HILVERSUM II-AJAX II 0-2. AJAX CLUBNIEUWS V- PAG. 67 Onder zeer ongunstige weersomstandigheden speelde op St. Nicolaasdag het tweede tegen Hilversum II. Wij supporters, Frans Couton en ondergeteekende, hebben het echter niet erg getroffen. Het was een op laag peil staande wedstrijd, hetgeen voor een groot gedeelte op het slechte weer geschoven kan worden. Bovendien troffen we het niet bijster met den scheidsrechter, wat oorzaak was dat de wedstrijd eindigde in een gooi en smijtpartij, waaraan vooral de linkerverdedigingshelft van onze gastheeren zich bezondigde. Jammer was daarom dat Fischer en v. Keulen hier een paar maal op ingingen. Niet meer doen, jongens. Over den wedstrijd het volgende: Om 2 uur trapt Ajax in de navolgende opstelling af: Bonneveld Steunenberg Distelbrink v.Keulen Klein v. Leeuwen Fischer Koppen K. ter Horst Aukema ten Have Ajax is direct veel sterker en reeds na 9 minuten zien we na een keurigen algemeenen aanval Aukema met een prachtig schot doelpunten 10. We blijven sterker doch weten dit niet in goals uit te drukken. Pas na 22 minuten krijgt Jan Bonneveld, die Piet Weppner heel verdienstelijk verving, het eerste schot te verwerken. Het blijft hetzelfde spelbeeld. Ajax steeds sterker, zonder echter te scoren zoodat met 1—0 wordt gedraaid. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. Na 25 min. maakt een der Hilversum-backs hands in het strafschopgebied en Ter Horst weet de penalty feilloos in een doelpunt om te zetten. Met den stand 20 breekt het einde aan. Ik hoop ons tweede eens onder betere weersomstandigheden aan het werk te zien en dan een verslag te kunnen maken onze reserves waardig. P. v. REENEN. Inzake het protest wegens het niet staken van den wedstrijd R.F.C.—Ajax bij den stand 1 1 wegens dichten mist, laten wij de volledige correspondentie volgen: Amsterdam, 22 November 1937. Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond, 's-Gravenhage. Mijne Heeren, Wij bevestigen hiermede ons protest aange voerd op het ruilformulier betreffende den wedstrijd R.F.C. I—Ajax I op Zondag 21 November j.l. De motieven zijn als volgt: 20 minuten voor het einde van den wedstrijd bij den stand 1 1 zat het speelveld zoo dik onder den mist, dat de heer Anderiesen, aanvoerder van Ajax, den scheidsrechter, den heer Kotte, gevraagd heeft, of de wedstrijd nog te volgen was en de lijnen van het speelveld nog te zien waren. De Heer Kotte meende van wel, waarop Anderiesen antwoordde, dat dat voor de spelers niet het geval was. De Heer Kotte heeft echter door laten spelen onder omstandigheden, die niet in overeenstemming zijn met de bestuursbesluiten van den Bond, waarin erop gewezen wordt, dat indien er gevaar voor de spelers aanwezig is, de wedstrijd geen doorgang moet vinden. Dienaangaande wenden wij ons nu tot U den wed strijd onder normale omstandigheden te laten over spelen. Voor de goede orde deelen wij U mede, dat in den omtrek van het R.F.C. terrein diverse wedstrijden o.a. Neptunes.Quick, ExcelsiorV.S.V., Coal— Delft, TransvaliaD.J.S., Charlois—S.F.C. en meerdert zijn gestaakt, wel een bewijs, dat het bezwaar van de spelers op zijn plaats was. Dit verzoek werd door ons niet als protest doorge zonden aan de protest-commissie aangezien wij meenen, dat dit geval door het Bondsbestuur moet worden behandeld. Hoogachtend, A.F.C. „Ajax" w.g. Elzenga, Secretaris. Het antwoord van den K.N.V.B.: 's-Gravenhage, 25 November 1937. Het Bestuur van de Ver. „Ajax", Amsterdam. Mijne Heeren, In antwoord op Uw brief van 22 November j.l. betreffende den op 21 November j.l. gespeelden wedstrijd R.F.C.Ajax, deelen wij U beleefd mede, dat de beoordeeling van de weersomstandig heden uitsluitend aan den scheidsrechter is over gelaten, zoodat-Uw verzoek om den wedstrijd op nieuw vast te stellen, niet in behandeling kan wor den genomen. Hoogachtend, Kon. Nederlandsche Voetbalbond, w.g. Staal, Secretaris-Penningmeester. Ons dunkt wel een al te laconiek antwoord. (Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1938 | | pagina 5