j. j. both, LINNAEUSSTR, 38a-b - TEL. 50074 den haag Hotel Café-Restaurant TERMINUS AJ AX CLUBNIEUWS - PAG. 71 KRABBELTJES OVER HET 5E» ©E EN7E ELFTAL. AJAX 5"D.W.V. 4. Nieuwe Philips serie 1 937 In prijzen vanaf f89.- STATION HOLLANDSCHE SPOOR Mocht ik in het vorige Clubnieuws deze rubriek reeds openen met een beschrijving van de prestaties van het zesde, thans zal ik U iets vertellen over de lotgevallen van het vijfde. Ik heb nu twee wedstrijden van dit elftal gezien en ik kan niets anders zeggen; dit elftal zit behoorlijk in elkaar en ik zou de elftalcommissie in bescheiden overweging willen geven: Laat dit elftal, zooals het nu is. De wedstrijd Ajax 5A.F.C. 4 was er één van de goede soort. Het was jammer, dat na 20 minuten Van Antwerpen een effectbal verkeerd beoordeelde en deze in zijn doel verdween. Deze keeper is echter van het goede hout gesneden en dit ongelukje mag hem niet te zwaar worden aangerekend. De wijze, waarop hij verschillende harde schoten hield, was af. Ook de backs zijn van goed gehalte, hoewel het plaatsen iets beter kan. De halfbacks spelen een behoorlijke partij, doch zij schijnen het pingelen niet te kunnen afleeren. Laat de bal toch het werk doen, jongens; het spel wordt veel sneller en de voorhoedespelers krijgen meerdere en betere kansen. De voorhoede speelt erg wisselvallig. Voigt constant, doch hoede zich eveneens voor pingelen, Niemans werkt hard, maar schiet wel eens te veel van groote afstand, Koster is te langzaam en houdt het spel met zijn gedraai te veel op, v. d. Woude niet pingelen en beter plaatsen. Van Tuyl speelt behoorlijk, maar moet bij een aanval over links meer inkomen, allicht dat er een puntje valt te pikken. Na bovenomschreven doelpunt van A.F.C. komt Ajax goed opzetten, het plaatsen is echter te slecht om succes te hebben. De uitvallen van A.F.C. zijn gevaarlijk en Van Antwerpen moet nogal eens zijn handen uit de mouwen steken. Bij een goed opgezette aanval van Koster, legt deze den bal voor de voeten van Voigt, die zich niet bedenkt en den bal met zijn rechter voet in het net knalt. 1 1 Weer is het Voigt, die een goede voorzet geeft en Niemans en v. Tuyl werken het leder tusschen de palen. 24 voor Ajax. A.F.C. tracht zich los te werken, doch Voigt is hen te vlug af. Hij lost een hard schot, dat via een been van één der A.F.C. backs tergend langzaam in het doel verdwijnt. De keeper doet nog een wanhopige poging om den bal te houden, maar tevergeefs. 3'1. Een gelukkig doelpunt. Met dezen stand komt de rust. Hordijk is geblesseerd en Welling valt in. Reeds de eerste aanval na de rust heeft succes. Welling geeft den bal keurig door naar Van Tuyl, die een als voorzet bedoeld schot lost, dat de A.F.C.-keeper niet klemvast kan krijgen. Via zijn borst gaat de bal over de lijn. 4—1. Ajax gelooft het nu wel en A.F.C. krijgt gelegenheid verschillende goede aanvallen op te zetten, welke door krachtig ingrijpen van onze achterhoede geen succes hebben. Het is Koster, die een goede voorzet van Voigt benut en den stand op 5—1 brengt. Het is jammer, dat Welling moet uitvallen; hij heeft een goede opvatting van het spel, maar is een beetje klein. Wolthuis komt als invaller en heeft zoowaar bijna succes, maar zijn schot gaat net naast. Met 5—1 komt het einde van dezen wedstrijd. In dezen wedstrijd zijn v. d. Woude en Koster ver vangen door resp. Welling en Korndorfer. De laatste is een harde werker, maar had het nogal eens aan den stok met den spil van D.W.V. Dit jongmensch gebruikte dikwijls zijn handen, waarvoor de scheidsrechter m.i. niet voldoende ingreep. Meerdere D.W.V.-ers maakten mis bruik van hun lichaamskracht en een paar speelden zelfs bepaald ruw. Na de rust werd dan ook één van de belhamels het veld uitgestuurd om over zijn zonden na te denken. In het begin leek het er niet op, dat Ajax dezen wed strijd met 5 2 zou winnen. Voor D.W.V. stond heel wat op het spel en als zij dezen wedstrijd had gewon nen, was de achterstand maar één punt geweest. Nu staan zij met één minder gespeelden wedstrijd 5 punten achter. De kristal-heldere toon is de meest opvallende eigenschap der Betaling desgewenscht vanaf f 1.— per week Ruilt nu Uw oude toestel in -Bezoekt onze Radiogehoorzaal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 9