steeds beoordeeld heb, dan kunnen wij de discussie verder rustig als ge sloten beoordeelen. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 11