ONS SINT NICOLAASFEEST. PAG. 70 - A J A X CLUBNIEUWS Dit jaar had St. Nicolaas zijn bezoek aan onze ver- eeniging op Vrijdag 3 Dec. aangekondigd en dien tengevolge verzond de commissie voor de club avonden aan de leden en donateurs een uitnoodiging om ter ontvangst aanwezig te zijn, waaraan naar onze schatting een negenhon derd-tal clubvrienden en vriendinnen gevolg gaf. De avond werd geopend door dhr. Jan Schoevaart met een welkom en een opwekkend woord om door bezoek aan de club avonden den goeden clubgeest te bewaren. Opwekkende dansmu ziek van de Ajaxband en het harmonica-duo De la Fuente-Vogel, een aar dige teekenfilm uit het bijenleven en het geestig zeer onderhoudend op treden van den conferen cier Max van Praag kortten den tijd vóór de komst van den hoogen gast en zijn knecht. Reeds terstond ken merkte zich 'n uitstekende stemming welke in groote vroolijkheid oversloeg bij de begroeting van Sint Nicolaas die, statig gezeten op een prachtig wit ros met zijn autopeddelenden Pieterman de welkomsthulde van Tric-Trac's liedje in ontvangst nam. Na eenige eererondjes besteeg het tweetal het tooneel en deed achtereenvolgens aan zich voorstellen Penning meester Oudheusden, die een zak gouden thalers met vijf nullen ontving. Wim Anderiessen, die een groote specu laaspop geoffreerd werd met de beste wenschen voor zijn ploeg, vervolgens Jack Reijnolds, die een pijp met tabak in ontvangst te nemen kreeg met den raad om uit zijn spelers materiaal te halen wat er in zit. Voorts werd de grootste leugenaar van de club Ernst Buis naar voren geroepen, teneinde dit keer met een paar bokkingen in plaats van „snoeken van een meter" naar huis te gaan en tenslotte nog Piet van Deijck, die een kegelspel ontving om thuis mede te kegelen, teneinde Vrijdagsavonds bij Ajax ter clubavond te kunnen gaan. Het bestuur mocht zich verder aan een lolly bezoeten, waarna Sint Nicolaas een aanvang maakte met het distri- bueeren van de talrijk ingekomen geschenken. De aardigst bedachte surprise een lappenhond was bestemd voor den Ajaxband. De bandleider optredende als de houthakker uit Roodkapje, kon elk zijner medespelers met een geschenk gelukkig maken. Als afscheid kregen alle aanwezige adspiranten een speculaas-vrij er. Onder uitbundige vroolijkheid werd Sint en Piet uit geleide gedaan. Een ernstig oogenblik volgde toen Voorzitter Koolhaas overging het fraai uitgevoerde Ajaxbord uit te reiken aan hen die vijfentwintig jaar of langer lid van onze vereeniging zijn. De eerelijst vermeldde 62 namen. Namen, waar van er velen ook thans nog door hun daden tot ons spreken. Het is voor een vereeniging een voorrecht een zoo'n gróót aantal getrouwe en ijverige werkers te kunnen eeren. De geëerden mogen uit deze geste opmaken, dat hun werken door de ver eeniging op prijs is en wordt gesteld. Na dit gevoelige inter mezzo brak de dans- vroolijkheid eerst recht los; fox-trots,Rumba's-Walsen op de pittige muziek van Bruijntjes en zijn mannen en het harmonica-duo, het was „een groote feestvreugde" Ter afwisseling zorgden onze leden Wim Volkers en Jaap van Praag voor een rustige verpoozing, waarbij Wim zich ontpopte als een echte „Crooner" en Jaap van Praag als een chansonnier, die nooit iets anders had gedaan. Voorts werden wij door de goede zorgen van Paternotte vergast op een serie mooie films, waarvan de voetbal- technische film voor de mannelijke bezoekers bizonder interessant was. Mogelijk hebben de gouden beenen van Alec James ook bij onze dames belangstelling gewekt. In de nevenzaal zat Koolhaas te zwoegen om de resultaten van de tombola te verwerken. De uitreiking van de kleine driehonderd prijzen was op zichzelf een prestatie, doch ook het bijeenbrengen der prijzen is een prestatie geweest, waarvoor Koolhaas alle lof toekomt. Dank zij zijn arbeid en de gulheid van verschillende firma's en particulieren komt de commissie van de clubavonden in het bezit van contanten, waarmede zij hoopt de clubavonden aan trekkelijk te maken tot versteviging van den onderlingen band. Te ruim 3 uur werd de avond voor gesloten verklaard en ging men uiteen met het gevoel wederom 'n opgewekten avond te hebben doorgebracht onder Ajax-vrienden. d. J.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 8